Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomat vagy a páromat...

A családomat vagy a páromat válasszam?

Figyelt kérdés

A párom és a testvérem nem jönnek ki egymással, konkrétan utálják egymást. A testvérem már a legelején mondta, hogy ha komolyra fordul a kapcsolatom a párommal akkor választanom kell kettőjük közül. Eddig elvoltak egymás mellett. Most azonban volt két veszekedés, és most ott tartunk, hogy a párom is feldobta a kérdést. Vagy ő vagy én. A baj, hogy nem tudok kettőjük közül választani, mert mindkettőjüket szeretem. A tesómmal nagyon sok mindenen keresztül mentünk együtt. A párommal pedig 8 hónapja vagyunk együtt és úgy érzem Ő az igazi, és ő is mondta nekem, hogy szeret és nem akar elveszíteni.

Nem akarok választani kettőjük közül. Nem tudom jobb belátásra bírni egyikőjüket se.

Még annyit, hogy én a tesómmal és az ő párjával lakom (aki nem túl szimpatikus nekem, de elviselem). viszont most már ott tartunk, hogy a barátom nem hajlandó feljönni se hozzánk. 2 nap gondolkodási időm van, utána választanom kell. A különköltözés anyagi okok miatt nem megoldható sajnos.

Nem tudom mit csináljak, kérlek adjatok tanácsot!



2013. jún. 8. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
tudod ha igazán szeretne mindkettő akkor nem állitana ilyen hülye választás elé....a magánvéleményem pedig az fa.z van elég de a család az jó esetben mindig melletted lesz
2013. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
A testvéred mindig a testvéred marad, a párod meg... hát nem biztos. Engem ha a barátom valaha ilyen választás elé állítana, akkor maga intézné el, hogy ne felé dőljön a mérleg nyelve...
2013. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan az ultimátum nem túl korrekt egyik részről sem, de azért az egyik legfontosabb info kimaradt:

Azt írtad, hogy a Tesóddal élsz. Az Ő lakásában? Akkor jogos a kérése, joga van megválogatni kit enged be. Ha közös lakásban (pl. örököltétek szüleitek után), akkor el kellene felnőttként fogadnia, hogy neked is van magánéleted és nem neki kell, hogy tetszen. Ha Ő lakik a Te lakásodban, akkor pedig költözzön el, ha nem tetszik neki.


8 hónap nem túl hosszú idő, hogy biztos legyél Ő az igazi (ráadásul ezzel az ultimátummal még nevetséges is).

A srácot az ultimátuma miatt nem választanám. Mi lesz később?

2013. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Semmi esetre se válassz. Nem kérhetnek tőled ilyent.

Ha nem értik meg, hogy nem akarsz/tudsz választani, akkor nem érdemlik meg a szereteted.

A pároddal meg találkozgass máshol, amíg nincs másik megoldás.

Vagy ha nem tetszik neki, akkor végülis ő döntött úgy, hogy nem kellesz neki.

2013. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
A testvéred és a párod is nagyon önző.Igaza van az elsőnek...ha igazán szeretnének, akkor nem tennék ezt. Egyébként mi a konfliktus oka? Csak civakodnak, vagy tényleg komoly gondok vannak?
2013. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Ha a párod megkérdezi, hogy vagy ő vagy a testvéred szerintem egyértelmű, hogy később ebből nem lesz jó kapcsolat.

A testvéred örökre a testvéred marad.

2013. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha igazán szeretnének nem állítanának ilyen választás elé, hanem mint minden ilyen helyzetben mű vigyor és a legtöbb váltott szó a szia és viszlát. Én nem választanám egyiküket se. Mert gondolj bele ha nem a pasidat választod akkor elhagy ha meg nem a testvéredet akkor kidob a házból. Hát ilyen egy szerető ember?
2013. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A lakás közös.

A konfliktus abból volt, hogy a barátom és én hajnalban beszélgettünk ami áthallatszott a másik szobába, majd a tesóm az ajtóm előtt kiabál a barátomnak, hogy most már fogd be a pofádat. Ami szerintem elég bunkó dolog volt. Normálisan is szólhatott volna. A párom kikérte magának ezt a hangnemet. Az lett a vége, hogy ő elment tőlünk. Én másnap megbeszéltem a tesómmal, és belátta h tényleg bunkózott, és meg azt hogy nem gondoltam hogy áthallatszik a beszélgetésünk. Viszont a párom és ő azóta sem beszéltek egymással, mert mindkettő azt várta, hogy a másik kérjen bocsánatot. Egy ideig nem is jött fel a barátom. Aztán mikor feljött, akkor a tesóm pasija félrehívta őt, és kérdőre vonta, hogy hogy beszélhet így egy lánnyal, a barátom mondta, ha neki nem adják meg a tiszteletet akkor ő sem adja meg.... aztán délután a tesóm nekem állt, hogy hallja a pasim istennek képzeli magát. Mert amikor a barátja kérdőre vonta az enyémet, akkor ő nem volt itthon.

Én nemnormális elmondtam a barátomnak hogy mi történt. Ő meg kiakadt. És ezért tartunk ott ahol...

2013. jún. 8. 21:23
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem szép dolog egyikőjük részéről sem, hogy választás elé állítanak, de a tesód örökre a tesód marad, a pasival meg lehet pár hónap múlva már nem lesztek együtt.


Csak megjegyzem, ha tőlem egy pasi 2 nap gondolkodási időt adna ilyen miatt, akkor azonnal repülne.

2013. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ilyen pitiáner dolog miatt vesztek össze? Mint két gyerek. FŐleg a barátod.
2013. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!