Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem a családom?...

Miért ilyen velem a családom? Miért engem kezelnek le? Fontos!

Figyelt kérdés
A húgom 15 èves, de már voltak drog ügyei is, èvek óta cigizik, csavarog bulizik stb.. Èn 18 èves vagyok, de ha egy körtès sörbe bele iszok vagy cigiznèk.. :| A tesóm szereti kavarni a trutyit, ellopja a cuccaimat (legyen az akármi) ès szándèkosan elteszi a holmijait a szobámban hogy èn kapjak. Már utálok itthon lenni, ilyenkor le veszi apám az ajtóm, fel van túrva a szobám. De ha èn szólok hogy eltűnt valamil senki nem csinál semmit. Kihasználja hogy csak hètvègente jár haza a suliból, ès ott hagyja a ruháimat. Munkát persze keresek hogy el tudjak innen menni minèl előbb, ès új cuccokat tudjak venni, se szerintem az se maradna meg sokáig.
2013. máj. 30. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is találj egy jó munkát és ha megteheted költözz el...aztán megoldódik a problémád.
2013. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt kell mondanom, hogy a magyar valóság az, hogy a találsz is valamilyen munkát, az életkorodból adódóan nem fog jól fizetni, tehát nem lesz pénzed csak olyan albérletre, ahol többen laknak. Az önkormányzatnál meg kellene nézned, hogy vannak e meghirdetve szociális alapú bérlakások, hátha. Ezek általában lehasznált, szobakonyhás kis lakások, de olcsók, kezdetnek nem olyan vészes.


Nem tudom, milyen végzettséged van, de hatalmasok az elvárások, mert a munkaadók rengeteg ember közül válogathatnak. Viszont pályakezdőnek számítasz, mert 25 alatti vagy, és gondolom még nem dolgoztál. Ezért azt javaslom, hogy menj be a munkaügyi központba és regisztráltasd magad, meg kérdezősködj arról, hogy milyen támogatásokat kaphatnál. Persze ez csak akkor működik, ha nincs nappalis jogviszonyod. Ne kenődj el, ha nem kapsz pár hónapon belül állást, mert sokan vannak így.


Hogy mit csinálj a húgoddal... Próbálj vele beszélni, bár tudom, hogy ez lehetetlennek hangzik. Mondd el neki, hogy nem érted, miért viselkedik veled így, amikor testvérek vagytok, és lehetnétek jóban is. Megbántottad valamivel? Vagy unatkozik? Neked nagyon rosszul esik, hogy így hátba szúr téged. Mondd el neki, hogy téged nem érdekel, hogy cigizik, meg bulizik, szeretnél vele jóban lenni, hogy még addig a kis ideig, amíg együtt éltek, béke legyen otthon. Lehet, hogy kiröhög, de legalább megpróbáltad. 26N

2013. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát... tegnap volt egy kérdés, ahol egy 18 éves srác elpáholta a húgát. Nos, ilyen esetben teljesen megérteném. Ráadásul te lány vagy, tőled nem olyan taplóság, mint egy férfitól. Hívd félre, agyabugyáld el, hogy tiszteljen és utána tiéd a ház.
2013. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Abból szintèn rosszul jönnèk ki, ès nem használna semmit :/ Számtalanszor beszèltem vele de csak süket fülekre találtam
2013. máj. 30. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!