Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sokat kérek tőle?...

Tényleg sokat kérek tőle? Emiatt érezné magát papucsnak?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.) Soha sem szoktam a párkapcsolatommal kapcsolatban kérdéseket kiírni ide, most viszont tényleg érdekelne mások véleménye. Az se érdekel, ha a Párom meglátja ezt a kérdést... Legalább akkor elolvashatja a válaszokat.


Az egész ott kezdődött, hogy nemrég összeköltöztünk. Eddig nem tapaztaltam ilyesmit, de mióta együtt élünk, többször is előfordult, hogy hajnalig (hajnali 4-ig, 6-ig) netezett, holott normális munkája van napközben, nem is értem, hogy nem ájul be az ágyba esténként. De ilyenkor meg se próbál elaludni, csak kijelenti, hogy ő nem álmos, behozza a laptopot az ágyunkba, és elkezd netezni. Kezdtem úgy érezni, hogy ez a kapcsolatunkra megy (régebben esténként beszélgettünk, vagy szexuális életet éltünk, hajnaig tartó gépezések nem fordultak elő), úgyhogy rászóltam. Kezdetben csak annyit, hogy most már légy szíves kapcsold ki a gépet, mert nem tudok aludni... (Néha még ilyenkor is tovább folytatta.) Utána már kiküldtem a szobából: "Ha megint hajnalig gépezni akarsz, akkor menj ki, de ne is gyere vissza ide aludni." Lehet, hogy erős volt ez a kijelentés, de már nagyon idegesített. Ez a sztori egyik fele...


A másik fele az, hogy néha megkérem apróságokra, hogy segítsen nekem. Múltkor például sütit csináltam, és szorított az idő, mert vendégek is jöttek hozzánk. Hogy spóroljak az idővel, megkértem, hogy amíg én csinálom a sütit (gyúrtam a tésztát, tiszta dzsuva voltam), addig mosogasson már el ő. Tisztában vagyok vele, hogy ő nem szeret mosogatni (más házimunkát azért el szokott végezni), de tényleg szerettem volna időben végezni, és rávettem, hogy megcsinálja. Vagy máskor például olyan volt, hogy én mosogattam, de ott, ahova rakom a tiszta dolgokat, már egyáltalán nem volt hely. Nekem ugye vizes, mosószeres volt a kezem, így megkértem őt, hogy - nem is kell sietnie, majd ha ráér, legyen szíves, rakjon már el egy darab edényt, hogy legyen hely a többi tányérnak. Megtette.


A lényeg: most, tegnap este fakadt ki. Megtörten mondta, hogy ő ezt nem bírja. A netezéssel korlátozom őt, neki ilyen téren szabadság kell... Azzal meg, hogy el kellett mosogatnia, és egy edényt elraknia, papucsnak érzi magát. Neki nem megy az, hogy csettintésre megtegyen bárkinek is bármit...


Szóval ez van. Tényleg sokat kértem? Ő reagálta túl, vagy valóban korlátozom őt? Én magam nem tudom sajnos eldönteni. De nem is szoktam ennél "nagyobb" feladatokra megkérni őt, ha meg is kérem valamire, az nagyon ritkán fordul elő. A netezéses sztori meg egyszerűen idegesített, fájt, hogy nem velem foglalkozott...


Nem tudom, hogy milyen válaszok fognak jönni, de ha esetleg valaki szapulni szeretné a Páromat, annak mondom, hogy nagyon rendes férfi egyébként. Nagyon tiszteljük és szeretjük egymást, életünk szerelmei vagyunk egymásnak, mással nincs is nagyon probléma... De ez a tegnap esti kifakadásán nagyon meglepődtem.


2013. jún. 7. 10:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha netezik hajnalig az ő dolga,ő lesz fáradt másnap a munkában,de tény,hogy akkor ne melletted tegye. De ez is csak akkor van rendben,ha előtte azért tartalmasan telt az este,foglalkozott veled is.

