Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek nem tudom...

Mi tévő legyek nem tudom elviselni szüleim halálát?

Figyelt kérdés

2 hónapja haltak meg , testvéremmel élek de ő sosincs itthon mindig bulizik teljesen egyedül vagyok mindig sírok ha egyedül vagyok annyira hiányoznak én ezt nem bírom, az öngyilkosság kerülget már minden nap. Tudom hogy úgyse lesz sose rendbe semmi már sose hozhatom őket vissza. Testvérem azt hiszi már feldolgoztam mert előtte takarom érzéseim ahogy tudom de nekem ez már nem megy, nem tudom mi tévő legyek

16/F


2009. okt. 29. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell a tesód előtt se takargatni.mondd meg h.még fáj neked és szükséged van rá!!!azt se értem,ő hogy tud bulizni 2 hónappal a tragédia után..


más rokonod nincs?

2009. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

egyébként őszinte részvétem:(

2009. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szörnyű dolog és őszinte részvétem

De túl fogod élni. Most még nagyon friss a trauma és össze vissza vagy a világban és biztosan nagyon válságos dolgokat élsz meg, de előbb-utóbb talpra kell állnod, testvéreddel együtt vagy nélküle. Szüleid is ezt szeretnék, hidd el.

A tesód azért jár bulizni, mert ő így akar nem tudomást venni a fájdalomról és lehet esetleg más bóditó szert is használ.

Mondd el neki nyugodtan az érzéseidet, és azt is mondd el neki őszintén, hogy szükséged van rá lelkileg és nem szabad leszakadnotok egymásról.

ha nem mondod el neki, nem fog tudni lépni. Ő is most ugyanazokon a dolgokon megy át mint te. Nem szabad a bátyóról sem rossz ítéletet mondani, nem azért jár bulizni, mert olyan jó kedve van, de ezt gondolom az előző válaszoló is legbelül sejthette.

Ő amúgy mennyi idős?

2009. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
83%

Szia!

Először is nagyon sajnálom, ami veletek történt. Megkérdezhetem, mi történt a szüleiddel?

Miért takarod a testvéred előtt az érzéseidet, miért nem mondod meg neki, hogy szükséged van valakire, akivel beszélhetsz a történtekről? A testvéred lány vagy fiú? Hány éves? Más családtaggal nem tudsz beszélgetni? Nagyszülők, keresztszülők, unokatesók, tanárok? Ha nincs senki, kérj orvosi segítséget, az öngyilkosság nem old meg semmit. Próbálj kitartani és nem az öngyilkosságra gondolni!!! Én sem értem a testvéredet, hogy tud 2 hónap után elmenni bulizni.:(

2009. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

nehéz megértenetek, hogy nem azért jár el bulizni mert olyan nagyon jókedve van?

ti még nem talákoztatok olyannal, aki inkább ebbe menekült minthogy otthon üljön? Ő rajta ez így jön ki. Teljesen egyértelmű, hogy a trauma miatt jött elő ez neki. ott maradt a 16 éves öccsével, akivel perpill nem tud mit kezdeni.

Majd megnyugszik és összeszedi magát.

Ne legyetek már ilyen szemellenzős csökönyösek.

2009. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Tudom mit érzel. Átmentem én is ezen. Biztos hogy nincs kivel megosztanod a fájdalmad? Esetleg osztályfőnök? Hidd el segitene. Én is azt hittem, senki nem segit nekem, idő kellett hozzá, mig felfogtam, én nem akarom elfogadni a segitséget. Ha gondolod irj privit, megoszthatjuk egymással a bánatunkat.
2009. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

És tarts ki, nehogy feladd! Szüleid se várnák azt tőled, hogy öngyilkos legyél...

2009. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami Veled történt.

Talán ez az oldal segíthet: [link]

2009. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

:(

Ilyenkor mindig gondolj a testvéredre, hogy milyen szomorú lenne ha téged is elveszítene. Kérj segítséget valakitől, akár szomszédoktól is vagy akárkitől. A lényeg h ne nagyon legyél egyedül, nem azt mondom hogy járj el bulizni, de a barátaid néha meglátogathatnak:) Tűzz ki magad elé célokat és kérd Isten segítségét! Tudd hogy a szüleid mindig vigyáznak rád ezentúl odafentről és mindenben segíteni fognak!:)

2009. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!