Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért akarják...

Egyes szülők miért akarják ennyire korlátozni, irányítani a gyermekük életét akkor is, amikor az már rég felnőtt?

Figyelt kérdés
Főleg az itteni kérdésekből kiindulva kérdezem. Olyan sok olyat látok, hogy 20-22 vagy még több évesek, és a szülei eltiltják a párjától, nem engedik el ide vagy oda, nem engedik, hogy tetováltasson magára,megsértődnek teljes kis dolgokon is, ha a gyerek nem úgy éli az életét, ahogy ők szeretnék. De az én családomban is van ilyen, a nagymamám engem és még az anyámat is úgy kezeli, mintha 10 évesek lennénk. Ha nem olyan lakást veszünk, nem úgy néz ki valami a házban ahogy ő jónak látja, kiakad és megsértődik napokra. A 45 éves anyámtól elvárja, hogy beszámoljon neki állandóan arról, hogy hova megy, kivel, miért. Velem ugyanezt csinálja, majd ő megmondja, hogy én kivel és hova mehetek. Múltkor a nagypapám mondta neki, hogy hagyja már ezt abba, felnőtt emberek vagyunk, vannak önálló érzéseink, gondolkodásunk, terveink, majd tudjuk mi, hogy mit hogyan csináljunk. De megváltozni úgysem fog a dolog.
2012. júl. 1. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert hagyjátok magatokat. Az ilyen emberekkel azt kell csinálni, hogy megmondani nekik, hogy na akkor innentől kezdve nem kell titeket keresni. Nem válaszoltok a hívásaikra, ilyenek. Majd észbe kapnak.
2012. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
az élet legtöbb dolgait nem kell velük megosztani. elsősorban a magánéletet nem, vagy a magánéleti problémákat. én így küzdök ellene. tőlem mindent csak tényként kapnak. ezzel járok. pont. ezzel szakítottunk pont.ezt fogom tanulni pont.tehát előre semmit nem kérdezek, nem kérek véleményt. kijelentő módban beszélek.
2012. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért édesem, mert nem csinálja azt, hogy 18 évesen becsomagol, elbúcsúzik anyutól-aputól, elköltözik egy kis albérletbe, és eltartja magát, mint teljes jogú felnőtt.


Ha ezt tenné, legfeljebb kiakad az anyja a tetováláson, de úgy sem tudja megtiltani.

Hogy is néz ki a tiltás? Tetkót szeretnék - Nem fizetem ki, tehát nem lesz tetkó. B változat: Akkor haza se gyere.


Ez egy régi elv, de elég igazságos, még ha a mai fiatalság rühelli is: amíg az én kenyeremet eszed, és az én házamban laksz, az én pénzemből élsz, addig az van, amit én mondok.


Nehéz egy 22 évest teljes értékű felnőttnek tekinteni, amíg a szülei tartják el, náluk lakik, ők főznek rá, stb. Egy kiló kenyeret nem tud magának megvenni.


Akkor gondolom nem baj, ha anyuci-apuci nem tekinti önállónak, amikor ki kell fizetni a nyaralást a haverokkal, vagy kell egy új cipő... Akkor ez természetes.

Amint cserébe elvárja, hogy - ne adj isten - megfeleljen az elvárásainak, már rögtön jön az "elmúlt 18, felnőtt ember, azt csinál, amit akar".


Később is ez van.

Ne szóljon bele semmibe, de ha kell, azért ugorjon már vigyázni az unokára, fizessen bele a lakáshitelbe, hó végén segítse ki egy ötezressel, mert a szülő erre való.



Tetszik, nem tetszik, ezt hívják úgy, hogy család. Tágabb család, közeli rokonok, vagy ahogy neked tetszik.

Te nem fogsz beleszólni, ha az anyád - a példa kedvéért - 65 évesen cukorbeteg lesz, és nem tartja be a diétát, aztán kórházba kerül? Legyintesz? Vagy ezerszer is elmagyarázod neki, hogy a diabetikus kenyérből se ehet három szeletet?


Arról nem beszélve, hogy lehetsz te akárhány éves, akkor az anyád, és te vagy a gyereke. Lehetsz 45, akkor is te leszel az a kis csöppség, akit kézen fogva vitt sétálni, akinek a bibije elmúlt a gyógypuszitól, és aki a nyálát folyatta a vállára alvás után. Nem vagy már gyerek...de ugyanaz a személy vagy. Mindig látni fogja benned egy kicsit a gyereket.