A kéréseid meg normálisak,én is szoktam a páromtól segítséget kérni,ő soha nem fakadt ki,szívesen segít nekem. Lehet még ehhez hozzá kell szoknia és nem lesz később gond belőle. :)

2013. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Húha, hát két eset lehetséges, vagy hozzászokik az együttéléshez és ez egyre jobb lesz, vagy rájön, hogy inkább agglegény típus, és külön költöztök. Nehéz megjósolni, melyik jön be. Az pozitív, hogy elmondta, mit érez, kevés férfi képes erre. Te mit reagáltál egyébként? Gondolom meglepődtél. De mondtál valamit? Hány éves a párod? Nagyban függ az életkorától, hogy milyen irányt vesz az együttélésetek.
2013. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyitől papucsnak érzi magát, nem hiszem hogy igazi férfi
2013. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Most mit mondhatnék erre, ilyenkor nem telnek túl tartalmasan az estéink... A reakcióm az kb fél órás döbbenet volt, utána mondtam, soha többé nem kell megtennie nekem szívességeket, változtatni fogok ezen, és nem fogom többé korlátozni, vagy papucsként kezelni. Még meg is "engedtem", hogy kimenjen megint netezni hajnalig.


Az meg, hogy írja a 3., szerinte nem igazi férfi, hát jól van, gondold így, lehet, hogy a kérdés alapján ez jön le, de úgyse láthat bele senki se a kapcsolatunkba... Én tudom, hogy igazi férfi, csak valamiért ez akasztotta ki...

2013. jún. 7. 10:24
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alap dolog ha vendégek jönnek és megkérem akkor segít. A férjemet sokszor meg szoktam kérni ilyen apróságokra. Ha nagy főzésben vagyok, egyszerre mindig több mindent csinálok, akkor pl süsse meg a húst, vagy fordítsa meg, stb.. vagy múltkor jöttek az öccséék hozzánk az öccse szülinapját tartani. Tök evidens volt, segít egy kicsit rendbe kapni a házat, főleg a konyhát a főzés után. Nem is kellett kérnem.

A netezésre meg annyit, hogy éjjel a normál ember alszik és érthető hogy pihenni akarsz.Akármilyen csendben is van akkor is zavaró. Én sem nézném jó szemmel. Egész éjjel nem normális, mit tud annyi ideig csinálni? Nem fáj a szeme? Ha meg a munkahelyén nem fárad el eléggé akkor keressen értelmes elfoglaltságot magának a munkaidőn túl és akkor tud éjszaka aludni. A férjem az munka után is állandóan csinál valamit, jó mi kertes házban élünk, van kert garázs, nagy udvar.De hasznos dolgokat csinál, bevakolta a garázst, kerítést csinált stb... Talál elfoglaltságot és ezt értünk teszi, hogy szebb legyen a környezetünk, jobb legyen. A net az ilyen szempontból egy teljes időpocsékolás.Félreértés ne legyen szeretek én is netezni és a férjem is szokott, de ez a legutolsó a sorban és akkor sem órákat , éjjeleket. Ha nem bír aludni akkor inkább takarítsa ki a fürdőt vagy a házat az sokkal hasznosabb. És neked van igazad teljes mértékben. Én már előbb kifakadtam volna a te helyedben.

2013. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért papucs,mert kérésre elmosogat nagy kegyesen?


Akkor az én párom micsoda,hogy kérés nélkül mosogat,felmos,porszivózik,krumplit pucol,vagy épp amit lát hogy meg kell csinálni? Kérés nélkül.

A férfi nem attól férfi mert tv előtt a tökét vakargatva várja a sörét amitől büföghet.


A netezés: jogos.

