Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » (Volt) kismamák! Mennyire...

(Volt) kismamák! Mennyire engeditek/engedtétek meg az apának, hogy bekapcsolódjon az anya-baba kapcsolatba (nem beleavatkozni, bekapcsolódni)?

Figyelt kérdés
Olyat pl. megcsinálnátok, hogy szoptatás közben az apa ölében ültök, aki közben átölel/simogat titeket/a babát?
2009. okt. 1. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem, a szoptatás a babára figyeléssel telik. De hozhat közben valamit, nézhet, beszélhet.
2009. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Mi csak az éjszakai szopiknál "bújtunk" össze, mivel az első pár hétben velünk aludt a kicsi.

Egyébként van anya-baba, és apa-baba kapcsolat. Nagyon szeretjük a lányunkat mindketten, de kicsit másképp. Ez így van rendjén, az első pár hétben anya és babája között egy leírhatatlan kötelék alakul. Apa sincs kizárva a körből, de azért nem ugyanazt érezzük:)

Inkább arra kell figyelni, időt szorítani, hogy apa ne érezze magát elhanyagolva, őt is szeretgetni kell, törődni kell vele.

Nálunk apa is sokszor fürdeti a picit, felkel hozzá éjjel, és a kezdetektől fogva ugyanúgy megtudja nyugtatni mint én. Részt vesz az ápolásban gondozásban, játszik vele stb...

2009. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon szerettem,amikor szoptatás közben odabújt hozzánk a párom. Hihetetlenül erősnek éreztem olyankor a szálat, ami összefűz minket. A szeretetet amit egymás és a baba iránt érzünk. Én fekve szoptattam, sokszor a férjem hátulról szorosan hozzám simult és a vállam felett nézte a babát. Sajnos nem szoptattam sokáig, ezért hamar elmúltak ezek meghitt percek.
2009. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

annyira engedtem meg, hogy ha akart, velunk lehetett (számomra intim dolog a szoptatás, és szerettem magam lenni a picivel, félrevonultam olyankor, max a férjem vagy anyum tudta, hogy bejohet).

volt egy rovid idoszak, mikor koztunk alutt a baba a nagyágyban.

mivel a férjem korán kel és késon jon haza, a babázás kezdettol fogva az én dolgom, hétvégén szoktam ot is bevonni a teendokbe, ez a kicsinek is fontos.

ilyenkor szoktunk nagyokat hancurozni ébredés után, míg pici volt a fiunk, kozénk fektettem, most már maga jon és mászik hozzánk (másfél éves), ritkán sikerul az is, hogy mindhárman egyutt játszunk.

2009. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy kihagyd a férjed, mert mélyreható következményei lehetnek.

Legyen teljesen természetes, hogy ő is gondozza a babát. Nálunk az első héten csak ő pelenkázta, mert nagyon összetörtem a szülésben, és fájt fent lenni. Később rendszeresen játszott vele, amikor akart, nem volt olyan, hogy engedélyt kelljen tőlem kérnie, hogy a baba most olyan állapotban van-e, hogy felveheti játszani, meg ilyen marhaságok. Etette, sőt mind a négyet rendszeresen vitte magával ügyet intézni, hogy én tudjak haladni a munkámmal! Összenőtt velük, érzi a fontosságát az ellátásukban, nem lett "kívülálló", akit a családi hierarchiában és a felesége szívében megelőz a baba.

Amit leírsz a kérdésben, nagyon szép és meghitt. Nekünk a nagy rohanásban nem volt időnk ilyenekre, de csináljátok nyugodtan, ha lehet!!

2009. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ugyan nem szoptattam sokáig (3 hétig), de minden egyéb dologban bekapcsolódik Apa a mi kapcsolatunkba. Igazából nem anya-baba kapcsolatnak kellene ezt nevezni normál esetben, hanem anya-baba-apa kapcsolatnak, ahol mindenki egyenrangú félként szerepel.
2009. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval nagyon egyet értek. Néha azt veszem észre h az anyukák azt hiszik a gyerek csak az övék. pedig az apja is szülő, nem csak az anya...
2009. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Elöször ki akarod zárnia a férjedet a baba-anya kapcsolatból (pedig együtt vagytok egy család!), pár hónap múlve meg itt fogsz sirni, hogy miért hanyagol el titeket, magadra hagy a gyerekkel, nem törödik veletek.

Ezt azért jól gondold meg, ha igy jársz, akkor nem a férjed lesz a hibás, ha válásra kerül sor és egyedül kell a gyereket felnevelned.

2009. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első pillanattól az volt a normális h ugyanúgy csinál ő is mindent mint én. Persze a szoptatást kivéve. Ha kell pelenkáz ha kell etet. Főleg a második után kellett a segítség de szerencsére ez természetes volt h a gyerek ugyanúgy az övé is.
2009. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!