Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyenkor egyedül...

Hogyan lehet ilyenkor egyedül talpra állni?

Figyelt kérdés

11 évet tettem fel az életemből az álmaimra, vágyaimra. Mindent elkövettem, hogy megvalósuljanak, és most minden széthullott. Egyedül vagyok, akit barátomnak hittem, világossá vált, hogy nem az, akinek éveken át láttam és gondoltam. Családom nincs. Teljesen egyedül vagyok. Aki volt, azzal is tönkrement minden. Hitegetést, ígéretet kaptam csak, amíg én keményen megdolgoztam lelkileg és mindenhogyan, azért, hogy megvalósuljanak a dolgok.

Minden, amiért küzdöttem egy évtizeden át, teljesen elveszett. Most nagyon magam alatt vagyok, mert semmim és senkim nincs.

Mégis mihez lehet kezdeni ilyenkor? Főleg, ha senki nincs mellettem. Teljesen üres és értelmetlen lett minden. Nagy pofára esést kaptam az élettől és nem tudom, most hogyan tovább.

Más, aki volt hasonló helyzetben, hogyan jött ki belőle?


N


2013. máj. 28. 21:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amibe nem halsz bele, az megerősít! Én is 10 évet vesztegettem el az életemből, de már túl vagyok rajta.

Nincs családom, jó ideje párom sem, de mivel nem egyszerre vesztettem el mindenkit, volt időm fokozatosan hozzászokni, hogy csak magamra számíthatok. Mára ott tartok, hogy kimondottan élvezem az egydüllétet, nem is igazán hiányzik hogy újra alkalmazkodnom kelljen.

Nem mondhatom,hogy tudatosan tettem ezért, egyszerűen csak teltek a napok, hetek, hónapok és egyre jobban éreztem magam.

Apró tanács: szerezz be egy háziállatot, nagyon sokat segít!

2013. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Dogmatix91 ***** válasza:
Maximum kutyát, mert azt vinni kell sétáltatni, így könnyebb is ismerkedni. Macska meg a többi ilyen kisállat csak antiszociálissá tesz.
2013. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valóban szerencsésebb választás a kutya, ha a külvilágra szeretnél nyitni, de tapasztalatom alapján az a lényeg, hogy legyen kiről gondoskodni, legyen miért felkelni, hazamenni. Erre a cica, vagy akár egy göri is megfelel, sőt, vannak, akiknek már a halak is segítenek.
2013. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Dogmatix91 ***** válasza:
Igen, de ha jól látom te is elég antiszociális vagy. Nincs családod, nincs párod. Gondolom azért pár barátod akad, de szerintem azért általában nem ez az életcélja az embernek. Aki pedig hajlamos arra, hogy magába forduljon, annak a hal egyenes út a magányhoz. A macska meg a görény még esetleg akkor fér bele, ha azt is elviszi néha sétálni. Nyilván így nem fog 1000 embert megismerni közelről, de még mindig különlegességnek számít egy macskát/görényt sétáltató ember és megállítják az utcán pár szóra, ami azért jól esik az embernek.
2013. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vettem egy biciklit és rengeteget tekerek. Amellett hogy mozgás és formában tart egyszerűen tök jól kikapcsol. Közben lehet gondolkodni az élet dolgain.


Mindenkinek van mélypontja. 10 év múlva visszanézel majd csak a pozitívumot látod meg. Kitartás. Egyszer fent egyszer lent.


36 nő

2013. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!