Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg nem normális dolog...

Ez tényleg nem normális dolog egy családban?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon ritkán szokták egymást megölelni.Csókolózni, vagy szájra puszit adni még nem láttam őke soha.Engemet se szoktak puszilgatni vagy ölelgetni.Nekem nem hiányzik a dolog, de más családoknál én úgy látom, hogy ez mindennapi dolog.
2009. okt. 4. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Normálisnak kéne lenni. Sajnálom, hogy nálatok nem normális, hiszen így neked sokkal nehezebb lesz kimutatni a szereteted, egészen más lesz a viszonyod a testi kontaktushoz mint ami normális lenne.
2009. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát sajnos már most érzem a "mellékhatását a dolognak.Nagyon nheezzen tudok kapcsolatot teremtni a fiúkkal.
2009. okt. 4. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez családtól függ. Ha úgy nézzük, az sem biztos, hogy normális, hogy össze-vissza ölelgetik egymást.

Ez szerintem csak szokás kérdése, attól még szerethetik egymást ugyanúgy, vagy még jobban, mint ott, ahol az ölelgetés mindennapos.

2009. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Én is ilyen családba nevelkedtem !sajnos!:(
2009. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk sem volt "normális" dolog az ölelgetés, puszilgatás. Pedig jó lett volna.
2009. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is ilyen családban élek. Se puszi,se ölelés se semmi. Még igazándiból ünnepekkor sem,csak úgy odaadjuk egymásnak az ajándékokat azt visz' látás.

Viszont én is érzem a mellékhatásokat pl. suliban amikor csak úgy kapok egy puszit,vagy megölel valamelyik osztálytársam kicsit furin érzem magam.


Szerintem mindkét dolog elfogadható a normális kereteken belül. Sajna a mi családunk pont az egyik szélsőséges verzió.

Azért remélem ha családom lesz ott nem lesz ilyen "rideg" a helyzet ezen a téren.


17/L

2009. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Szeretteinkkel a napi 7 /hét/ érintés lenne a kívántos. Ez lehet bármi; egy ölelés, egy puszi, egy simogatás, ez kézmegfogás, stb. Ekkor lenne az ember egyensúlyban. Ehhez igyekszem is magamat tartani és soha nem fukarkodok egyikkel sem. Sőt: a dicsérettel sem, ha megérdemli a másik. Amit leírsz, szükségletelen hidegség, ami egyáltalán nem oldja a feszültséget a családban és nem is növeli a családtagok biztonságérzetét. Próbálj meg változtatni rajta. Kezdd el te!
2009. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
nálunk is ez van sajnos :S engem mondjuk ölelgetnek, de egymást soha, semmi puszi semmi.. :S érzem is a különbséget, mert oldottabb a hangulat meg a légkör egy olyan családban vagy hogy mondjam, ahol kimutatják az érzelmeket.
2009. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
az én szüleim naponta csókolóznak. anyukám szokta ölelgetni, puszilgatni az öcsémet, engemet nem, de nem is hiányzik.. csak néha vagyis mindig úgy érzem hogy a tesómat jobban szereti mint engem.
2009. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez nálunk is ritka dolog,de így szoktam meg őket,mindig ilyenek voltak.Inkább poénból piszkálják egymást.pl:néha csipkedik egymást...
2009. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!