Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család klikkesedik. De...

A család klikkesedik. De miért kell ellenségeskedni?

Figyelt kérdés

Család: szülők és 3 gyerek+párom. Én lennék a középső gyerek. Faterom főként külföldön dolgozik, rá csak pénzügyileg lehet számítani, de nincs is jóban velünk.

Nekem 3 éves kapcsolatom van, testvéreimnek nincsen párjuk. Mi párommal decemberben fogunk összeköltözni, nagyon sokat vagyunk együtt, szinte már házasságban élünk (jövőre lesz esküvő valószínüleg).


Anyum és nővérem mindig együtt vannak, egymásra találtak az utóbbi időben, és mindenhova együtt mennek, olyanok, mint két legjobb barátnő. Öcsém mindig velem és párommal lóg együtt, nagyon jól kijövünk, öcsém a legjobb barátom, mindent megbeszélünk, egy szobában lakunk, szóval szuper a kapcsolatunk.


Tehát a két kikk: anyum+nővérem és öcsém+párom+én. Igazából anyummal mindannyian jóban vagyunk, szeretjük, de nővéremmel az évek során nem alakult ki testvéri viszony, igazából csak élünk egymás mellett, nem beszélünk nagyon. Sokszor köszönni sem tud, és beleszól olyan dolgokba, amihez nincs köze, ordibál hangosan, amikor alszunk még reggel, csak akkor jópofizik, ha kell neki valami. Legalábbis mi hárman így látjuk.


És anyummal mostanában nagyon kijönnek, ezért anyum a viták során mindig mellé áll. Szinte bármit megengedhet magának, úgyis bennünk van a hiba, miért csináltuk ezt vagy azt, mi tehetünk róla. Ő sosem hibás. És anyum meg kb. mentegeti, hogy se mi milyenek vagyunk, és ő meg sose hibás. Egyszerűen hiába mondtam ezt már el neki nyugodtan, hangosabban, akár kiabálva, mindig kiforgatja, és azt mondja, hogy ha zavar minket, akkor egyedül fog kuksolni itthon, mert vele csak nővérem törődik. Persze mi szoktunk vele beszélgetni, segítünk neki a házimunkában (gyakrabban, mint nővérem), és mégis csak azt látja, hogy mi nem segítünk, nővérem meg mennyit segít neki, jaj de szeressük, és ő mindenhova elmegy anyuval, de drága, és mi nem vagyunk hajlandóak vele szóba állni, meg nem próbálkozunk, pedig a nővérem meg folyton próbálkozott régen is. Amikor ez nem így van, ha beszélni akarunk, beszélünk egymással, de nincs sok közös témánk. És valóban különcnek tartjuk, testvérként jóban vagyunk vele, de sosem lesz a legjobb barátnőm. Néha beszélünk, ennyi. De mi vagyunk a hibásak öcsémmel.


Nem akarom mostmár tényleg jobban megismerni nővéremet, kétszínűnek tartom, és elegem van. De hogy miatta anyummal sem jövök ki, az nem fair. Mindig jóban voltam anyummal, most meg abbahagyta a sportot nővérem, ráért, utána kiélte a tinédzser korát, lenyugodott, nincs állandó party (bezzeg akkor szídta anyu, de nem szólt bele, meg is bocsátott neki simán), és egymáshoz ragadtak, és nővéremmel állandóan megy a kivételezés. Műr csak 2-3 hónapig lakom itt, de mégis a családom, szeretném, ha jóban lennénk, legalább ellenségesek ne legyünk, hogyan lehetne megoldani? Hogyan értessem meg anyummal, hogy a kivételezés nem vezet jóra? Mindig úgy éreztem, hogy anyum többretartja növéremet, azért, mert ő nagy sportoló volt, öcsém meg én pedig nem érünk annyit. De ezt nem hajlandó megérteni. Mit tegyek? Hogyan oldjam meg a problémát? Vagy csak a költözés után egy időre tűnjek el, és akkor megérti anyum, hogy mi is fontosak vagyunk, és érünk ugyan annyit?

Köszi!

20/L


2009. okt. 8. 22:17
 1/6 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett a lényeg:

nem zavar, hogy anyu nővéremmel van szinte állandóan. Az a baj, hogy kivételezik is vele, nem kezel minket egyenlőként, azt csinál nővérem kb, amit akar, és mindig neki van igaza.

