Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyenkor egyedül...

Hogyan lehet ilyenkor egyedül talpra állni?

Figyelt kérdés

11 évet tettem fel az életemből az álmaimra, vágyaimra. Mindent elkövettem, hogy megvalósuljanak, és most minden széthullott. Egyedül vagyok, akit barátomnak hittem, világossá vált, hogy nem az, akinek éveken át láttam és gondoltam. Családom nincs. Teljesen egyedül vagyok. Aki volt, azzal is tönkrement minden. Hitegetést, ígéretet kaptam csak, amíg én keményen megdolgoztam lelkileg és mindenhogyan, azért, hogy megvalósuljanak a dolgok.

Minden, amiért küzdöttem egy évtizeden át, teljesen elveszett. Most nagyon magam alatt vagyok, mert semmim és senkim nincs.

Mégis mihez lehet kezdeni ilyenkor? Főleg, ha senki nincs mellettem. Teljesen üres és értelmetlen lett minden. Nagy pofára esést kaptam az élettől és nem tudom, most hogyan tovább.

Más, aki volt hasonló helyzetben, hogyan jött ki belőle?


N


2013. máj. 28. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivülállóként és tudatlanként nehéz tanácsot adni, nem tudjuk mi történt veled, talán ne a múltan keseregj, de azért vond le belőle a tapasztalatokat. Ami most következik, az egy újnak a kezdete... 40F
2013. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Most próbálok kimászni belőle valahogy én is. Próbálom nem felkötni magam pedig más eddig nem nagyon jutott eszembe. Lefoglalom magam mindennel, takarítok főleg.
2013. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve voltam ilyen helyzetben...szerencsére mostanra már kimásztam belőle. Ha szeretnél beszélgetni és szeretnéd, hogy elmondjam, hogy nekem hogyan sikerült, akkor írj privát üzenetet és beszélgethetünk.
2013. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Vond le a következtetéseket és lépj tovább. Minden bizonnyal nem követtél el mindent, hogy megvalósuljanak az álmaid, hogyha 11 év alatt nem sikerült összehozni. A sikerért szenvedni kell. Senki sem fog segíteni, hogy Te elérd az álmaid, mert másoknak is van életcélja. Kapcsolatok, kapcsolatok és kapcsolatok. Erre épül ma a világ. Akinek nincs kapcsolati tőkéje az 1000szer nehezebben valósítja meg az álmait. Légy erős, állj fel, vedd fel a kapcsolatot a régi ismerőseiddel, szerezz újakat és kezdj újra mindent, csak most tényleg akard! Szarból is lehet várat építeni
2013. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van. Úgy vélem, ha szerencsénk van, nagyon pofára esünk egyszer az életben, ám úgy jövünk ki belőle, hogy a fejreállt kaleidoszkóp következő (talán egész más) képe akár gyönyörűbb is lehet.

És igaz: új kezdet kibontakozásának kapujában állsz, csontjaidban a megszerzett tapasztalat erejével. Semmi nem veszett el, csak beépült.

Tudom, miről beszélsz, tudom, miről beszélek. Nem vagy egyedül. Akire szükséged van, megtalálod. Jó utat!

38/N

2013. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4-es, 5-ös én is nagyon padlón vagyok, nem véletlenül kattingatok itt hajnal 1-kor. Jókat írtatok, de nagyon nehéz túllépni...idő kell a dolgokhoz, hogy újra körvonalazódjanak.
2013. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Dogmatix91 ***** válasza:
Semmi sem megy egyik pillanatról a másikra, de feladni sosem szabad. Tudom, hogy mit beszélek. Még csak 22 éves vagyok, de elég sokat megéltem már. Édesanyám 2szer kezdte a 0-ról, közben kiderült, hogy leukémiás, de így sem adja fel! Oké, hogy itt vagyunk tesómmal neki, így nincs egyedül, de azért nem is mindennapi megpróbáltatásoknak van kitéve. Biztos hallottatok már Nick Vujicic-ről. Ha nem akkor googlezzatok rá. Ha ő ilyen fizikai állapotban is boldog tud lenni, akkor miről beszélünk? Tereljétek el a figyelmeteket. Keressetek 1 hobbit amiből erőt meríthettek, kikapcsolhatjátok kicsit az agyatokat. Ez lehet sport, de akár gyöngyfűzés is. Csak ne fussatok, mert ott tudtok közben agyalni :)
2013. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hayabusa ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Úgy kell tekinteni, hogy ez egy új élet kezdete. Sajnos ez nagyon nagyon nehéz, de örök igazság, hogy ami nem öl meg, az erősít. Én is voltam párszor ennyire mélyponton, és tényleg csak úgy lehet ebből kimászni- és nem vegetálni- ha megpróbálsz így gondolkodni. Tudatosítsd magadban, hogy most arra az emberre számíthatsz csak, akit a legjobban ismersz: magadra. Bízz magadban, próbálj lelkileg kicsit megerősödni, gondold át hogy mi miért történhetett, és bár teljesen nem fog sikerülni, de a jövőben próbáld meg ezeket a helyzeteket, embereket stb elkerülni, sok mindentől megóvod magad.Nem fog egyik pillanatról a másikra menni, ne ess kétségbe, de szépen lassan ki lehet lábalni ezekből, nem szabad ezt sem túlzottan erőltetni, mert csak görcsös akarás és egy helyben toporgás lesz a vége, és még jobban tönkreteszed te saját magad. Csak lassan, nyugodtan, megfontoltan. Hidd el, idővel érezni fogod, hogy erősebb vagy, stb.
2013. máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, ki lehet belőle mászni. Nekem meghalt mindenkim, a teljes családom. :( Nagyon nehéz volt. A barátaim cserben hagytak.

Először magamat kellett rendbe tennem. Amikor egy kicsit elkezdtem talpra állni, szépen lassan elkezdtem ismét embereket közel engedni önmagamhoz. Így sikerült kialakítanom egy teljesen új baráti kört. Ők a bajban ismertek meg, és a bajban álltak mellém. Ebből a baráti körből került ki a párom. :)

Úgy érzem, ma már sínen van az életem. Bár még néha-néha visszajönnek a régi érzések. A magány, a veszteség, a kudarc érzete. De szerencsére most már hamar átsiklok ezek felett, és újra boldogan élek.

De nagyon nehéz volt.

2013. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálam pont ugyanez a helyzet. Én is teljesen egyedül maradtam, csak én férfiként. A párom, a minap lépett le egy nálánál 10évvel fiatalabb pasassal. (Soha nem csaltam meg, de látom, hogy ez manapság már nem egy érdem.)

Most teljesen magam alatt vagyok és nem értem az egészet.

Komoly egzisztenciával rendelkezem, azaz mindenünk meg volt. Nem iszom sem dohányzom, és nem is vertem.

Most meg itt ülök "leforrázva" a cs.házam közepén teljesen egyedül és nagyon magam alatt vagyok.

Olyan jó lenne találni egy olyan embert, akinek még fontos a hűség.

Olyan jó lenne beszélgetni valakivel, aki nem alapból és kizárólag a férfiakat hibáztatja mindenért...


49/F

2013. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!