Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint mennyire...

Véleményetek szerint mennyire fontos, hogy egy baba születésekor az anya és az apa házasok legyenek?

Figyelt kérdés
Illetve érdekelne az is, hogy akiknek már van gyerekük, azoknál hogy van/volt a baba érkezésekor.
2009. szept. 8. 20:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut lényegtelen szerintem. Annyival macerásabb, hogy kell írni apasági nyilatkozatot.

Mi házasok voltunk már, de ha nem lettünk volna abból se csináltunk volna problémát.

2009. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk házasok, többször is utána néztem, semmi hátránya nem lesz a babának belőle. A kapcsolatunk nagyon jó, a párom tüneményes a lányával, rengeteget foglalkozik vele, eteti, fürdeti, öltözteti, játszik vele. Esküvőt nem terveztünk.
2009. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel mi házasok vagyunk, az együtlétünk 5. évfordulóján esküdtünk, és teljesen véletlenül az 5. házassági évfordulónkon született meg a lányunk :D


Sokáig nem gondolkodtunk az esküvőn, úgy voltunk vele, hogy papír nélkül is ugyanolyan boldogok vagyunk, ami igaz is tulajdonképpen.

De az esküvő nagy élmény volt, egy plusz dolog, ami összeköt minket.

És a gyerekvállalás szempontjából is sok minden egyszerűbb házasként. Látjuk a környezetünkben, hogy a baráti társaságunkban a nem házasok mennyit rohangáltak pluszban a szülés utáni ügyintézéskor (meg előtte is...).

Én morális szempontból semmi kivetnivalót nem látok az eskütétel hiányában, de ha a praktikusságot nézem, jobb házasként gerekekt vállalni.

2009. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
58%
Az én számomra fontos. Egyrész az olyan ciki, ott lobogtatni a papírt, hogy igen igen én vagyok a gyerek apja. Másrészt én a jogász szemével látok, és nézek, és hidd el , ez a biztonságosabb. Élettársi viszony eléggé képlékeny, és jogilag nem tiszta. Na és persze gondolni kell a hivatalos ügyekre, jogi problémákra esetleg válásra, ami mind könnyebb ha házas vagy. Vagy pl ha neadjisten meghal a párod, azt akarod hogy mindent a szülei örököljenek? Kivéve persze ha nincs gyerek. Nah mindegy summa summárom, én ebből a gyakorlati szemszögből nézve házasságpárti vagyok. Ja, meg aki nem akar házasodni, ugye mindig azt a hülyeséget szajkózza, hogy a papír nem számít. Ha nem számít mért nem írja alá????
2009. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fontos mi az elsőnél nem voltunk házasok a másodiknál igen. Az elsőnél kitöltöttünk a polgármesteri hivatalnál egy apasági nyilatkozatot, mert anélkül nem vehette volna a nevére a gyermeket.
2009. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
49%
Nekem eléggé visszatetsző dolog, ha nincsenek összeházasodva. Szerintem az nem igazi család, legalábbis a hagyományos családmodell értelmében nem.
2009. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
64%
Semennyire.De történetnek jóbb az hogy a "nászúton" készültél.mint az hogy Pl:1984 január és május közt,amúgy sem tartják számon.(a nászútas verzió kiszámolható)
2009. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem lényegtelen. Én férjnél voltam már a baba érkezésekor, de nem miatta házasodtunk össze. Szóval szerintem csak a baba miatt felesleges összeházasodni, ha anélkül is boldogok vagytok.
2009. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%

Véleményem szerint nincs túl nagy jelentősége.

Három hónap múlva szülök,mi nem vagyunk még házasok,de tervezzük.

2009. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

"Ja, meg aki nem akar házasodni, ugye mindig azt a hülyeséget szajkózza, hogy a papír nem számít. Ha nem számít mért nem írja alá????" Azért nem írja alá, mert nem számít neki a papír. Ez egy válasz a kérdésre és pont. :) Nem értem, ezt miért nem lehet elfogadni. Mindenki ezzel jön, dehát ha nem számít, akkor miért nem írod alá? Nevetséges így megfordítani a dolgokat.


Az igaz, hogy több joga van egy házaspárnak, mint ha csak élettársak lennének. Én nem vagyok jogász, de akkor is örökölhet az élettárs, ha végrendelkezik a javára a párja. Vagy rosszul tudom? Szerintem élettársi viszonyban is meg lehet oldani a dolgokat. Kinek kinek melyik megoldás tetszik. Én nem ítélek el senkit, ha nem házasodtak össze. Attól még ugyanúgy szeretik egymást, a gyereket. És így is egy családot alkotnak.

2009. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!