Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sokat kérek tőle?...

Tényleg sokat kérek tőle? Emiatt érezné magát papucsnak?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.) Soha sem szoktam a párkapcsolatommal kapcsolatban kérdéseket kiírni ide, most viszont tényleg érdekelne mások véleménye. Az se érdekel, ha a Párom meglátja ezt a kérdést... Legalább akkor elolvashatja a válaszokat.


Az egész ott kezdődött, hogy nemrég összeköltöztünk. Eddig nem tapaztaltam ilyesmit, de mióta együtt élünk, többször is előfordult, hogy hajnalig (hajnali 4-ig, 6-ig) netezett, holott normális munkája van napközben, nem is értem, hogy nem ájul be az ágyba esténként. De ilyenkor meg se próbál elaludni, csak kijelenti, hogy ő nem álmos, behozza a laptopot az ágyunkba, és elkezd netezni. Kezdtem úgy érezni, hogy ez a kapcsolatunkra megy (régebben esténként beszélgettünk, vagy szexuális életet éltünk, hajnaig tartó gépezések nem fordultak elő), úgyhogy rászóltam. Kezdetben csak annyit, hogy most már légy szíves kapcsold ki a gépet, mert nem tudok aludni... (Néha még ilyenkor is tovább folytatta.) Utána már kiküldtem a szobából: "Ha megint hajnalig gépezni akarsz, akkor menj ki, de ne is gyere vissza ide aludni." Lehet, hogy erős volt ez a kijelentés, de már nagyon idegesített. Ez a sztori egyik fele...


A másik fele az, hogy néha megkérem apróságokra, hogy segítsen nekem. Múltkor például sütit csináltam, és szorított az idő, mert vendégek is jöttek hozzánk. Hogy spóroljak az idővel, megkértem, hogy amíg én csinálom a sütit (gyúrtam a tésztát, tiszta dzsuva voltam), addig mosogasson már el ő. Tisztában vagyok vele, hogy ő nem szeret mosogatni (más házimunkát azért el szokott végezni), de tényleg szerettem volna időben végezni, és rávettem, hogy megcsinálja. Vagy máskor például olyan volt, hogy én mosogattam, de ott, ahova rakom a tiszta dolgokat, már egyáltalán nem volt hely. Nekem ugye vizes, mosószeres volt a kezem, így megkértem őt, hogy - nem is kell sietnie, majd ha ráér, legyen szíves, rakjon már el egy darab edényt, hogy legyen hely a többi tányérnak. Megtette.


A lényeg: most, tegnap este fakadt ki. Megtörten mondta, hogy ő ezt nem bírja. A netezéssel korlátozom őt, neki ilyen téren szabadság kell... Azzal meg, hogy el kellett mosogatnia, és egy edényt elraknia, papucsnak érzi magát. Neki nem megy az, hogy csettintésre megtegyen bárkinek is bármit...


Szóval ez van. Tényleg sokat kértem? Ő reagálta túl, vagy valóban korlátozom őt? Én magam nem tudom sajnos eldönteni. De nem is szoktam ennél "nagyobb" feladatokra megkérni őt, ha meg is kérem valamire, az nagyon ritkán fordul elő. A netezéses sztori meg egyszerűen idegesített, fájt, hogy nem velem foglalkozott...


Nem tudom, hogy milyen válaszok fognak jönni, de ha esetleg valaki szapulni szeretné a Páromat, annak mondom, hogy nagyon rendes férfi egyébként. Nagyon tiszteljük és szeretjük egymást, életünk szerelmei vagyunk egymásnak, mással nincs is nagyon probléma... De ez a tegnap esti kifakadásán nagyon meglepődtem.


2013. jún. 7. 10:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy a hímsoviniszta dumák inkább a férfiakra igazak és nem a nőkre. A nő sokszor kötelességtudó, felnőtt és rendben tart mindent, a férfi viszont buta és gyerekes és azt hiszi, körülötte forog a világ, mintha leragadt volna az egója egy 5 éves gyerek szintjén. Bocs, ezt muszáj volt. Igazából csak ész kérdése az egész. Ha a párodban van annyi, hogy átlássa, hogy a netezéssel zavarja azt, aki aludni szeretne és hogy bunkóság magára hagyni valakit és hagyni, hogy az egész munka rászakadjon, akkor van remény.
2013. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat. A férjem segít a házimunkában, ettől még nem papucs, egyszerűen rendmániás, hogy úgy mondjam inkább én segítek neki.


A netezés engem is kiakasztana, basszus hát már az ágyban se figyeljen és törődjön az ember a párjával? Én mondtam a férjemnek, hogy felőlem laptopozhat az ASZTALNÁL, de az ágyba ne hozza be legyen szíves, erre vett egy tabletet mert az kisebb, gondolta hogy nem fogom észrevenni? Nagy örömömre elromlott, úgyhogy az ágyban most oké van. :)

Lehet, hogy pont a mosogatásra nem kellett volna megkérni, arra sok férfi ugrik.

2013. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Óhóó, akkor az én férjem micsoda? Porszívózik, leviszi a szemetet, néha portöröl, segít teregetni, néha vasal is, sőt, a kutyát is legtöbbször ő viszi le, 2-3 naponta el is mosogat. És magától!

Ne hagydd magad, mert akkor soha nem fog segíteni, mikor gyereketek lesz akkor sem, és ha akkor borul ki a bili, annak rossz következményei lehetnek...

2013. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!