Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sokat kérek tőle?...

Tényleg sokat kérek tőle? Emiatt érezné magát papucsnak?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.) Soha sem szoktam a párkapcsolatommal kapcsolatban kérdéseket kiírni ide, most viszont tényleg érdekelne mások véleménye. Az se érdekel, ha a Párom meglátja ezt a kérdést... Legalább akkor elolvashatja a válaszokat.


Az egész ott kezdődött, hogy nemrég összeköltöztünk. Eddig nem tapaztaltam ilyesmit, de mióta együtt élünk, többször is előfordult, hogy hajnalig (hajnali 4-ig, 6-ig) netezett, holott normális munkája van napközben, nem is értem, hogy nem ájul be az ágyba esténként. De ilyenkor meg se próbál elaludni, csak kijelenti, hogy ő nem álmos, behozza a laptopot az ágyunkba, és elkezd netezni. Kezdtem úgy érezni, hogy ez a kapcsolatunkra megy (régebben esténként beszélgettünk, vagy szexuális életet éltünk, hajnaig tartó gépezések nem fordultak elő), úgyhogy rászóltam. Kezdetben csak annyit, hogy most már légy szíves kapcsold ki a gépet, mert nem tudok aludni... (Néha még ilyenkor is tovább folytatta.) Utána már kiküldtem a szobából: "Ha megint hajnalig gépezni akarsz, akkor menj ki, de ne is gyere vissza ide aludni." Lehet, hogy erős volt ez a kijelentés, de már nagyon idegesített. Ez a sztori egyik fele...


A másik fele az, hogy néha megkérem apróságokra, hogy segítsen nekem. Múltkor például sütit csináltam, és szorított az idő, mert vendégek is jöttek hozzánk. Hogy spóroljak az idővel, megkértem, hogy amíg én csinálom a sütit (gyúrtam a tésztát, tiszta dzsuva voltam), addig mosogasson már el ő. Tisztában vagyok vele, hogy ő nem szeret mosogatni (más házimunkát azért el szokott végezni), de tényleg szerettem volna időben végezni, és rávettem, hogy megcsinálja. Vagy máskor például olyan volt, hogy én mosogattam, de ott, ahova rakom a tiszta dolgokat, már egyáltalán nem volt hely. Nekem ugye vizes, mosószeres volt a kezem, így megkértem őt, hogy - nem is kell sietnie, majd ha ráér, legyen szíves, rakjon már el egy darab edényt, hogy legyen hely a többi tányérnak. Megtette.


A lényeg: most, tegnap este fakadt ki. Megtörten mondta, hogy ő ezt nem bírja. A netezéssel korlátozom őt, neki ilyen téren szabadság kell... Azzal meg, hogy el kellett mosogatnia, és egy edényt elraknia, papucsnak érzi magát. Neki nem megy az, hogy csettintésre megtegyen bárkinek is bármit...


Szóval ez van. Tényleg sokat kértem? Ő reagálta túl, vagy valóban korlátozom őt? Én magam nem tudom sajnos eldönteni. De nem is szoktam ennél "nagyobb" feladatokra megkérni őt, ha meg is kérem valamire, az nagyon ritkán fordul elő. A netezéses sztori meg egyszerűen idegesített, fájt, hogy nem velem foglalkozott...


Nem tudom, hogy milyen válaszok fognak jönni, de ha esetleg valaki szapulni szeretné a Páromat, annak mondom, hogy nagyon rendes férfi egyébként. Nagyon tiszteljük és szeretjük egymást, életünk szerelmei vagyunk egymásnak, mással nincs is nagyon probléma... De ez a tegnap esti kifakadásán nagyon meglepődtem.


2013. jún. 7. 10:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor az enyém Olaszország méretű csizmának érezheti magát :) Ez még nem papucsság, sőt, csak szívesség teljesítése :)


Mondok saját példát, hogy talán ilyesmin kellene megsértődnie a párosnak:

Nálunk a párom nem nagyon látja a kupit ezért ilyen esetekben én vagyok a parancsnok. Én mondom, hogy mit csináljon, én meg mást csinálok, (én a konyhát és a fürdőszobát, ő a szobát takarítja).

Múltkor, mikor épp netezgetett én meg főztem a kedvenc kajáját, ami kicsit macerás, megkértem mosogasson el. Elkezdte húzni a száját, hogy de hát Ő volt boltba (5 percre van) és amúgy is. Na én meg felsoroltam, hogy rendet raktam a szobában, minden nap főzök, és amúgy meg mondja már el hányszor mosogatott el ebben a lakásban mióta itt lakunk? (kb 5-6 hónapja lakunk itt). Akkor szó nélkül kijött és elmosogatott. Mikor kicsit lenyugodtam, kb. 5 perc kellett, bocsánatot kértem, hogy így lehordtam megkérdeztem haragszik-e és ő meg nevetett, hogy dehogy haragszik, tökre igazam volt.


