Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tennél, segítenél mindkét...

Mi tennél, segítenél mindkét gyereked továbbtanulását ebben az esetben is, ha a rovására megy a másiknak?

Figyelt kérdés

Ha két gyerek van. Az egyik eddig nem akart továbbtanulni, munkákat vállalt el, azt is szülői nyomásra/zsarolásra. De sosem volt pénze, elverte. Most szeretne tovább menni, keresett két éves iskolát. A másik gyereketek tanul, orvosin van. Volt szó diákmunkáról, de maguk a szülők beszélték le róla, inkább tanuljon. Ez a gyerek 70 ezer környékén van havonta a szülőknek. A másikat nem tudnák támogatni ennyivel (régen nagyon jól ment nekik, mikor a gyerekeket vállalták, de közben apuka is kezd becsődölni, sok a hitel rajtuk) Az lenne még lehetséges, hogy 40-40 ezerrel támogassák őket. És mind a kettő dolgozzon mellette.

De ha a lánynak már megvolt ígérve, hogy fizetnek mindent akkor meg lehet ezt tenni? Egy orvosi nem játék, lenne ideje munkát vállalni hétvégén?

A másiknak mondhatják azt, hogy keressen ott helyben valami mást, eltartani eltudják, de másik városban megélhetést biztosítani nem

Mi a megoldás?


2013. máj. 23. 21:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Vehetnek fel diákhitelt is, és miután végeztek, a szülők segíthetnek visszafizetni ha tudják.

Nekem diákhitelem van, másképp nem menne, de a szüleim nem akarják, hogy adóssággal induljon az életem, ha akkor tudnak, segíteni fognak visszafizetni, és ez hatalmas támogatás.

2013. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Lehet, a 27 évesnek most nőtt be A feje lágya? hogy sokkal többet kereshetne ha elment volna tovább tanulni. Persze semmihez nincs késő. Lehetősége lett volna. De mivel ő is a gyerekük, én azt mondanám a kicsinek segítsenek mint eddig, mármint ugyanazzal az összeggel. Viszont a nagynak meg mondhatnák, oké tanulj, 20 000 - nél többet anyagiakban nem tudunk támogatni, a többit a sulira keresd meg magadnak. 27 éves vagy! kaját persze mindig vihetsz itthonról, pl ha albiba kell menned lesz főtt kajád a hétre, de sajnos csak ennyit bírunk egyenlőre segíteni. Vagy ha ennyire nem bírja a suli mellett a munkát megoldani, keressen valami más szakmát, ami így kivitelezhető. Végső eseteben ha ennyire fontosak a vágyai és biztos abban, ha ezt elvégzi sokkal jobban kereshet és jobb élete lehet adja el a kocsit.

A kicsi 30 éves koráig szinte tanul még nem? addig támogatni kell!


Annyit azonban felajánlanék a szülők helyében, hogy mivel a 21 évesnek még jó pár évig kell segíteni, ha el is kell adni az autóját is, a szakma megszerzése után, ha majd a saját lábára akar állni és külön élni, lakást venni, megígérnék neki, hogy próbálnak anyagiakban segíteni ahogy tudnak (nem milliókra gondolok) hanem mondjuk egy lakástörlesztőbe beszállni 20 ezerrel, hogy könnyebb legyen a másik gyereknek is. Ne érezze azt a nagyobb, hogy a kicsit éveken keresztül havi 70 000 el tolják, ő meg egy 2 éves sulit akar elvégezni, mert csak most jött rá, hogy tanulni kellett volna, neki meg beintenek. Ha jól értem eddig a nagy se otthon ült, melózott. Igen gondolkozhatott volna előre, hogy félrerak a sulira. Vannak későn érő típusok :-) Lehet, ezzel a 2 éves sulival később sokkal könnyebben boldogul a munkaerőpiacon. Azért mert későn ismerte fel, szerintem nem kéne elvenni tőle a lehetőséget, a fent általam leírt dolgok keretein belül persze!!!!

2013. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!