Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési rossz érzéseket...

Szülési rossz érzéseket hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja szültem/első babám/,most mentem át másik nőgyógyihoz,és derülnek ki dolgok a "volt"dokimról,/amit éreztem is/,hogy mennyire nem törődött velem a szülés alatt!!!Nagyon durván szétrepedtem,kívűl-belűl egészen a pisilómig,szó szerint,és még csak érzéstelenítőt sem adott az összevarrásnál,iszonyúan fájt!És hasonló dolgok!És én Hü..e még 60ezret adtam neki!Nem beszélve amit terhesség alatt hordtunk pénzt neki!Persze a kötelező "udvariasság"de semmi biztatás vagy valami..csak ott állt és nézte,hogy kínlódok,akkor miért is magándoki?
2009. jún. 19. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki ez a kedves segítőkész orvos?Itt nálunk Kecsón is van pár aki megéri a pénzét....Remélem a baba jól!!A barátnőmnek volt hasonló tapasztalata,a császáros szülésnél.
2009. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nagyon el vannak kényeztetve a nőgyógyászok. Én még nem szültem, de azt tudom, hogy egy vizsgálatnál is 10 perc alatt túlteszi magát a kliensen (öltözés vetkőzéssel együtt), aztán kérem a következőt. Illetve a következő 10ezer forintot. :)))Gépiesen állnak hozzá, mert már túl sok nőt, anyát, betegséget láttak. Persze nem akarok általánosítani, biztos vannak remek dokik is, akik remek emberek. De a legtöbbre ez a semleges udvariasság jellemző. Szerintem az érzelmi részét ne is tőle várd, hanem a családodtól. Örülj, hogy egyáltalán ott volt a szülésnél. Én olyat is hallottam már, hogy magándoki nyaralt, amíg a páciense a kiírt időben (!) szült 100 000 forintért! A következő stratégiával tedd túl magad rajta: ő csak 1 doki a sok közül, te egy egészséges fiatal nő vagy, túl vagy a szülésen, van egy babád, ami történt, hamarosan még emlék sem lesz, ez nem szabad, hogy beárnyékolja az anyaságodat. Lehet, hogy új még neked a szituáció, az anyaság, valószínű fáradt is vagy, ezért "felnagyítod" a történteket, és rágódsz rajta. Nem szabad! Nézz előre! Ha nem hagy nyugodni, akkor meg hívd fel az előző dokidat, és mond el neki őszintén, hogy milyen rosszul esett. Ettől majd lehiggadsz! Amúgy nem mindig lehet a "következő" dokira sem hallgatni, szeretik "lehúzni" egymást. Mint a fodrász, amikor leszólja, hogy az előző fodrászod milyen rosszul vágta a hajad. :)))Boldog napokat nektek!!!
2009. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy tudod feldolgozni, hogy keresel egy másik orvost, minket vagy mások jó példáját meg elhiszed, hogy a valóság, nem kell, hogy kinszenvedés legyen egy szülés!! Illetve biztatod magad, hogy de a baba mennyire aranyos, nagy ajándék, milyen jó lenne, ha legközelebb kevesebb fájdalommal jönne a világra!

Nekem fogadott dokim és szülésznőm volt (van) Pesten, a doki egy mélyhangú nagyon megnyugtató szelidmotorosnak kinéző valaki, ez eleve nagyon vicces :) Kaptam epidurális érzéstelenitést a vajúdás idejére (könnyebben is tágultam), a kórházban minden nőgyógy doki képesitve van rá, és nagyon profin beadják (egész kicsit kellementlen). Igy csak a kitolás idejére kellett visszavenni belőle, hogy meglegyenek a fájások, de az meg rendben volt, mert volt értelme!!! Nekem sajnos császár lett a vége, de lehetett volna gátvédelemmel is szülni, mindig vágnak amúgy, sosem hagyják, hogy repedj, elég modern a felfogás!! A császárt is EDÁval csinálták, a műtős csoport is nagyon kedves volt, mindeki mosolygott rám, próbált megnyugtatni, a vágásom pedig olyan kicsi és gyönyörű, hogy még a dokim is nagyon büszke volt magára a végén :)

Ez a Péterfy egyébként, Tűzkő Nándor az orvosom, mindenkinek csak ajánlani tudom!!!!!

Szóval szerintem haragudj a dokira, de ne a szülésre, koncentrálj a regenerálódásra, szeresd meg megint önmagad, aztán jöhet a következő bébi egy normális emberséges orvosnál :)

Sok sikert!!

Egy 2.5 hós bébi anyukája

2009. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!