Én bunkó voltam. Te nem.

Én párom maximum csak mások szemében papucs, magát nem érzi annak, hisz szívesen segít, a te párod nem segít szívesen, ezért érzi magát papucsnak.

2013. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha neked ez az igazi férfi, akkor hajrá. Nem hal bele, egy kis mosogatásba, meg pakolásba. Cseléd vagy? Meg neked olyan, az igazi férfi, aki hajnalig netezik ahelyett, hogy veled lenne?
2013. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Netezős dolog: szerintem jogtalanul van ő felháborodva, hiszen a kapcsolatotokra ez negatív hatással van, ráadásul ő zavar vele téged. teljesen jogos a kérésed, hogy hagyja abba.


Segítség: hát nálunk apa szó nélkül segít ilyen helyzetekben anyának, ha látja, hogy épp főz, de el kellene mosogatni, azonnal megcsinálja, meg se kell kérni rá, de ha meg anya megkéri valamire, ilyen apróságra, akkor is szó nélkül megcsinálja. szerintem kell az, hogy az ember segítsen a párjának - főleg közös háztartásban.

2013. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nos...


Érvek a Te oldalon:

1. Korlátozás: Az, hogy meddig netezik az az ő dolga, de az, hogy legyen rád tekintettel teljesen jogos elvárás, hiszen együtt éltek, senki nem tud rendesen aludni egy világító monitor meg billentyűzetcsattogás mellet.


2. Papucsság: Egyáltalán nem vagyok egy nagy feminista, sőt(!) kifejezetten nem bírom a papucs pasikat, DE könyörgöm 2013-ast írunk, nem a középkorban élünk, hogy minden a nő dolga legyen. Szerintem teljesen normális dolog, hogy egy férfi és egy nő _közösen_ vezetik a háztartást.


Érvek az Ő oldalán:

Nos ebből kevesebb van, mert alapvetően neked van igazad, de tény, hogy vannak olyan emberek, akik nem szeretnek "kérésre" csinálni dolgokat. Sajna én is ilyen vagyok (nő létemre). Szívesen elmosogatok, takarítok, főzök, de amint a párom "parancsol rám", már kötelezőnek érzem és az tök rossz.De persze ehhez hozzátartozik, hogy magamtól is megcsinálnám(!!!).

2013. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az én párom detto a lusta kategóriába tartozik, igaz ő azért nem hisztizik ha megkérem valamire, vagy érzi magát papucsnak.

DE! Amikor még nem éltünk együtt, csak átjártam hozzá, ott aludtam stb, mindig rendet tartott nagyjából, sokat segítettem neki, mivel mégiscsak sokat tartózkodtam ott, és "rendetlenséget csináltam". Aztán ahogyan telt az idő, azt vettem észre, hogy evés után a tányérját sem pakolja el maga után, mert én megtettem helyette, így megszokta, hogy mindent ott hagyhat ahol van, mert vki (Én) úgyis elteszem. Nemrég költöztem oda hozzá, és egyre jobban irritál ez a lustasága, hogy nem képes elmosogatni magától, vagy legalább a mosogatóba rakni a tányérját..Nagyon hozzászokott a "jóhoz". :) Úgyhogy a napokban már mondtam neki, hogy nagyon elkényelmesedett, és igenis ketten vagyunk, ahogyan én rendet tudok rakni magam után, úgy szerintem ő is, illetve kölcsönösen segíteni a másiknak sem egy túl nagy kérés. Végül belátta, hogy igazam van, és az utóbbi időben már nem foglalkozott azzal mint az elején, hogy segítsen nekem. Szerintem a párod túlreagálja a dolgot, viszont ahogyan az én esetemben, én is elrontottam azzal, hogy szinte elkezdtem kiszolgálni és megszokta. Beszéld meg vele nyugodtan a dolgot, szerintem elvárható mindkét féltől, hogy segítség a másikat, és olykor akár kérés nélkül is megcsináljon ezt-azt. Ez ALAP!


23/N

2013. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem kérsz sokat tőle. És igazából nem is értem mi a bajotok.

De a kérdésed alapján nem azt érzem, hogy ez egy PÁRkapcsolat, sokkal inkább olyan, mintha egy anya-fia kapcsolat lenne köztetek és a párod a kamasz fiú.


Szerintem ha együtt éltek evidens, hogy együtt végeztek feladatokat otthon. Hogy megKÉRED az nem ugráltatás. Nekem otthon ennél 1000x több dolgom volt mégis egy mukk nélkül elvégeztem.

