Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állhatok talpra?...

Hogyan állhatok talpra? Mennyi idő kell, míg feldolgozza a családom?

Figyelt kérdés

Kereken két hónapja volt egy öngyilkossági kísérletem. Ebben nem mennék bele részletesen, nem vagdosás volt legyen elég ennyi.


Azért történt, mert kicsúszott a lábam alól a talaj. Magánéleti és munkahelyi problémák követték egymást. Soha nem volt párkapcsolatom, és nem kellek senkinek. Ez így önmagában sem kellemes érzés. Ezen felül már egy ideje úgy érzem, a hobbimban is kudarcot vallottam.

És a munkahelyen a lelki gondok miatt megromlott figyelmem tette fel minderre a koronát. Ahol kaptam egy "utolsó esélyt".

Ekkor omlottam össze, hogy mind magánéletben, mind munkaügyben sz*r vagyok.

És egy hosszú évekig tartó folyamat alatt szántam rá magam a lépésre.


Kórház után hazakerültem. Anyukám nem enged el sehová egyedül. És hidegen és távolságtartóan viselkedik velem, de legalább már nem sír.


Pszichológushoz járok emiatt, de úgy érzem az is csak egy pofon a sz*rnak.


Most már látom mit okoztam volna azzal a családomnak, ha sikerül. Úgyhogy ez nem fordult meg még egyszer a fejemben. Viszont úgy érzem magam, mint egy élőhalott. Se motivációm, se kedvem az élethez, de élek, mert "muszáj".


2013. jún. 2. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Biztos nem fog tetszeni amit írok, de az öngyilkosság egy elég önző dolog. Gondolom, hogy a családod most azt érzi, hogy nem elég fontosak neked, nem értek annyit neked, hogy "itt tartsanak" az életben. Emiatt dühösek is lehetnek rád, haragszanak, ugyanakkor persze örülnek is, hogy nem sikerült.

Mindenképpen beszélned kellene velük erről. Mondd el, hogy megbántad, hogy fájdalmat okoztál nekik. Beszélgessetek erről, mert ha hidegek veled, akkor neked nem lesz jobb, hiába a pszichológus. Én megértem a családodat, mert nagyon frusztráló lehet ez, hogy majdnem elvesztettek téged, ráadásul így. Lehet, hogy nem is tudtak róla, hogy ekkora nagy a probléma, szóval még vádolhatják is magukat.

Neked is nagyon rossz lehet, mert nem örülsz annak, hogy mégsem sikerült, legfeljebb a családodra való tekintettel nem próbálod meg újra.

Valami motivációt jó lenne találnod. Nem tudom hány éves vagy, mivel foglalkozol, milyen nemű vagy, így konkrétumot sem tudok írni. Jó lenne valamiben vigaszt találni.

Ami jót tehet és nagyon egyszerű az a mozgás. Lefárasztja a tested, koncentrációt és kitartást igényel, és addig sem agyalsz. Zene, tánc, ezek is nagyon jók. Attól függ, hogy mit szeretsz, mi érdekel. Ha nem is érdekel, legalább próbáld ki.

Ajánlok egy könyvet. Istenről szól, de másképp mint ahogy a vallásban, szóval ha nem vagy vallásos, akkor nagyon ajánlom, nekem sokat segített, amikor nehéz időszakban voltam.

William P.Young: A viskó


Még annyit, hogy senki nem fog tudni téged talpra állítani, neked kell talpra állni. A családoddal mindenképp beszéld meg a történteket, anyukádnak is ki kellene adni magából a keserűséget.

És fizikailag fáraszd le magad, az nagyon jót tud tenni a léleknek.

Kitartás! :)

2013. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Folyamatosan azt írod, hogy te...Nem volt párkapcsolatod, nem volt siker élményed, nem volt ez, nem volt az.

Szerintem szedd össze magad, és próbálj egy olyan hobbiba bele vágni, ami érdekel is téged, ami örömet okoz. ( Pl zene hallgatás, tánc, bármi, csak kikapcsoljon téged, és jobb kedved legyen, akár szerezz be egy állatot).


A családod neheztel rád, hiszen egy öngyilkosság egy önző dolog, amikor nem törődsz senkivel,csak magaddal, és inkább választod a gyenge lehetőséget, mert az öngyilkosság nem megoldás.

Hogy meddig fognak neheztelni rád? Szerintem örökké, hiszen mindig úgy lesznek vele, hogy nem látták régebben rajtad, megpróbáltad, nem jött össze. Ki tudja, hogy legközelebb mikor fordul meg a fejedbe megint, és ez miatt bizalmatlanok is lehetnek veled szembe.


