Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van hasonló tapasztalata...

Kinek van hasonló tapasztalata? Mióta az egyik haverom elkezdett egyetemre járni, mintha megváltozott volna.

Figyelt kérdés
Szóval szeptember óta azt vettem észre rajta, hogy talán kicsit nagyképűbb lett, mivel én csak gimnáziumot végeztem, (és nem tervezem, hogy egyetemre/fősulira menjek) így ha beszélgetés közben felhoz valami jogi blablát (szakszavak pl.) és nem értem, hogy miről beszél, rákérdezek, hogy ez mit jelent? És úgy válaszol, hogy az lekezelőleg hat. Vagy elkezdi mesélni, hogy miket tanulnak de hozzáteszi az elején, hogy "mondjuk valószínű, hogy ezt te nem fogod érteni, de..." (Hozzáteszem, hogy nekem nincs kissebbségi érzésem emiatt, mert szerintem nem a papír teszi az embert.) Nektek is volt hasonló ismerősötök/barátotok/családtagotok? Ha igen, mik voltak a "tünetei"? Azért kérdezem, hogy hátha ezt csak én képzelem bele, mert esetleg túlérzékeny vagyok, vagy jól látom a szitut? Ha nektek is volt ilyen ismerősötök, hogy kezeltétek, illetve, hogy mondtátok meg neki diplomatikusan, hogy vegyen egy kicsit vissza?
2009. okt. 9. 01:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Én is kétirányúnak látom ezt. Általában azok az alacsonyabb végzettségűek nézik le az egyetemet végzett embereket, akik nem vitték sokra, lusták voltak tanulni és alkalmi munkákon tengődnek, nem azok, akik céget alapítottak stb, szóval nem róluk van szó itt. Nem tudom, hogy irigység áll a háttérben vagy egyszerűen az ilyen emberek mindenkit elítélnek, aki nem olyan, mint ők.
2009. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem tipikus egyetemista "arc", hanem tipikus "jogász arc", és ez még csak durvább lesz! A jogászok kevés kivétellel ilyenek már tanonc korukban is.
2009. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként a jogásznak ilyennek is KELL lennie, ez szakmai ártalom. A jó jogász az gátlástalan és nagyképű, a rossz pedig együttérző és jó fej. Ne feledd, abból kell majd megélniük, hogy keresztkérdésekkel bombázzanak szét tanúkat, és hogy ellehetetlenítsék az ügyészeket, BÁRMELY eszközt bevetve. Ebben a szakmában nincs helye finomkodásnak, és igen nehéz ezt a stílust szétválasztani a magánéleti stílustól.
2009. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak jogász barátaim és nem ilyenek, ugyanúgy elbeszélgetünk, mint régebben...az a saját hibája, ha nem tudja szétválasztani a szakmai és privát életét. Adj neki időt, még csak most kezdett, most nagyon teper, hogy be tudjon illeszkedni, azért változott meg.
2009. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Én 1 évig jártam egyetemre. A csoporttársaim közül nagyon sokan vizsgák elött mindig kihangsúlyozták, hogy húú én alig tanultam valamit... majd megírták Anatómiából a 4-es 5.ös Zh.t Na igen, persze alig tanultál, gondolom... Én sose nagyzoltam, mindig megmondtam nyíltan, h. én igen is éjjel-nappal tanultam. A környezetemben rengeteg ismerős tanul egyetemen, főiskolán. Állandóan csak azt hallom, hogy így a vizsga időszak, úgy a vizsgaidőszak, meg hogy jajj mi egyetemisták ezt csináltuk, azt csináltuk. Valamelyik nap kérdezték, h. mi újság a fősulimmal. Hát mondom abba hagytam különböző okok miatt. Hát meg voltak botránkozva, hogy én mekkora hülye vagyok stb, stb.. pff Úgy gondolom a legtöbb főiskolásnak egy idő után megnő az arca. (Tisztelet a kivételnek) Nem értem miért, más alacsonyabb végzettségű ember is lehet ugyan olyan intelligens, kulturált diploma nélkül is....
2009. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

nincs ilyen tapasztalatom, szerencsére. Osztom a véleményed, hogy nem a papír a lényeg.