És szerintem annyi empátia lehetne a párodban, hogy ha estig gépzeik akkor azt kinn a kanapén és nem a hálóban teszi, hogyha ez téged zavar.


Jóslatom. Ez most egy kis apróságnak tűnik, számotokra. Ok nem szeret szívességeket tenni, ok úgy érzi, hogy bekorlátozod azzal, hogy máshol kell gépeznie... amíg nem lesztek egy család addig ok. De amint lesz gyerek is és még ő is nyakad szakad már pokolnak fogod érezni az egész helyzetet. Tudom, hogy ez most egy apróság... de pont az ilyen apróságokból derül ki, hogy egy férfi/nő alkalmas-e hosszú távú kapcsolatokra.

2013. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát...ilyenek a férfiak (tisztelet a kivételnek!!),jó trükk volt ez azért,papucsnak érzi magát,mi? Sztem csak kellett egy jó kis kifogás ahhoz,h ne kelljen házimunkát végezni. Sztem se itt kezdődik a papucsság....és az én véleményem az,h pl én nem azért mentem férjhez,h cseléd legyek,m ha az akartam vna lenni akkor ugyan ezt megtehettem vna máshogy és még pénzt is kaptam vna érte. Ha hajnalig tud netezni akkor igazán el is mosogathana... Az meg h csettintésre nem megy neki,hát akkor tegye meg magától,m gondolom van szeme amivel látja,h van mosogatni való és már mindjárt jobban is érzi magát,cs ha erre igy reagált akkor az az érzésem,h a szelektiv látású,hallású férfiak közé tartozik.
2013. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés: Lakásban vagy kertes házban laktok?


Mert ha lakás, ott bizony sincs sok "férfimunka", és szerintem igazságtalan, h a pasik lepasszolják nekünk az összes házimunkát! Sokan nagy tévhitben élnek, h papucsság mosogatni vagy porszívózni. Könyörgöm, ez a feladatok megosztása.

Volt egy pasim, akinek listát írtam a házi teendőkről, és beosztást készítettünk mosogatásból, ami tök fair megosztás lett volna. Persze válás lett a vége. Azért, mert ő az a típus volt, akit szabadon kell hagyni, isteníteni és körbeugrálni. Már egyáltalán találom őt férfiasnak, pedig akkor annak hittem.

Ha igaz, h egymás nagy szerelmei vagytok, akkor küzdjetek meg a feladattal, próbálj meg erősnek lenni, és nem engedni. A leírtak alapján félek, h a pasid is az a típus, h ha nem úgy vannak a dolgok, ahogy neki kedves, inkább lelép, félrelép, eldobja a meglévőt.

Szorítok, h jó véget érjen a sztori.

2013. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én ezen nem megdöbbentem volna, hanem mélységesen felháborodtam volna. Mi az, hogy annyira nem bír alkalmazkodni, hogy az ágyban melletted netezik éjszakánként. Azért a billentyűzetnek meg az egérnek is van hangja...Nyugodtan aludnál de valaki melletted még motoszkál meg hangokat ad. Engem nagyon idegesít, ha valaki nem bír alkalmazkodni (főleg mert az én barátom se tud és valószínűleg rá is megy a kapcsolatunk) Az meg, hogy néha besegítsen alap dolog! Mi vagy te neki szobalány? Meg mit csinál ha nem segít neked? Mert ha pl határidős munkából már majdnem kicsúszik és azon feszül akkor jó akadjon ki, hogy még meg is kéred valamire, de ha pl a tv vagy gép előtt ült az azért gáz. Nem ártott volna átgondolnia az összeköltözés előtt, hogy ez mivel jár. Neked meg nem kellett volna egyből igérgetned, hogy ezentúl mindent egyedül megcsinálsz majd, hozzá se szólsz és had netezzen csak amíg akar. Az együtt élés kompromisszumokra épül, alkalmazkodni tudni kell
2013. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
a hajnalig tartó netezés általában olyan emberre utal aki úgy érzi az élete csupa KELL csupa kötelesség és ha arra kéred hogy hagyja abba kapcsolja ki a gépet úgy érzi "hát nekem már ennyi se jár", vagy túl fiatalon kellett elkezdenie gondoskodni magáról és ez most jött ki rajta, vagy pont ellenkezőleg túl későn és megszokta a laza életet. Az is megeshet hogy hidegen hagyja a munkája nem okoz neki sikerelményt,kihívást még csak bosszúságot sem, de csinálni kell !!! Ezek után a te apró kéréseidet is úgy fogja föl mintha legalább pórázt tettél volna a nyakára :-)
2013. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!