Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik a családi "átok"?

Létezik a családi "átok"?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha nem jó kategória, de nem tudom hová kellett volna írnom, eléggé összetett a kérdésem.


Az egészet onnan kellene talán indítanom, hogy elgondolkoztam a későbbi életemen (előrébb mondjuk nem jutottam, de ez most nem fontos) és arra jutottam, hogy lehet nekem nem kellene gyereket szülnöm.


Azért gondolom ezt, mert látva, illetve tudva, dédmamám, nagymamám, anyukám (ő egyébként már meghalt) példáját és életét, mintha ugyanaz a sors jutott volna nekik, és talán nekem is. Mintha velem is ugyanaz történne meg, és bár nem akarok olyan lenne mint ők, mégis valamiért előjönnek a tulajdonságok, ami attól tartok a leendő gyerekemben is felszínre kerülne majd.


A másik ok, amiért azt gondolom, hogy lehet nem kellene a családalapításban gondolkoznom az az, hogy valószínűleg spontán nem is esnék teherbe (ez persze nyilván élesben derülne ki) talán a sokadik inszemináció vagy lombik érne el eredményt, ahogy az a családban történt. Én valamiért nem hiszek a véletlenekben, ezért azt gondolom, oka van annak, ha spontán nem vagyok képes teherbe esni. És lehet nem szeretném ezt mesterséges módon erőltetni, mert a természet szerint én nem vagyok alkalmas erre a feladatra.


Ettől függetlenül nem ítélem el egyáltalán az olan párokat, akik segítséget kérnek és kapnak a gyermekáldásban, mert elhiszem, hogy valakinek ez minden vágya és ezt tiszteletben tartom.


2013. jún. 6. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem családi átok van, hanem genetika meg pszichológia. A tulajdonságok, betegségek stb... öröklődnek, a viselkedésmintát meg mindenki otthonról hozza, azt csinálja amit otthon látott. Ezért lehet hasonló a sors is.
2013. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Ez nem átok, hanem genetika és viselkedés minta.
2013. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, lehet, azért is tettem idézőjelbe, mert nem tudtam jól megfogalmazni.


Akkor viszont jobb ha nem adom tovább, ugye?

2013. jún. 6. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége a gyerekkori minták alapján építi fel életét,ezeket a mintákat a legnehezebb felülírni,ezért ismétlődnek meg egy egy családon belül az emberi sorsok.Nem esik messze az alma a fájától.
2013. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, és ezért gondolkoztam el ezen, nem szeretném, ha a gyerekem boldogtalan lenne.
2013. jún. 6. 19:36
 6/8 dani900 ***** válasza:

Nagyon jó, hogy ezekre rájöttél, és tény, hogy amit otthonról hoz valaki, azt viszi tovább. DE! Azt, hogy úgymond mire programoztak be gyerekkorod óta, és az szerint élsz most, az nem jelenti azt, hogy te ne tudnád átprogramozni magad. Szóval, ezek nem olyan bevésődések, amiket nem lehet megváltoztatni.

És, egyetértek, amég magadtól nem vagy boldog, addig egy gyerek felelőtlenség lenne, viszont nem értem, miért adod fel ilyen könnyen, hogy "családi átok". Ez azt jelenti igazából, hogy megalkuvó lettél, beletörődtél. Először ezen kéne változtatnod, és keresni a megoldást.


De, a te életed, ami csak egy van, úgy éled, ahogy akarod, és amit beleteszel.

2013. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik. Vannak családi (tudattalan) játszmák, van kollektív tudattalan és vannak rossz nevelési- ill. pszichés minták. Ezeket azonban ma már át lehet írni - kemény meló, de meg lehet csinálni, ha akarod. Én tudom. :)
2013. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!