Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha alkoholista...

Mit tehetünk, ha alkoholista lett a bátyám?

Figyelt kérdés

3 hónapja halt meg váratlanul a felesége és magára maradt, de annyit iszik, hogy van amikor 2-3 napig alszik. A házból ki nem mozdul csak akkor ha piát kell venni, esetleg elmegy a kocsmába de nem beszél ott se senkivel. Amikor meglátogatjuk (majdnem minden nap) a feleségemmel, akkor amit találunk mindent kiöntünk. Részegen a szomszédokkal balhézik, szerencsére jó szomszédi kapcsolat van közöttük és elnézik neki de bármi történhet ha bekattan.

Én elhiszem, hogy hiányzik neki és nagyon rossz, de ez nem megoldás, ezzel csak saját magát is tönkreteszi. Képtelen ezt felfogni. Enni is alig eszik valamit. Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?


2013. jún. 9. 18:39
 1/5 anonim válasza:
szerintem elvonokúra,mielott teljesen tonkreteszi magát...
2013. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van esze még, akkor kitombolja magát és megunja majd, mondjuk ha arra gondolok hány hajléktalan vagy alkoholista mondta hogy a nincstelenség és bánat miatt iszik, akkor elég valószínű hogy Ő is beáll a sorba idővel

Tenni nem igen tudtok miatt, esetleg magatokhoz vihetnétek ha van hely, az sem megoldás hogy kiöntötök mindent előle, úgyis vesz következő körre valót, ilyenkor beszélgetés törődés ami hatékony lehet

2013. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja kezelni a bánatát. A hiányt próbálja pótolni, persze a lehető legrosszabb módon. Míg részeg, addig legalább nem fáj. Aztán jön a kijózanodás, amikor már nem csak a fájdalommal, ürességgel kell szembenézni hanem a tegnapi részegséggel is. Ördögi kör. Ilyenkor a legrosszabb amit tehettek, ha veszekedtek vele. Mert akkor végképp magára marad. Azt mondod, hogy azelőtt nem volt ilyen. Szerintem van rá esélye, hogy összeszedje magát. Azt mondod, hogy szinte mindennap látogatjátok. Nem volna lehetséges, hogy átmenetileg magatokhoz vegyétek? Egy asszony törődése talán kizökkentené ebből az önpusztító életmódból. Ha a kedves feleséged vállalná ezt az áldozatot és beláttatná vele, hogy az élet megy tovább, a napi rutin pedig egybetartja az embert. Egy próbát megérne szerintem. A testvéredről van szó. Ne engedd, hogy tönkretegye magát. Legjobbakat nektek!
2013. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon nehéz lehet megtenni, de én valahogy a halott feleségén keresztül próbálnék hatni rá. Talán azzal, hogy ő is elkeseredne, ha látná, hogy nem viszi tovább a szép emlékeiket. Lehet erre azt fogja mondani, hogy de hát ő már nincs, és nem látja.

Nem tudom, nagyon nehéz helyzet. Talán egy időre valóban odavihetnétek magatokhoz, persze felnőtt ember, csak akkor tudtok neki segíteni, ha ő is akarja.

Mindenesetre ne adjátok fel, ha nem is megy hozzátok, akkor ti azért menjetek, ne engedjétek el a kezét. Ha beszélgetni szeretne, vagy a fájdalmát kisírni, akkor hagyjátok neki.

sajnálom, hogy nem tudok semmi értelmeset mondani, csak megfogott a kérdésed. Ezt borzasztó lehet.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2013. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elvonókúrára kell rábeszélni. ha nem vállalja, akkor reménytelen. akkor el kell hagyni és békén hagyni. ezt érdemlik az alkeszok, hogy egyedül maradjanak.
2019. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!