Vagy rájön, hogy gáz ahogy viselkedik, vagy így járt. Mert ha ilyen stílusban folytatja, akkor mások is el fognak tőle fordulni, nem csak te. De nem, nem ez az általános.

2009. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom milyenek a fősulisok, egyetemisták és tény, hogy az egész nem is a tanulásról, hanem a bulizásról szól."


Hát nem tudom,elhiszem,hogy vannak ilyen fősulik meg egyetemek is,ahol ilyen könnyű bennmaradni,de azért ez nem mindegyikre igaz.

Mi orvosin majd meggebedünk egy-egy vizsgaidőszakban,még ha tanulunk is év közben.Engem biztosan kivágnának a vizsgákról,ha folyton csak a bulizással törődnék.

Lehet,hogy nem vagyok elég nagy zseni,mert tanulnom kell ahhoz,hogy tudjak is:(


Amúgy meg szerintem nem jogosít a beképzeltségre az,hogy az illető milyen iskolát végzett.

Vannak primitív és bunkó diplomások,és kifejezetten intelligens,művelt,noha kevésbé iskolázott emberek.

Az iskolázottságnak nincs feltétlenül köze az intelligánciához.

Én egyáltalán nem vagyok elszállva attól,hogy orvosi egyetemet végzek,éppen azért,mert a tanulmányaim során látom,mennyi mindent nem tudok még.

2009. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azert ez a stilus nem mindenkire jellemzo (hala Isten) aki elkezd egy foiskolat vagy egyetemet. A haverod nagykepu lett, es buta is hozza. Mert ha intelligens lenne, akkor tudna, hogy te is barmikor beiratkozhatsz es tanulhatsz. De ha nem is, akkor is miert lennel te kevesebb???

A diplomasok mennek a nem diplomasokhoz pl. fodraszhoz, kozmetikushoz, asztaloshoz, festohoz...stb. akik nagyon-nagyon jooo munkat vegeznek, es jol is tudnak keresni nagyon. Szoval egy diplomas nem tud asztalt kesziteni, de egy nem diplomas tud, egy diplomas nem tud hajat vagni, de egy nem diplomas tud...stb. es igy tovabb.

Nekem sincs diplomam, de van 2 nyelvvizsgam:)))

Probalj uj baratokat keresni, es ne erezd magadat kevesebbnek senkinel se ezen a Foldon!

Nekem az egyik baratnom lett iszonyatosan nagykepu es bekepzelt, mert egy nogyogyasz vette el felesegul. En a csajjal mar nagyon-nagyon keveset beszelek csak, mivel nincs mas temaja, hogy hova mennek nyaralni, hogy mit vesz, hogy mennyi penzuk van...blabla es ez engemet nem erdekel. Nem is o keresi ezt meg, hanem a ferje. Engem az erdekel, hogy o mit tud felmutatni.

Szoval hajra, keress uj baratot!:)

2009. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

11:45-nek: tőlem idéztél, sorolom a sulikat, ahova én jártam :

ELTE, EKTF, Kandó. Mind matematika, fizikusi, villamosmérnöki kar.

2009. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, sajnos a másik oldalról is érezhető, hogy az érettségizettek lenézik a diplomásokat, szerintem ide is vonatkozik, hogy nem a papír teszi az embert. Ezért sem értettem, hogy attól, hogy bekerült egyetemre miért kezdett el megváltozni, hiszen az becsülendő ha valaki jól tanul, és szorgalmas, és "diplomásokra" is szükség van természetesen. És szerintem úgy is lehet valaki büszke a tudására (persze ha az tényleg a saját maga által megszerzett tudás, és nem csókos miatt maradt bent pl), de attól még nem kell beképzeltnek lenni. Ismertem olyan bácsit, akinek 5 diplomája volt, és 87 évesen is úgy vágott az agya, mint a borotva, és egy nagyon aranyos ember volt, nem beszélt magas lóról.
2009. okt. 10. 01:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!