Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendmániás lennék, vagy...

Rendmániás lennék, vagy egyszerűen csak rosszul osztom be az időmet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok időmet elveszi a házimunka. Hétköznap, munkaidő után 5re érek haza, és este 7 óráig tuti hogy csinálok valamit. Minden hétköznap. Pénteken pedig hamarabb érek haza, fél 2-re, akkor mindig igyekszek annyi mindent megcsinálni, hogy lehetőleg minél kevesebb dolog maradjon hétvégére. Ekkor általában csinálok valami egyszerűbb kaját, ami aznapra meg szombatra elég. (leves plusz második) A házimunkát pedig addig csinálom ameddig van rá türelmem/energiám. De általában este 7-8ig. De még így is szombat délelőttöm és a vasárnap délelőtt elmegy a házimunkára. Igaz vasárnap délelőttöm a főzősre megy el. Akkor megint csinálok egy levest, másodikat plusz még valami süteményt vagy rágcsálnivalót. Ezzel elvagyunk szerdáig. Szóval ha összeszámolom egy héten 22-24 óra megy el a házimunkára meg a főzésre. Ha te belegondolsz neked mennyi időd megy el rá?

2013. jún. 8. 11:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, amikor pl a mosogatóban marad 2-2 tányér, pohár, evőeszköz, amikor nincs kimosva a ruha, és tele vagy félig van vele a szennyes, amikor látom hogy "szemetes" a szőnyeg, vagy épp a szárítón sem hagyom a ruhákat még plusz 1 napig száradni. A konyhát és a fürdőt azt mindennap feltörölöm. Idegesít amikor üres flakont látok a szobában vagy a konyhában a hűtő mellett... Addig nem tudok nyugodtan leülni tv-zni vagy meginni egy pohár innivalót sem, amíg nem kerül minden a helyére. Olyan jó lenne, ha le tudnám félig-meddig sz..ni hogy éppenséggel nincs most a legnagyobb rend.. De nem tudom, de ez nagyon fárasztó már :(
2013. jún. 8. 11:23
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
menj el pszhihológushoz!(gunyon kívűl)
2013. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
nem bántásból, de tuti rendmániás vagy. gyakorlatilag minden szabadidőd házimunkára megy el. mikor pihensz és szórakozol?
2013. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Mi lesz veled, ha gyereked/id lesz/nek, és pakolnak mindenfelé? Diliházba jutsz, vagy hogy? Sürgősen állítsd át az agyadat, mert te vagy a lakásért, hanem az érted.
2013. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rendmániás vagy igen.Nekem 5tagú családom van (velem együtt), és én is szeretem a rendet,de nem hajtom túl magamat.Eleinte a 3 kisgyermek után pakoltam a rengeteg játékot,ha szétmorzsázta a perecet,nápolit rögtön porszívóztam...de elgondolkodtam,hogy most én vagyok a lakásért,vagy a lakás van értem?Az utóbbi az igaz.A mosogatást megcsinálom amikor tele van + este lefekvés elôtt,hogy ne legyen másnapra mosogatnivaló.A gyerekek után szintén este pakolok össze,napközben már nem.A mosógépet ha tele van bekapcsolom,ez heti kb 3 mosást jelent.Porszívózni heti 2szer szoktam,fôzni minden nap két fogásosat + hétvégén 2szer sütök sütit és a többi apró dolgot beosztom,mikor éppen jól esik.Nem szakadok meg és a férjem is besegít néha,amikor pl ablakot pucolok vagy takarítógépezek,vagy este elmosogat nekem,hogy ne én csináljam mindíg.Szerintem próbálj meg egy kicsit 'átnézni' egy-két dolgon,nem muszáj mindent egyszerre megcsinálni...attól még rendszeretô vagy,ha vmit elhalasztasz máskorra.
2013. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez akkor lesz baj, ha gyerek lesz.

Egyrészt nem lesz annyi időd, másrészt a gyerek kupis. Most itt ülök a kanapén, gyorsan megszámoltam, a szőnyegen 28 db játék szanaszét. De nem baj, ülök egy kicsit, aztán összedobom, hogy ha felkelt, újra szét tudja dobálni. :) De ez ilyen, a szobájában napi kétszer rakok rendet, de általában bokáig áll a játék.

Ha ezt nem tanulod meg elviselni, akkor ott úgy fogod érezni, hogy megőrülsz, és sose tudsz mindent megcsinálni.

Lazíts!

2013. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az normális,hogy szereted a rendet,de kicsit talán tényleg átesel a ló túlsó oldalára.Szerintem legalább hétköznap lazíts,ha megfőztél és elmosogattál,engedj meg magadnak egy kis pihenést.Plusz fél adag szennyes vagy pár szem mosatlan nem feltétlenül kell,hogy zavarjon.
2013. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Penteken fozz annyit, hogy eleg legyen hetvegere. Nem kell mindig neked sutni, cukraszdaban is vehetsz sutit.

Nem te vagy a lakasert, a lakas van erted. Nem kell mindennek elvagolagosan allni, lazits egy kicsit.

2013. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz Született Feleségeket, sok mindenben magadra ismerhetnél!
2013. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A feleségeim ilyen, plusz mellé még maximalista. Állandóan pakol, csinál valamit (sajnos nem kaját), és mivel maximalista, én meg nem, ezért én semmit nem csinálok meg jól. Ebből adódik, hogy egyfolytában ideges, ami már átragadt rám is, nem jó így, ilyen NE LEGYÉL. 39F
2013. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!