2009. okt. 8. 22:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyél megértő. Valószínüleg anyukád azért áll a nővéred mellé, mert ő egyedül van. Neked ott a párod. Nyílván az lenne a nővérednek jó, ha neki is lenne párja, de mivel nincs, anyukád mellé áll, mintegy kárpótlás képpen.

Ne aggódj, hogy jóba vagytok-e vagy nem. Ha legalább benned, azaz az egyik fél részéről megvan a békesség szándéka, akkor nem fog a klikkesedés ellenségeskedéssé fajulni.Most itt szerintem a nővéred a hátrányos helyzetű, ezért írom, hogy legyél megértő vele. Tűrjél el ezt azt, de ha segítesz neki társaságba menni, vagy ismerkedést összehozni, az is jó. Tudod az első gyereknek mindig nehéz.

Figyeld meg, hogy többnyire a családokban az első gyerek a szülőkövető, szófogadó, sokszor követendő példának nevezik ki a szülők. A második gyerek szokott lenni a lázadó. Az első gyereknek azért is nehéz, mert rendszerint az ellenkező nemű szülőre hasonlít. Tehát a lány az apára, vagy a fiú az anyára. Nekik nehéz, mert olyanok mint a férfi, de nők valójában, ez ellentmondás bennük. A második gyerek, ha ugyanolyan nemű mint az első, akkor az ugyanolyan nemű szülőre hasonlít. Tehát a lány a nőre, ez harmónikusabb helyzet, nekik könnyebb.Ez persze nem minden esetben igaz, inkább csak azt lehet mondani: gyakori.

És ha nem vagy majd később olyan jóban a nővéreddel, nem kell lelkifurdalást érezned, megtaláljátok, ki ki a saját életét, és szerethetitek egymást bizonyos távolságra egymástól.

2009. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon tipikus. Az anyák maguk mellé láncolják a lányaikat. Nővérednek ezért nem valószínű hogy lesz valaha is önálló élete. Ha anyukád találna egy megfelelő férfit maga mellé akkor rendeződhetne a dolog talán. De addig is költözzetek külön anyukádtól mert úgyis csak a vita lenne.
2009. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a költözés megoldott mindent. Anyám és az egyik nővérem idegbeteg volt, utána "meggyógyultak". A másik nővéremmel semmiféle kapcsolatom nem volt, most többet beszélünk telefonon, mint azelőtt évek alatt összesen.

Ha valakik össze vannak zárva, egyértelmű, hogy valamiféle kapcsolat kialakul közöttük, akár jó, akár rossz. Az ember alapvetően területvédő, ezért is lett a testvéred számító. Anyukád azért védi őt, mert úgy érzi hogy te jól megvagy nélküle, míg a testvéred "függ" az anyutól, az ő bűvkörében van.

Amikor én elköltöztem, 3 hétig híremet se hallották. Azért érted mennyire jól esett, hogy anyám felém se bagózott addig. Aztán én nyitottam, megbeszéltük hogy kinek mi a problémája a másikkal, és most stabilizálódott a kapcsolat. Most is csak 2 hetente beszélek vele, de ez nekünk elég. A párom például minden nap beszél a szüleivel, nagyon jó a kapcsolatuk. Amikor találkoztam velük, leesett az állam, hogy mennyire jó fejek és elszomorodtam, hogy az enyémek nem ilyenek... de aztán a párom elmondta, hogy mielőtt elköltözött, ő se tudott kijönni velük. Költözni kell, az a megoldás.

2009. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ideje már külön fogsz élni, akkor javulni fog a kapcsolatotok. Ez csak most van igy, mert anyukád a növéredet érzi az igaz gyerekének (mert ö vele marad - legalább is egyelöre), de ez nem jelenti azt, hogy téged kevésbé szeret, csak most érzelmileg össze van zavarodva.
2009. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! El sem tudom képzelni, hogy anyummal ne beszéljek minden nap, naponta többször is fel szoktam hívni. De otthon általában nem ér rá. Remélem, hogy a költözés mindent meg fog oldani :)

Köszi mindenkinek!

2009. okt. 9. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!