Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan váltottatok át mostohag...

Hogyan váltottatok át mostohagyerek/saját gyerek de válás esetén saját gyerekre aki mindig veletek volt? Nehéz volt a függetlenségből lejjebb adni?

Figyelt kérdés

Van egy mostohafiam aki sokat van velünk, körülbelül

fele-fele arányban hol az anyukájánál, hol nálunk van. Ez így nagyon kényelmes, mondhatni van is gyerek és nincs is:) Lehet szeretni, az örömök meg vannak vele, persze a gondok is, mégis van rengeteg időnk egymásra is, hobbinkra, barátokra, ki tudjuk "pihenni" őt:)

Szeretnénk egy közöst is, de picit félek is. Nálatok hogyan alakult? Könnyű volt váltani?


A másik kérdésem az lenne, hogy mennyiben változott meg a mostohagyerekkel a kapcsolatotok? Most úgy érzem imádom, jobban mint bárkit az apját leszámítva. De a sajátot azért csak jobban fogom szeretni. Ez okozott nálatok feszültséget?


2013. máj. 16. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg kérdést feltettél. Nehéz mindenre válaszolni. A lényeg, hogy egy kisbaba akár van már saját/nevelt gyermek, akár nincs bizony szinte mindent újrarendez. A függetlenségnek persze nem kell, hogy vége legyen ha van megfelelő segítségetek.

A gondok akkor szoktak jelentkezni, ha a szülőkre hárul a gyerek 100%-ban és nincs körülöttük nagycsalád, barátok, akik néha egy kicsit besegítenének.

Manapság ez elég gyakori (nagyszülők nincsenek, dolgoznak, nem akarnak segíteni, barátok elfoglaltak, meg egyébként is ingyen senkinek nem ugrálnak...).


De ha nektek ezen a téren szerencsétek van, akkor mindent meg fogtok oldani...

2013. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Mi most megyünk át ezen, persze kicsit más a helyzet. Páromnak van már egy kislánya, és pár hónapja megszületett a közös babánk. Eleinte persze le kell mondani a függetlenségről, egy baba sok mindent megváltoztat, de ha stabil a kapcsolatotok, meg tényleg vágytok a gyermekre, ez nem fog gondot okozni. Ahogy nő a baba, lehet majd rábízni másra is, ahogy az első írta, ha van segítségetek. Párom nagyobbik lánya imádja a picit. Amióta először találkoztak, azóta vágyik vissza hozzánk, sajnos csak ritkán hozhatjuk, mert messze laknak az anyjával, de nyáron majd többet lesz velünk. 5 éves, és absz. pozitívan változtak a dolgok, bár eddig se volt vele gond. Így is igyekeztem ugyanúgy foglalkozni vele is, ill. ő nagyon szívesen elbabusgatta a kishúgát, szal semmi feszkó nem volt, az anyját leszámítva, de az más sztori. Nyilván a saját gyerekedet jobban szereted, de a gyerek is jobban szereti a saját anyját, gondolom. A lényeg, h. próbálj meg a mostohafiaddal is foglalkozni, bevonni a kisbaba körüli teendőkbe, és nem hiszem, h gond lesz.
2013. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban más a helyzet, hogy mi neveljük a férjem előző kapcsolatából származó kisfiát is, de eleinte nálunk is így volt, hogy fele fele arányban volt nálunk és az édesanyánál, de az anyuka új férjével nem jönnek ki, így úgy döntött a férjem és a gyermek édesanyja, hogy nálunk legyen, havonta jön látogatni az anyuka. Annyiban volt nehéz a második gyerek, hogy féltem, nem fogom egyformán szeretni őket, de most nem érzek különbséget, másként szeretem őket, hisz az egyik egy bébi a másik meg egy nagyfiú, de ilyen saját nem saját témát nem érzékelek.
2013. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Irigykedem a valaszolokra ... Nalunk minden negatlvan valtozott. En a sajatomat kezdtem el ugye jobban szeretni,a mostohalanyom pedig rettenetesen feltekeny az apjara. Kisajatitotta... Azota a lathatast hazon kivul oldja meg a parom,mert csak igy van beke.
2013. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, h én miért lettem lepontozva, amikor elmondtam a saját tapasztalatomat...
2013. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!