Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltennéd a kérdésed, beszélge...

Róóz Peter kérdése:

Feltennéd a kérdésed, beszélgetnél-e saját családi problémáidról élőben is?

Figyelt kérdés
Ki vállalna egy jó kis beszélgetős lehetőséget (témavezetővel, időnként érdekes előadóval), amire ugyan időt és energiát kellene szánni, de élőben kell(-ene) feltenni a kérdésed. Elmennél?

2013. máj. 21. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert a saját életemet nekem kell megoldani, ás úgy sem tudja.
2013. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert időrabló, kínos, és nem biztos, hogy megoldódik a probléma. Emellett semmi kedvem nem lenne ilyenhez. Ha akkora problémám lenne, nem egy kiscsoportban beszélném meg, hanem pszichológussal, kettesben.
2013. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Főleg azért nem, mert nekem már van pszichológusom, és az nekem bőven elegendő, ha valahol elakadok. Ellenben arra nincs garancia, hogy egy ilyen kerekasztal-beszélgetésre nem mennek el olyan emberek, akik csak a vitát generálnák, vagy akik nem fogadják el mások véleményét, nincsenek tekintetre az én saját személyiségemmel. A pszichológusnak ezzel ellentétben ez a dolga, és tényleg csak velem foglalkozik :).
2013. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanították a nagyszüleim, akik felneveltek, hogy a család problémáit, a családban kell megoldani, csak a családra tartoznak.

Most van itt egy ilyen lehetőség, hogy anonim kisírhatják magukat az emberek, de ezek a problémák nagy része nem oldódik meg, csak megkönnyebbül az ember, ugyanis "ha nem mondhatom el senkinek, hát elmondom mindenkinek".

Nem mennék, és senkinek sem kellene, ha családi a probléma, azt egy idegen nem fogja tudni megoldani. Ha jogi (pereskedés, válás stb), azt egy szakember megoldhatja, de ahhoz nem kell nagyon beszélgetni. Csak találni egy jó jogászt.

2013. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én még ide sem írtam ki soha személyi jellegű kérdést. (csak sütés-főzéssel kapcsolatban).

Egész egyszerűen azért, mert bármennyire is hitelesen vázolnám a helyzetet, nem tudnám leképezni a teljes valóságot, a válaszadók nem ismernék a szereplők személyiségét, egyszóval tévútra vinne, de legalábbis magyarázkodhatnék, hogy "de ez nem így van, csak elfelejtettem leírni". Egyszóval nincs értelme. Másrészt pedig nem teregetném ki a magánéletem, meg hálistennek minden kérdéses ügyet meg lehet oldani valahogy házon belül, a saját módszereinkkel.

Szerencsés helyzetben vagyok, mert párkapcsolati kérdéseimre a párom készséggel válaszol. :)

Ráadásul a családom sem elvetemült, és én sem érzek kényszert a "jogos a felháborodásom?" jellegű kérdések kiírására. Ha már fel vagyok háborodva, úgyis mindegy, nem?

Szóval a kérdezésnek - részemről - itt sincs értelme, nemhogy élőben.

2013. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor vajon (itt) miért a legnépszerűbb kategória a "Családi kapcsolatok"? A kérdések komolynak tűnnek, de akkor mindenkinek elég egy pár komolytalan válasz?
2013. máj. 21. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért nem, amit írtál. Ki akarna úgy idegenekkel beszélni a problémáiról, hogy külön időt áldoz rá? Neten akkor tud írni, amikor épp van egy szabad perce.


Ráadásul nem mindegyik válaszadó paraszt, szoktak jó tanácsokat is adni.

2013. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Szerintem aki feltesz itt egy komoly kérdést, az komoly válaszokban reménykedik. És persze, egy válasz lehet komoly, de haszontalan a kérdező számára. Sok kérdező viszont végig sem gondolja, hogy milyen válaszok érkeznek majd. Pedig ez megkímélné őket a magyarázkodástól, a megalázástól, a virtuális vitáktól. És adott esetben akár segíthetne is a problémája megoldásában.


Az a gond, hogy valaki valós problémával fordul ide, a válaszadók pedig elvi kérdést csinálnak belőle, illetve a saját tapasztalatuk alapján válaszolnak, ezt pedig nem lehet ráhúzni minden egyes problémára, hiszen mások vagyunk.


A családi kapcsolatok pedig azért a legnépszerűbb, mert olyan, mint egy fórum. A kérdező bedob egy témát, amin aztán lehet marakodni, hisz ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk. Ezt a főzés kategóriában pl. nehéz elképzelni. A pszichológia, az életvitel, az emberi kapcsolatok sokkal több embert érdekelnek, mint bármi mást. (Nem mellesleg a Gyakorin főleg nők vannak. Ebben a kategóriában pl. biztosan.)

Mindemellett egész nagy területet lefed a Családi kapcsolatok. De vond le az ide érkezett kérdésekből az elvi jellegűeket, a rossz kategóriaválasztásokat, a "melyik név/ruha/stb. tetszik jobban"-t, a kamukérdéseket, és azokat, amikre nem is lehet érdemben válaszolni. Mindjárt nem maradna olyan sok. 20L

2013. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!