Sokaknak az is fáj, hogy esetleg a szülőknek valóban lehet igaza, és túlságosan is óvni akarják a csalódástól, vagy a fájdalomtól. Ilyenkor jön a "Na ugye megmondtam...".

Van, aki elmondja a véleményét, hagyja, hogy hibázzon, elmondja, a naugyét, aztán megvigasztalja. Van, aki nem akarja sírni látni, összetört szívvel, mert az ő pici gyerekének mindenből a legjobb jár. Párból is.


Azon a végtelenségig lehet vitatkozni, ez jó vagy rossz, illetve abban a pillanatban jó, de később rossz, vagy fordítva.

:)

2012. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

"Olyan sok olyat látok, hogy 20-22 vagy még több évesek, és a szülei eltiltják a párjától, nem engedik el ide vagy oda, nem engedik, hogy tetováltasson magára,megsértődnek teljes kis dolgokon is, ha a gyerek nem úgy éli az életét, ahogy ők szeretnék."


Az ilyen szülők a gyerekeiket valahol legbelül csupán használati tárgynak tekintik amelynek azon a falon kell lógnia, abban a fiókban kell lennie ahol a szülő jónak látja. Semmi tisztelet nincs bennük a gyerekeik szándékai felé, ha segítenek is a fiataloknak azt is csak azért teszik hogy megint a főnök szerepében tetszelegjenek.

Hogy miért csinálják? Mert addig se kell a(z egyébként boldogtalan) saját életükkel és problémáikkal foglalkozniuk. A saját életüket nem képesek irányítani, így hát a másét próbálják meg hogy valahonnét önbizalmat szerezzenek.


De azok a fiatalok se dőljenek ám hátra akik hagyják hogy dirigáljanak nekik, akik nem képesek (vagyis inkább nem merik) megvívni a harcaikat akár a saját szüleikkel az igazukért. Ők, mivel nem a saját életüket élik, nem a saját önmegvalósításukkal vannak elfoglalva hanem a szüleik múltban fuccsba ment terveit akarják megvalósítani (nem azt tanulják amit szeretnének, nem abban a szakmában, szakterületen dolgoznak ami érdekelné őket hanem amit a szülő kijelöl) végül ugyanolyan boldogtalanok lesznek mint ezek a rátelepedő típusú szülők, a saját gyerekeikkel ők is ugyanazt fogják csinálni csak hogy ne kelljen szembenézniük a saját életük kudarcaival, hogy ők maguk annak idején nem mertek kiállni a saját boldogságukért.

2012. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Vannak szülők akik egy lábas jószágnak nevelik a gyereküket.Nem engedik hogy messze költözzön tőlük vagy netán külföldre.Ha megpróbálja akkor a szülők érzelmileg elkezdik zsarolni és hasonló.


Sajnos vannak ilyenek.Kár tagadni.

2012. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem azért mert nagyon drága, és sok energia manapság felnevelni egy gyereket.


A szülők tisztában vannak vele, hogy miféle baromságokat követtek el fiatalon, és hogy mibe mentek bele és mibe nem, és ha nem is mondják a gyereknek ugyan, szerintem már számtalan helyzetben viszontlátták benne saját magukat..


Plusz azzal is tisztában vannak, hogy a felnövésnek miylen korszakai vannak, és hogy meddig tart iletve hova eg y ilyen korszak.


Más az értékrendjük ami nem azt jelenti, hogy az a jó vagy a helyes, de többnyire helyesbb mint egy gyereké.


Felnőtt korára pedig csak azt a gyereket kell irányítani, meg korlátozni amelyiket nem nevelték eleget, és még mindíg hajlamos felesleges dolgokkal foglallkozni, vagy hülyeségeket csinálni!

2012. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nameg a másik fele, sokan szülnek olyanok is gyereket akik megélni akarnak rajta...
2012. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
62%
pontosan
2012. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
56%
Sziasztok! Sajnos az én szüleim is ilyenek, egy lépést nem tehetek sehova, pedig már közel vagyok 30 hoz. Hiába mennék dolgozni, akárhova adtam be a jelentkezésem, nem vettek fel. Álláskereső vagyok. ezt sem érti meg, hogy ma nem olyan a helyzet, mint ami annak idején neki volt, hogy könnyű/könnyebb volt elhelyezkedniük az embereknek és az életük is könnyebb volt - elmondásuk szerint.
2013. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!