2013. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hibáztál, hogy meghunyászkodtál. Az elején le kell fektetni a szabályokat. Ha Te helyben hagyod, hogy neki otthon egy tányért se kelljen arrébb tennie, akkor ő ezt fogja megszokni. Van egy mondás, igaz a gyereknevelésre használjuk, de itt is megáll: "kezdd úgy, ahogy folytatni szeretnéd" tehát csak olyan szabályokat állíts fel, amikhez hosszútávon tudsz alkalmazkodni anélkül, hogy teljesen feláldoznád magad. Ha Te úgy érzed, hogy képes vagy mindent ellátni a barátod körül, és nem zavar, akkor rendben, azt gondold végig azért, hogy mi lesz, ha a barátodon kívül 1-2 gyerekről is gondoskodnod kell. Illetve borítékolom Neked, hogy ha elmúlik a szerelem (márpedig elmúlik) akkor annyira fog zavarni a párod lustasága, hogy azt most még el se tudod képzelni! Ő viszont x év múlva azt fogja mondani, hogy "drágám, hisz megbeszéltük, hogy a háztartás a Te dolgod, miért hisztizel?" Ezeket gondold végig. Rendben van, hogy szereted és azt akarod, hogy jól érezze magát melletted, de megáshatod a kapcsolatotok sírját ezzel a hozzáállással.
2013. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem normális a párod gondolkodása. Nekem az jön le hogy otthon nem voltak kötelességei, azt tett amit akart. Mikor meg jogosan kérsz tőle valamit akkor meg nem tetszik. Egy kapcsolatban alkalmazkodni kell mindenkinek, de az éjjeleken át tartó netezés szerintem már lassan a függőségbe megy át, Nem normális. Mikor alszik vagy a munkahelyén teszi?

Nem jó a hozzáállásod hogy akkor te nem kérsz semmit ezentúl.Igenis segítsen bármiben. Ha később lenne gyerek akkor félre áll, hogy bocsika én ezt most nem akarom, nem akarok vigyázni rá stb... Lehet még éretlen volt az összeköltözésre, látatlanban azt mondanám, anyuka kicsi fia, de ezt nem tudhatom. Igenis emberelje meg magát, neki is ki kell venni a dolgokból a részét, és jogod van megkövetelni hogy ne az internet legyen az első hanem te.Kérdezd meg tőle mi a fontosabb. Én sajnos egy lobbanékony természet vagyok és lehet már a 3. éjszakán kidobtam volna a gépet.

2013. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

3-al értek egyet. Egy férfi nem attól férfi, hogy eltartja a családot és azon kívül a saját hobbijának él. Egy férfi attól férfi, hogy (ha a feleség dolgozik) igenis besegít a házimunkába. Magától észreveszi a munkát! Így több idő jut egymásra és a közös szórakozásokra is.


Nekem a férjem vállalkozó, rapszódikus a munkája. De rengetegszer van, hogyha otthon van és épp aktuális a nagytakarítás nem vár meg, hanem mire hazaérek ragyog a lakás. Mosogat magától! És nem érzi magát papucsnak.


Nem kérsz sokat, a párod nem tart egyenjogúnak. Szerintem. Lehet így is együtt élni, én megfulladnék benne...

2013. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ok. nem kezdem el szapulni, de az én férjem pl. kérés nélkül is megteszi, nálunk ez természetes, hogy ha én úszok el az idővel, akkor a végén ketten úszunk, mert nem marad idő egymásra, vagy épp a vendégre. Szerintem valahogy ezt magyarázd el neki, hogy miért hatékony a közös munkavégzés. És ha már azt írtad, hogy nem bánod, ha meglátja a kérdést, nyugodtan mutasd meg neki a válaszokat.

Kedves férj (vagy élettárs, vagy nem tudom): Ezúton üzenem, hogy manapság nem "papucsság", ha a férfi besegít a házimunkába, mint ahogy a nő is ugyanúgy megfogja a csavarhúzót. Ez a gondolkodásmód még abból maradt vissza, amikor a nő nem járt el dolgozni és tényleg nem volt más dolga, mint a konyhában sertepertélni egész nap. Közös érdeketek, hogy a párod előbb végezzen, hogy jusson idő egyéb hasznos dolgokra. Fordítsatok egymásra több időt és akkor talán az internetezés is elnézhetőbb. Ha az együtt élés arról szól ,hogy a nő tegye meg a kötelességeit, a férfi meg csak a személyes szabadságáért harcol, akkor az nem együtt élés, hanem egymás mellett élés, amitől egy idő után nem csak a férfi érzi magát korlátozva, hanem a nő is.

2013. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!