Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire reális, ha így...

Ez mennyire reális, ha így búcsúzok el a szüleimtől? Megtehetem?

Figyelt kérdés

Én már nagykorú vagyok. Tavaly bekerültem egy cukrász iskolába/tanfolyamra. Tankönyvek, munkaruha megvéve. Emiatt bűntudatom van, de nem tudok mit tenni.

Nem jártam be.

Az a tervem, hogy elszökök - írok egy levelet, hogy elmentem, elköltöztem s ne keressenek - van hova mennem, és mindent elintézek, nem fogok éhenpusztulni.

Ennyi.

És nem látnak többé, vagy legalábbis hosszabb ideig nem megyek haza... Beletörődnének, hiszen úgy is felnőtt vagyok, vagy nem lenne ilyen sima az ügy mint ahogy képzelem?


2013. máj. 15. 14:50
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
lehet hogy nekem alacsony az iq-m de neked még alacsonyabb lehet ha ilyenekre fecsérled a drága idődet mint én!!
2013. máj. 15. 15:18
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
És ez mégis mire lenne jó neked? Képes lennél úgy leélni az életedet hogy szó nélkül ott hagytad a szüleidet? Komolyan sajnálom őket hogy ilyen h*lye gyerekük van. Jogilag meg hiába vagy felnőtt ha agyilag nem vagy az. Mondjuk gyerek se mert a gyerekeknek is több eszük ennél.
2013. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
ha elköszönök kérdezősködnek nem? Hát majd meglátom. De szerintem le fogok lépni. Nem fogok ott vesződni és magyarázkodni, fölösleges.
2013. máj. 15. 15:19
 14/30 A kérdező kommentje:

perszeee nem vagyok felnőtt, nem vagyok gyerek akkor mi vagyok? :D


ja, azt tenném hozzá, hogy nem az én hibám hogy ilyenre neveltek a szüleim!

2013. máj. 15. 15:20
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan gyáva dolog lenne ez a részedről.

Az a helyes eljárás, hogy eléjük állsz és azt mondod, anya, apa, nagyon szégyellem magam, de nem jártam be az iskolába. Megbántam, de már nem tudok mit tenni. Persze, le fognak szidni, de túléled, méghozzá egyenes gerinccel.


Átérzem a helyzeted, én az egyetemmel voltam hasonlóképp. Bár ott nem különösebben támogattak, de amikor abbahagytam, az komoly érvágás volt nekik, mert nem kaptak utánam támogatást, sok pénztől esett el a család. De túl lehetett élni :)

2013. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ide figyelj te tudós. Az életben ennél nagyobb problémáid is adódhatnak,minthogy nem jártál ki egy iskolát. Mindig el fogsz menekülni a felelősség elöl? Gratulálok!!!!!
2013. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően felnőtt vagy, akkor már ne takarózz a szüleid nevelésével. Egy fenőtt embernek saját magától kell látnia, hogy változnia kell esetleg. Már nem a szüleit kell hibáztatnia.

A felnőttek nem elmenekülnek a problémáik elől, hanem megpróbálják megoldani.

Ha most lelépsz csak úgy, akkor felégetsz magad mögött minden hidat... Egy felnőt embernekis szüksége van a szülői tanácsra, vagy hgy legyen hova viszamennie...

Ha most elmész egyedül leszel a nagyvilágban... Lehet, hogy most van hova menned, de mi lesz "holnap"? A barátaid, a párod nem biztos, hogy megmaradnak, de a szüleid mindig a szüleid lesznek.

Nem bántalmaznak, nem pocskondiáznak, foglalkoznak veled, még a tanul,ányaidat is finanszírozták (volna), ez nem olyan természetes ám, mint amilyennek gondolod. Tudod, hogy hülyeséget csináltál, és most meglépnél fájdalmat okoznál... Van olyan szülő aki ebbe belerokkan.

Egyedül el sem tudod képzelni milyen nehéz megállni a saját lábadon.....


Te tudod mit csinálsz, nem mi döntünk helyetted, de ha ezt így megcsinálom remélem visszakapod ugyanazt a fájdalmat amit SZÁNÉKOSAN okozol a szüleidnek....

2013. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%
serdülő vagy kicsikém vagy agyilag beteg...de hogy megállni a saját lábadon ilyen gondolkodással nem fogsz az biztos....Menj el legalább nem húzod le és keseríted mg a szüleid hátra lévő életét....de akkor ne is térj vissza hozzájuk állj ki a döntésed mellett!!!
2013. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem fogok visszatérni! Még csak az hiányozna hogy visszakuncsorogjak hozzájuk! nem sokat beszéltem velük szóval támasznak akkor se jók ha velük élek.
2013. máj. 15. 15:39
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ejj,de kíváncsi lennék,hogy mennyi ideig bírod önállóan. Annyira vagy felnőtt,mint a 10 hónapos unokaöcsém kb. Szánalmas vagy .
2013. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!