Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomat vagy a páromat...

A családomat vagy a páromat válasszam?

Figyelt kérdés

A párom és a testvérem nem jönnek ki egymással, konkrétan utálják egymást. A testvérem már a legelején mondta, hogy ha komolyra fordul a kapcsolatom a párommal akkor választanom kell kettőjük közül. Eddig elvoltak egymás mellett. Most azonban volt két veszekedés, és most ott tartunk, hogy a párom is feldobta a kérdést. Vagy ő vagy én. A baj, hogy nem tudok kettőjük közül választani, mert mindkettőjüket szeretem. A tesómmal nagyon sok mindenen keresztül mentünk együtt. A párommal pedig 8 hónapja vagyunk együtt és úgy érzem Ő az igazi, és ő is mondta nekem, hogy szeret és nem akar elveszíteni.

Nem akarok választani kettőjük közül. Nem tudom jobb belátásra bírni egyikőjüket se.

Még annyit, hogy én a tesómmal és az ő párjával lakom (aki nem túl szimpatikus nekem, de elviselem). viszont most már ott tartunk, hogy a barátom nem hajlandó feljönni se hozzánk. 2 nap gondolkodási időm van, utána választanom kell. A különköltözés anyagi okok miatt nem megoldható sajnos.

Nem tudom mit csináljak, kérlek adjatok tanácsot!



2013. jún. 8. 20:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő egy barom, már bocs. Már csak azért is mert ilyet kérnek tőled. Mondd meg a testvérednek, hogy nem csíped a párját, válasszon kettőtök között! Meglátjuk mit felel. Milyen testvér az ilyen? Az én testvérem akármilyen idióta pasit választok is mellettem áll, mert én szeretem és elfogadja a döntésemet. A barátod meg nyilván miattad jár hozzátok, nem azért, hogy a testvéreddel balhézzanak. Nem lenne okvetlenül szükséges egymáshoz szólniuk. Nem tudom, ki szokta kezdeni, és szerintem nem gondolta komolyan, hogy választanod kell köztük. De gondolj bele te örülnél-e neki, hogy ha az ő testvére téged piszkálna ő meg nem állna ki melletted. Igen, a testvéred a családod, de gondolom nem vele szeretnéd leélni az életedet. Márpedig ha hagyod, hogy beleugasson a kapcsolataidba, akkor bizony vele fogod. Nem a testvéredért kell élned, ahogyan a te testvéred sem érted él (mint a mellékelt ábra is mutatja). Nem irigyellek, de tőlem biztosan nem kérne ilyet a testvérem soha, és eszébe sem jutna gyökérnek lenni a barátommal. Mi is keresztül mentünk sok mindenen együtt, de sosem szabunk egymásnak feltételeket a támogatásért cserébe. Ne haragudj, de nincs igazán jó testvéred. Vele kéne beszélned első sorban, és azt elmagyarázni neki, hogy ez nem az ő élete, hanem a tiéd, és nem muszáj a barátoddal egymáshoz szólniuk. Ne akarjon rosszat neked. Nem is értem. Hát sok sikert neked.
2013. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Nos, a párod nem elég, hogy nem tudja, hogy kell viselkedni idegen helyen, de még neki áll följebb.
2013. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom.....Hát ennél sokkal durvábbra számítottam. XD Szerintem ülj le velük és beszéljétek meg a dolgot, hogy mindenki nagyon heves volt meg az ilyenkor szokásos sablon duma és felejtsétek el. Ennyire unatkoznak, hogy ilyen gyerekes dolgokra ráérnek?
2013. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ilyet nem kérhet senki sem! Egyébként ugyanezt visszakérdezném a testvéredtől a helyedben, hogy a barátnője vagy te? Az addig rendben van, hogy a család mindig melletted lesz, de most sincs melletted? Milyen testvér az ilyen aki ilyen elé állít?

A párodat se értem! Milyen ez már? ha szeretek valakit nem érdekel, hogy milyen a testvére, akármennyire is utálnám, nem állítanám ilyen elé!

De mondjuk egy pasi, bármikor szakíthatsz vele. DE a testvéreddel nem tud az ember csak úgy szakítani...


Hogy lehetnek ilyen gyerekesek felnőtt férfiak? Miért nem lehet normálisan megbeszélni a dolgokat?

Egyébként miért utálják ennyire egymást?

2013. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, most olvastam, hogy leírtad az okot.

Ha fontos vagy nekik miért nem képesek bocsánatot kérni egymástól? szerintem próbálkozz valamit, hogy megbeszéljék.

Nagyon nagy túlzás, hogy emiatt kellene választani.. Azt hittem, hogy sokkal nagyobb dologról van szó.

2013. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

21:38 XDD Megpróbálom rádumálni őket, arra hogy dumáljanak.

21:48

Külön-külön lehet velük beszélni, de ha összeeresztem őket, akkor meghülyülnek. Már az első találkozásnál nem voltak szimpatikusak egymásnak.

2013. jún. 8. 21:56
 17/21 A kérdező kommentje:

21:46

Lehet csak én látom ennyire tragikusnak a dolgot?

Nem szoktam kétségbe esni, de most mégis ezt tettem.

2013. jún. 8. 21:58
 18/21 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Nem Neked kell dönteni!!! Ha ebben a történetben bárki szeretne, akkor belátná, hogy nem vagy választásra kényszeríthető! Ha édesanyám és édesapám, az esküvőmön képes volt egymás mellett kibírni 2-3 órát, akkor bárki képes a közös szerettekért tűrni és áldozatot hozni!
2013. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg a tesónak és a párodnak is,hogy nőjenek fel!Te maradj pártatlan,legyél együtt a szerelmeddel,de a testvéreddel is tartsd a kapcsolatot,nekik egymással nem kell-bár ha tisztelnek és szeretnek téged,akkor a minimum,hogy pár órát kibírnak egymás mellett miattad.-
2013. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%

A testvéred már a legelején megmondta, hogy választanod kell kettejük közül.. ez nem igazságtalan? Bezzeg ha UTÁNA a párod mond ilyet, mindenkinek az a válasza, hogy repüljön??? Ezt valaki magyarázza már meg.

Ha te adnál ultimátumot a tesódnak, kit választana?

2013. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!