Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még van időm egyenesbe hozni...

Még van időm egyenesbe hozni az életemet, még elérhetem amit akarok? Ugye hogy igen, csak hinnem kell benne és küzdeni érte.

Figyelt kérdés
Szóval a lényeget nincs iskolám csak a nyolc általános. Visszont van egy férjem és egy 2 éves fiam. Most várom a második babát. Még mindig az én szüleimnél lakunk. Tavaszig utána mindenképpen költözzünk. Férjem dolgozik én gyest kapok. Szeretném egyenesbe hozni az életemet, nem akarok segélyből élni és azt se hogy a férjem tartson el örökre. Szeretnék kereskedelmi szakmát végezni és egyszer nyitni egy üzletett. Csak azt nem tudom még hogy milyet. 22 éves vagyok, úgy érzem még lehet még megtehetem még sikerülhet. Igaz?
2013. jún. 11. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Férj és gyerek nélkül azt mondanám, hogy igen. De így nincs rá sok esélyed sajnos.
2013. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Hogyne sikerülhetne. Fiatal vagy ahhoz, hogy legyen erőd tanulni. Iratkozz be OKJ-s képzésre, mivel még nincs szakképesítésed, kérhetsz ingyenességet is akár (nem tudom pontosan a menetét).

Még bármi sikerülhet! Én pedig sok sikert kívánok neked!

2013. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Egyesre ne hallgass. Ismerősöm 28 éves, 4 gyermeket nevel a férjével, és mellette nappali tagozatos egyetemi hallgató. Már harmadéves, és jó eredményekkel tanul.
2013. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy van. Tervezd meg jól. Sok sikert!
2013. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Van idõd bõven, még akkor is, ha gyerekeitek nagyobbak lesznek, ne maradj ennyi tanulással, fejleszd magadat! Sok sikert!
2013. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

22 évesen még előtted az élet! És gondolj arra, hogy sok mindent "letudtál" amire más még csak készül.

Próbáld meg jobban megismerni magad, derítsd ki, hogy mit szeretsz csinálni és vágj bele.

2013. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Az egyes butaságokat ír!

Persze, hogy sikerülhet!!

2013. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan már, ha normális a férj, akkor két gyerekkel is ismán tanulhatsz! (Ha nem normális a férj, akkor meg úgyis tök mindegy.)


Tehát a fő kérdés: a férjed támogatja a te elképzelésedet? Mert ez akkor lesz működőképes, ha melletted áll.


Mi érdekel? A legjobban manapság azokkal a boltokkal lehet szerintem boldogulni, ami valami különlegeset ad. Pl. kézműves csokoládé, házi süti, kézi készítésű ékszerek.

Tehát olyasmiba próbálnék belevágni, olyat tanulnék, ami nem kimondottan kereskedelmi dolog, hanem otthon el lehet kezdeni készíteni, akár interneten eladni kezdetben, és később lehet boltot nyitni, ha valóban van rá kereslet. Az internetes eladással ugye kb. semmi beruházás nem jár, tehát nem tudsz rajta sokat bukni, ha nem jön össze.


Pl. gyöngyfűzés. Egy-egy könyv hozzá 1-2 ezer forint, az alapanyag szintén viszonylag olcsó. Kezdheted ismeretségi körben árulni, és aztán majd alakul.


De ehhez ki kell derítened, miben vagy jó!


Vagy akár ha elvégzel gyermekfelügyelői képzést, akkor nyithatsz házi napközis ovit, gyermekmegőrzőt.


Szóval szerintem most a babák mellett elkezdhetnéd megkeresni, mi érdekel az efféle tévkenységek közül, beletanulhatnál otthon. Pl. kötni-varrni, sütni is lehet gyerekek mellett.


Semmiképp ne add fel!

Gondolj bele, még ha a legideálisabb a helyzet, és a férjed örökre meleltted marad, akkor is jöhet bármi, ne adj isten, beteg lesz a férjed, vagy baleset éri, és a legjobb szándékok mellett sem tud eltartani. Kell, hogy legyen valami, amiből kihúzzátok a kritikus időket! Az írásod alapján talpraesett, intelligens nőnek tűnsz, van benned bőven annyi, amiből megvalósíthatod az álmaid!

2013. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
igen, ha megvan hozzá a kellő intelligenciád és szorgalmad. de áruld már el, h mi a fenét csináltál 14-18 éves korodig, h nem volt időd iskolába járni? tanköteles voltál. a szüleidet nem büntették meg?
2013. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
3. év gyes mellett simán megoldhatód, csak akarni kell. Mert most oké, hogy jól hangzik, de este fáradtan is le kell ülni tanulni. Szóval szerintem elhatározás kérdése.
2013. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!