Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltetek már együtt borderline...

Éltetek már együtt borderline és nárcisztikus személyiségzavaros emberrel huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés
Gondjaink vannak egy ideje a párommal és szakemberhez fordultam személyesen és azon kívül itt neten is megkérdeztem több hiteles szakértőt és mindedjik azt mondta,hogy nárcisztikus is és borderline is. Volt valamelyikőtök már így? A szakemberek szerint vagy ráhagyom vagy megszökök.
2013. máj. 30. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

az én párom szociopata, több személyiségú ráadásul nagy egocentrikus, de kicsi az önismerete.

foggalmam sincs én mit csináljak olyan makacs neki van igaza

állandóan nekem kell meghunyászkodnom ráadásul nő vagyok,

ja és füves cigi függő,ez miatt meg lelkisérült

2013. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Volt párom borderline-gyanús volt.

1 évig bírtam mellette, aztán szerencsére lett erőm otthagyni miután már többször összevert egy-egy indulatkitörése alkalmával.

Életem legjobb döntése volt megszabadulni tőle.

2013. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Első te sem vagy normális ha vele élsz...
2013. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

első avgyok!

ááááá ne is mondjátok tiszta bolond vagyok, olyan csávoim voltak hogy uramisten erre ezzel a deneráltall kell élnem -.-

2013. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
De miért kell? Függsz tőle?
2013. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó kezelésekre járni és megértő vagy,akkor nem lesz gond. Kicsit nehezebb lesz vele,mint egy átlagemberrel,de nem lehetetlen. Persze, ehhez szükséges hogy ő is maximálisan együttműködjön és kezeltetni akarja a betegségét.

Az én párom enyhe OCD-s, de nem adnám őt semmiért! :)

2013. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak te beszéltél orvossal, akár neten, akár élőben, akkor nem nagyon adnék a szavukra. Elég durva, ha valaki csak így dobálózik a diagnózisokkal. Nekem több hónap terápia volt, mire a pszichiáter kimondta az "ítéletet".
2013. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
anyám élettársának komoly gondjai,taszító a személyisége,beteges,anyám mégsem dobja ki,úgyhogy 7éve "élvezzük"az elnyomását anyám meg nyugtatót szed,de minek is dobná ki a pasit...
2013. máj. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak azért nem voltunk pszichológusnál vele mert nem hajlandó elmenni,amúgy úgy tudom,hogy jellemző is az ilyen emberekre és ez a legnehezebb az ilyen betegeknél. Ez a legnehezebb része a terápiánk...hogy beismerjék.
2013. máj. 31. 14:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Elmentem személyesen is szakemberhez/pszichológushoz az esztékába. Amúgy nekem azt mondta az a szakember,hogy én hiába is mennék akármilyen kezelésre,nem hozható rendbe a dolog így, csak akkor ha a párom együtt működik és személyesen jár terápiára de ennek a betegségnek pont az a legjellemzőbb tünete,hogy nem ismerik be a problémát,mert gyerekkori sérülés miatt ilyenek,azért,mert a szüleiknek nem tudtak megfelelni,túl szigorúak voltak velük,nem kaptak elég megbecsülést és dicséretet és ezt az érzést túlkompenzálva felsőbbrendűen viselkednek és minden kritikát drámaian fognak fel és állandóan akarnának harcolni az igazukért amit gyerekkorukban nem kaptak meg és egyetlen percig se viselik el hogy őket akárki is betegnek mondja vagy hogy nekik ne legyen igazuk. Pont ezért semmiképp nem mennének el szakemberhez mert akkor be kéne ismerni hogy nekik nincs igazuk. De nekem viszont azt mondta a pszichológus,hogy nekem esetleg stresszoldásban tudna segíteni,a páromon csak akkor tudna ha személyesen elmenne. Viszont az ilyn terápiák évekig tartanak és a legtöbben abbahagyják rövid idő után. :( És hozzátette zt is hogy nekem csak két lehetőségem van: megszoksz vgy megszöksz. Tűrök vagy megyek.
2013. máj. 31. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!