Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltetek már együtt borderline...

Éltetek már együtt borderline és nárcisztikus személyiségzavaros emberrel huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés
Gondjaink vannak egy ideje a párommal és szakemberhez fordultam személyesen és azon kívül itt neten is megkérdeztem több hiteles szakértőt és mindedjik azt mondta,hogy nárcisztikus is és borderline is. Volt valamelyikőtök már így? A szakemberek szerint vagy ráhagyom vagy megszökök.
2013. máj. 30. 22:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok: én borderline-os vagyok (meg még pár dolog), és magamtól mentem el. Persze akkor még nem tudtam, hogy ez a bajom. Nekem emellett magas az IQ-m, ezért magamtól rájöttem, hogy valami baj van, és próbáltam magamat diagnosztizálni, és nem állapítottam volna meg magamnál a borderline-t. Ezért mondom, hogy furcsa, amit a pszichiáterek csinálnak, mert csak felsorolják neked a DSM kritériákat, de nincs két egyforma borderline-os, vagy depressziós, vagy OCD-s.
2013. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Most kihasználnám a lehetőséget és kérdeznék öntől valamit ha nem baj. Mivel ön is hasonló helyzetben van/volt,lenne szives és leírná nekem hogyan segíthetek a páromnak? Hogyan viselkedjek vele hogy segítsem vagy enyhítsem a dolgot és ilyesmi?
2013. máj. 31. 16:50
 13/14 anonim válasza:
74%
kedves kérdező, elég erős embernek tartod magad? mert ha igen, csak akkor maradj mellette.. a borderes ember nem bírja az elszakadást, tehát ha lépni akarsz, akkor minél előbb tedd meg ... nem vagyok szakember, de lassan 2 éve élek egy ilyen beteg emberrel. nagyon nehéz... de nem lehetetlen, de kettőtök közül neked kell megacéloznod az idegeidet :) tudom, hogy ez a legnehezebb, mert sokszor olyan dolgokat állít, olyan véleményei vannak, hogy felrobban az átlag ember agya, de sajnos sokszor nyelni kell... felkészültél erre? és az agresszióra? mert az is van bőven, előfordul ok nélkül ... fizikai és lelki bántalmazások sokasága ... de van jó oldal is ... de gondold jól át! megéri azokért a szép pillanatokért a saját "életed" a saját karriered, minden??? ha a válaszod komoly igen, akkor üdv a klubban :) de ha kétségeid vannak ... akkor gyorsan lépj... mert ez teljes felelősséget kívánó " feladat" mint egy gyereknevelés... SŐT... rosszabb kicsit :) sok sikert a döntéshez!
2013. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem volt nárcisztikus párom. A vége felé jöttem rá, hogy az lehet, rá illik minden jellemző. Vége lett, de nagyon nehezen, évek kellettek, még most is kínoz, lett gyerekünk. Nem lehet mit kezdeni vele ha nem ismeri be. Ne tedd magad tönkre miatta!
2013. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!