Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni anyámat a depressziós siránkozásról?

Figyelt kérdés

Azt mondja: Jajj mennyit kellett túlóráznom!!!!! Milyen fáradt vagyok!!! (A munkahelye közel van a házunkhoz) Jajj hogy fáj a térdem!!! (59 évesen van egy kis reumája) Jajj most meg kell főznöm ezt a disznóhúst...Jajj most meg mosnom kell (a saját gatyáját kézzel) egész délután mint a hegedűszó jön a fülembe a nyavajgás...

Szerintem inkább az a baj hogy e közben megiszik 6 pohár bort mivel rá van szokva...



2012. nov. 22. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy depresszios alkoholistának orvosi segitség kell.
2012. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem úgy tűnik az írásodból, hogy az Ő érdekében szeretnéd leszoktatni.

Ha komolyan úgy szeretnéd, akkor meg ideírtad volna, hogy eddig mit tettél ez érdekében.

2012. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Segíthetnél neki a főzésben mosásban srt
2012. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg depressziós, arról kb. annyira tudod "leszoktatni", mint az asztmáról vagy cukorbetegségről. Ehhez orvosi segítség kell, persze az meg csak akkor megy, ha ő is belátja.


Ha nem depressziós, csak nyavalygós, akkor próbálj beszélni vele, bár nem tudom, aki ennyire pesszimista, azon lehet-e változtatni. Lehet, hogy a "kis reuma" fájdalmasabb, mint kívülállóként gondolod, nem lehet kezeltetni valahogy?

2012. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%
Mondd meg neki,hogy Afrikában sokan éheznek,úgyhogy kuss.
2012. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem feltétlenül depressziós, csak kis hazánkban megszokott dolog a siránkozás. Figyeld meg, ha találkozik két ember - főként ha 50 feletti nő - akkor arra a kérdésre, hogy "hogy vagy?" AZONNAL elindul a panaszáradat. Én elmúltam 40, de eddig még akárhogy igyekeztem, nem sikerült anyámat leszoktatni erről a panaszkodós stílusról. Amióta az eszemet tudom, ilyen volt, a gyerekkori emlékeim közt is előkelő helyen szerepel a "jaj a fejem" "jaj a lábam" "jaj meghalok", stb. pedig akkor még huszon-harminc éves volt. Most 62, az egész élete a panaszai és az evés körül forog. Másról nem is lehet vele beszélni, és ha rászólok - márpedig rendszeresen rászólok, mert halálra idegesít - akkor megsértődik. Ez van. Ők megszokták, hogy panaszkodnak, automatikusan jön belőlük. Ráadásul van egy olyan oldala is a dolognak, hogy ha jót, kellemeset mondanak, és nem azt, hogy de szarul vannak, akkor azt hiszik róluk, hogy nem dolgoznak eleget, nem fáradnak el eléggé, ergo lusták. Tehát el kell panaszolni mindent, akkor becsülik csak őket. Mondjuk szerintem hülyeség, de nem lehet meggyőzni róla. Érdekes, exanyósom, aki vele egy idős nem panaszkodik, pedig állandó fájdalmai ellenére dolgozik, ráadásul az orvos megmondta hogy csak kb. egy éve van hátra. De ő azt mondta, hogy amíg él, addig normális életet szeretne, és nem fog magába roskadva, panaszkodva ücsörögni és várni a halált. Amikor ezt megpendítem jóanyámnak, akkor is megsértődik, és szerinte pedig ilyenkor az lenne a normális, hogy kiborul és magába zárkózva ül otthon, legalábbis azt mondja, hogy ő biztosan így tenne.
2012. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Senki se kérte hogy főzzön este 6-kor, én alig eszem este. Főzött 1992-ben, 2002-ben is most nem tud leállni (kicsit olyan különösen a mozdulatai mint egy robot) és egy sonkás szendvicset adni, mindenkit kiűz a konyhából: "rosszul csinálod nem úgy kell" mondja másoknak, pucolja a zöldséget 30 percig, mert közbe nézi a szappanoperát, a végén egy egyszerű kaja 3 órába telik, persze hogy elfárad. Hja azt is mondja Jajj meghalok belepusztulok a munkába!!!
2012. nov. 23. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem az anyósomról írsz véletlen? Mintha a sógornőmet hallanám.
2012. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hja és a panaszáradat ellenére persze jobb passzba van mint más: 1 Van állása és lesz nyugdíjja, másnak nem, van unokája másnak nem, van nagy családháza amin nincs hitel, van autója másnak nem.
2012. nov. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!