Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmagyaráznátok ezt nekem,...

Megmagyaráznátok ezt nekem, hogy miért van ez így? Mai napig nem értem?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, ha van egy kisgyerek a családban akkor az egyéb rokonok mért mondják azt a kisgyerekeknek, hogy én is a mama vagy a dédi vagyok, amikor még a közelébe sincs annak, hogy a nagyanyja vagy a dédnagyanyja legyen a gyereknek. Másoknál is ez a szokás?
2013. jún. 1. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Én még soha nem tapasztaltam ilyet.
2013. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, sosem hallottam ilyenről...
2013. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Ilyet meg nem tapasztaltam. De ha en nem akarnam, biztos szolnek, de persze nem a gyerek jelenleteben. Hogy ne bantsak meg senkit, azt mondanam, hogy ne kavarjuk be a gyereket azzal, hogy mindenki a nagyanyja. Masfelol, lehet az igazi nagyszuloket is megsertik ezzel.

Mi viszont forditottan akartunk ilyet. Parom egyke gyerek (fiu), nagyon kicsi a csalad. Lanyom az egyeduli unoka felejuk. Anyosomnak egy lanytesoja van, soha nem volt gyereke. Ot akartuk megtenni potnagyinak, mert paromat ugy szerette, mintha sajatja lett volna, egyebkent keresztanyja is. De o maga mondta, hogy nem, nem azert mert nem lenne szivesen a nagyanyja, de az igazi nagymama miatt is.

2013. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én sem hallottam ilyet... max h keresztanyjának-apjának hivják a keresztszülő párját aki nem is az..
2013. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na akkor nem én vagyok a hülye :) múltkor a kisfiamnak a nagybátyám feleségének az anyja mondta neki, hogy ő is dédi, meg a párom anyjának a testvére magyarázza, hogy ő is mama. Szerencsére a kisfiam annyira még nem érti, mert csak 2 éves, de a párom testvérének a gyerekét is így szoktatták ezért őt is mamának hívja.
2013. jún. 1. 17:19
 6/13 anonim válasza:
100%
Én még nem tapasztaltam ilyet. :)
2013. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még én sem tapasztaltam.


Bár az egyik hozzászólásra reagálva azt be kell ismerjem, hogy férjemet is keresztapunak szólítja a keresztlányom. Egy rokonnal lettünk a keresztszülei anno. Mindkettőjüket így szólítja. A keresztanyja csak én vagyok!:) A keresztapja felesége maradt a keresztnevén. De ez nálunk azért alakulhatott így, mert mi töltjük be ezt a szerepet, az igazi keresztapja távol él, ritkán jönnek, míg a férjem 2 éves kora óta heti kapcsolatban van vele.

2013. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azt magyarázzák, hogy ők is A mama vagy A dédik, hanem csak azt, hogy ők is mamák vagy dédik. Nem a gyerekedé, valaki másnak a mamái vagy dédijei. Szerintem. (Vagy különben nem értem a kérdésedet.)
2013. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem azt magyarázzák, hogy ők is azok, hanem, hogy őket is úgy kell hívni ezért nem értem, hogy mért vagyis milyen alapon kell így hívnia a gyereknek őket
2013. jún. 1. 18:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem féltékenyek a nagyi/dédiszerepre. Merthogy az mégiscsak szorosabb viszonyt feltételez, mint a Jutka néni pl. Mármint hogy ők úgy gondolják, kijár nekik a név, ha hasonló a szerepük a gyerek életében, mint a dédinek. És/vagy ők is így szokták meg régen a családjukban. Mondjuk én sem értem, és hülyeségnek tartom.
2013. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!