Talán próbálj meg beszélgetni velük, hogy ha gond van, akkor velük beszéld meg, vagy az egyikükkel, és nyomatékosítsd, hogy ha legközelebb is össze csapnak a fejed felett a hullámok, akkor nem gondolsz ilyenekre, hanem segítséget kérsz tőlük, hogy segítsenek tanácsokkal, vagy amivel tudnak. Lássák, hogy tenni akarsz a depresszió ellen, mert most csak egy élő halottat látnak( ahogy fogalmazol) és aggódnak( jogosan).

Ki szeretné az ismerősét élőhalottként látni, aki nemolyan rég depresszió miatt meg akarta ölni magát? Te sem örülnél, ha az egyik családtagod ugyan ezen menne át úgy, hogy te nem segítesz neki, csak azt látod, hogy úgy viselkedik mint egy vegetáló növény, zombiként.

2013. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Sajnálom, ami Veled történt, egyetértek abban a többiekkel, hogy talán megoldás lehet az, ha keresel valami elfoglaltságot, ami leköti a figyelmed, legalább addig sem gondolkodsz. (bár írtad, hogy van hobbid, de azonkívül kereshetsz mást is)


A családod hozzáállását is meg lehet érteni, ha nem hangoztattad otthon a szándékodat váratlanul érte őket a dolog. De én ilyenkor azt mondom, hogy oké mondhatják, hogy önző dolog volt a részedről, de az nem önző dolog, hogy "muszájból" kell élned, kvázi akaratod ellenére?

Ezt csak azért írom, mert ne vedd azt a terhet a válladra, hogy őrlöd amiatt magad belülről, hogy a családod mikor dolgozza fel a tetted.

Neked most az a dolgod, hogy saját magad rángasd ki ebből a helyzetből. Sok sikert! 22/L

2013. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1#: nem vagyok vallásos. Ateistának tartom magam, és ezen szerintem nem fog tudni semmi sem változtatni.


A hobbim, amiről írtam, tulajdonképpen sport. De már leírtam magam benne...


Amikor még volt munkám és a mókuskerékben éltem, reggel 5kor keltem, és este 10-11kor feküdtem le. Volt a napi rutinban munka, sport és kikapcsolódás is.

Mégsem érzek ehhez semmi motivációt.

2013. jún. 2. 11:37
 5/9 A kérdező kommentje:
2#. megértem a családomat. Csak tudni kell a családomról, hogy itt sosem volt divat a lelkizés, hogy "segítünk" egymásnak. Arra neveltek, hogy mindenki oldja meg a saját gondját. A nehézségeket meg elmondhatom, de nincs sok értelme. Pár üres szónál úgyse kapok többet. Tanácsokat sem.
2013. jún. 2. 11:40
 6/9 A kérdező kommentje:

3#. nem hangoztattam a szándékomat, mert nem figyelem felkeltésből akartam öngyilkos lenni.


Az 1# válaszolónak leírtam, hogy korábban aktív életet éltem. Mégsem vált hasznomra.


Úgy érzem az a típus vagyok, akinek egy erős sodrású folyóban árral szemben kell úsznia. És ha tudja eléri a forrást. Míg mások sétálhatnak a folyó mellett a parton.

2013. jún. 2. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Fogd magad és költözz egy másik országba. Keresd az új lehetőségeket, az új környezetet. Fordíts hátat az előző életednek és élj úgy ahogy eddig nem tetted. Nekem bevált és boldog, nyugodt és elégedett lettem :)
2013. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki ugyanúgy szenved mint te, csak ők ezt nem fogják fel tragédiának. Mindenki árral szemben úszik, senki sem sétál a parton, viszont ezen a mondatodon látszik, hogy te tudat alatt kivételesnek tartod magad és szenvedni szeretnél, de ezt soha sem fogod belátni, ezért van szükséged valakire, aki ezt a gondolatmenetet átprogramozza benned.


Ha úgy érzed, hogy a családod nem szeret, akkor ne ott keresd a szeretetet. Keress barátokat, kihívásokat, amitől utána jobban érzed magad. Egyébként nem hiszem, hogy nem szeret a családod. Legfeljebb csak nem úgy működnek, ahogy te azt elvárod tőlük. Próbáld meg beleélni magad az ő helyzetükbe.

2013. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Off: Látom megint garázdálkodnak itt lepontozók. Ha lehet fogjunk össze, én most mindekit FELPONTOZOK!


Kérdező! Én sem vagyok vallásos, ennek tudatában ajánlottam a könyvet. Ha a családoddal nem tudsz lelkizni, akkor miért nem próbálod meg a pszichológusnak őszintén elmondani a dolgokat? Mit veszthetsz?

1-es

2013. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!