Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férjem testvére és...

Ha a férjem testvére és sógornője meghalna, kerülhet hozzánk a gyermekük?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés, de sajnos előfordulhat, hogy nem élnek még 10 évet.
2013. máj. 22. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, de számomra mindig beteg ember képe sejlik fel egy ilyen kérdés olvasása láttán, aki élő személyek esetében teszi ezt.


Igaz a Románoknál dívík a "véletlen baleset" de ez Magyarország, ahol ha fel is sejlik ilyen véletlen balesetes ember a képben, tesznek róla, hogy a hatóságok tudomására jusson, hogy a "véletlen baleset" nem az, pár ember meg ha velük bármi is történne, akkor is tenne róla, hogy kiderüljön:D

2013. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Hogy te milyen tapló vagy...


Igen, hozzátok kerülhet. Ilyen esetben először mindig azt nézik, hogy van-e olyan a rokonságban, aki alkalmas.


De reméljük, ilyen nem lesz, és boldogan nevelik fel egészségben, és majd unokáznak is :)

2013. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha én és a férjem meghalnánk, akkor az én húgom nevelné a gyerekünket. Ezt vele is megbeszéltük.


Amúgy ez nem "kötelező". Ha valaki nem vállalja, akkor keresnek mást, lehetőleg családon belül.

2013. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akiket felkérünk keresztszülőnek, az nevelné a gyerekeinket. Még nem tartunk ott, de vagy az én testvéreim közül az egyik, vagy a párom testvére lesz a keresztszülő.

Mindhárom helyen jó kezekben lennének.


De azért remélem ilyenre nem fog sor kerülni, se nálunk, se valamelyikőjüknél.

2013. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gondolom a nem rám értetted, hogy beteg ember vagyok, ha igen, akkor inkább erre nem válaszolok.


A férjem testvére alkoholista, már többször kellett kórházba vinni, hol a mája adta be a kulcsot, hol rohama volt, az orvosai mondták, hogyha nem hagy fel az ivással, akkor pár éve van csak hátra.

A felesége sajnos súlyos cukorbeteg, nem tartja a diétát, nem szúrja az inzulinját, emellett a férje miatt teljesen kimerült idegileg.


Ezért kérdeztem, hogy ha (ne adj Isten) történne valami, nevelhetjük-e mi (a keresztszülei is mi vagyunk), vagy ilyenkor a nagyszülőkhöz kerülne a gyerek.

2013. máj. 22. 10:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyszülőkkel meg tudjátok beszélni a gyámságot, akkor a bíróság 8ill. a gyámügy), nem fogja azt megváltoztatni.


(Kivéve olyan esetet, hogy az új gyám anyagilag nem tudja ellátni a gyermeket, vagy alkoholista, beteg, vagy túl idős.)

2013. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szegény gyerek, "jó" lehet ilyen szülőknél élni...
2013. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen de a nagyszülök 'elöbbre' vannak mint ti

gondolom fiatalok vagytok még nincs saját gyerek de bármikor jöhet és akkor a rokongyerköc egy teher lesz amitől szabadulnátok, ilyenkor nehéz stabil hosszútávú megoldást találni.

2013. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!