Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

(Volt) barátommal a gyerek kérdés miatt mentünk szét. Ő nagyon akar családot, én nem, úgyhogy elhagytam. Minden más jól működött egyébként, de ez hatalmas differencia, úgy érzem.

Viszont azóta is naponta jön, keres, már butaságokkal fenyegetőzik, hogy menjek vissza hozzá, házasodjunk össze, szüljek gyereket. Nagyon nehéz, mert szívesen együtt lennék vele, hiszen szeretem, de ezt nem akarom, ő viszont csak erről álmodozik.

Kitartok a döntésem mellett, de sokszor vagyok szomorú, mert nagyon fáj visszautasítani, és nem tudom mit csináljak, hogy végképp elfelejtsen. Nem akarom az álmait tönkretenni, de én nem fogom neki ezeket megadni sosem. Nincs értelme együtt lennünk, csak olyan nehéz az együttlétre nemet mondani. Mit mondjak neki, hogy ne keressen többé? Idővel akkor könnyebb lenne talán.


2013. jún. 11. 14:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
40, kívánom neked ezt az áloméletet..:)))
2013. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyikben álmodozol valakiről, aki soha nem lesz a tiéd, mert nem voltál képes tenni érte? Az egy igazi álomélet lehet tényleg. Várd csak azt a lányt, türelmesen, hűen. Addig legalább minket soha nem fogsz kinézni magadnak. Nem akarnék úgy élni, hogy tudom, hogy van egy férfi a környékemen, aki a puszta látványom alapján igazinak tart és nekem szenteli az egész életét, annak az érzésnek, hogy én vagyok az igazi. De ezt egy gyík oldalon és saját magán kívül senki se tudná.
2013. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%
42, nem vagy normàlis, hol volt arról szó, hogy nem tettem érte? Éppen az, hogy rengeteget, és rengeteg, volt hogy nem éppen olcsó ajàndékkal leptem meg. De ez màr magànszféra.
2013. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
96%

"25, a te hozzáállásod szánalmas, hiszen ő az, aki bármit megtenne érted. Próbáld csak ki, hogy ha van, a jelenlegi barátoddal megszakítod a kapcsolatod."


Tudod, férjem van, és gyermekem. De ha nem nézzük ezeket tényezőket, akkor is beteges, és szánalmas futni valaki után, aki világosan elutasított. Az ilyenek halnak meg tökegyedül. Egy nő semmilyen esetben nem tekint férfiként a férfire, ha az fut utána, mint a pincsikutya. :) A nők legalja maximum csak hülyíti, kihasználja, mert ugye akit lehet... az megérdemli.


A rendőrség meg egy nagy szar. Miért kell megvárni, amíg valaki megüt, csak hogy valami történjen? Miért nem lehet tenni valamit, még azelőtt, hogy baj történne? Mert az ilyen ember nem épelméjű, ebben szerintem mindenki egyetért. Csak a 21-es nem. :) Mert hát mondhatja itt neki 100ből 100 nő, hogy szánalmas, ő nem hiszi el. :)

2013. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Azoknak szánom igazán, akik segíteni próbáltak, amikor bajban voltam.

Azóta kezd a dolog a végére érni, hál istennek.

Már két hete, hogy semmilyen formában nem keresett, nem jelentkezett, azt hiszem lassan megnyugodhatok. Volt még pár alkalom, hogy megvárt munka után, de keményen a sarkamra álltam, és eszembe jutott az is, amit itt valaki írt, hogy csak ki ne mutassam a bizonytalanságom. Használt szerintem. Igaz egyszer nagyon rám ijesztett, megpróbált a kocsijába ültetni, de ellöktem, és ugyan el nem esett, de megdöbbent, talán akkor gondolkozott el rajta, hogy mit is csinál.

Ma már százszor jobban érzem magam. Bízom benne, hogy nem keres többé, bár érzek magamban egyre több erőt, és nem félek, hogy az érzelmeim miatt nehéz lenne elküldeni.

Nem szeretem már, és ez olyan, mint a feloldozás.

Köszönöm még egyszer a segítségeteket!

2013. júl. 17. 01:53
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon örülök, hogy jobbra fordult a dolog.

Az egyébként nem világos hogy mennyi ideig voltatok együtt összesen. 4 menstruációt említesz, tehát lehet hogy csak 4-5 hónapig? És már az első menstruációknál nyafogott hogy szülj neki? ha ez így van, akkor ez tényleg nagyon gáz.

2013. júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem vagyunk egyformák. Egy embertől, aki nem való anyának - bármilyen okból is - megkövetelni azt, hogy mindenáron anya legyen, nagyfokú zsarmokság, és agresszió. Igen, a nők többsége meghalna tán, ha nem lehetne terhes, ha nem szülhetne stb. , DE van a nőknek egy kisebbik - ugyanannyira értékes csoportja - aki ISZONYT kap a szülés gondolatára is. És ez teljesen normális dolog. Nekik Isten ellen való vétek szülni. A régiek jól tudták: belőlük lettek az iskolaigazgatók, az apácafőnöknők, a művészek. Ja persze, nem egy buta katolikus államban...ott csak egyfajta nő létezik, és annak ellenpárja: Szűz Mária és Mária Magdolna.


Nem kell itt senkinek sem semmit "megérteni". Aki meg akarja érteni, az úgyis megérti, aki pedig nem, annak hiába magyarázod - bizonygatni pedig a legnagyobb butaság.


Döntöttél, és tarts ki a döntésed mellett. A pasit pedig felejtsd el, rúgd le egy életre, mindenféle kapcsolatot szakíts meg vele. Ő az a fajta embernek látszik, aki csak akkor boldog, ha megtörheti mások akaratát. Dehogy akar ő gyereket! Amikor megszülnéd, akaratod ellenére, ő lenne az első, aki gyerekestől lerúgna és a nyakadon maradna egy nem kívánt gyerek.


Nem kell semmit sem mondnai neki. Ilyenkor a "száraz ág levágásának elve" a legjobb: megszüntetni vele minden kapcsolatot. Törölni a számát, a magadét megváltoztatni és titkosíttatni (ne legyen benne a telefonkönyvben sem), a közösségi oldalakról eltávolíttatni őt, ha kell egy ideig magadat is (majd visszamégy később). E-mail címet megváltoztatni, a fényképeit elégetni, az ajándékait eladni vagy elajándélkozni.


Tépd ki magadból gyökeresen, különben az akarnok agressziója addig morzsol, amíg maga ellen teszel és azt teszed meg, amitől iszonyodsz. Nekem van ilyen ismerősöm, akit szépen felmorzsoltak: ma van két süket és értelmi fogyatékos ikerpárja. Ő maga sem akart soha gyereket, a teste is azt jelezte mindig, hogy nem lehet, mégis addig nyaggatták (katolikus közeg!), hogy szüljön, mert az a nő sorsa stb., amíg ez lett belőle. Kiváló elme, és most ez is szép lassan rámegy arra, hogy azt az utat járja, amit soha nem akart volna járni önszántából.

2013. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
21-es te a rémálmaink férfija vagy. Örülünk, hogy igen ritka az ilyen. Én februárban szakítottam a barátommal, és most júliusban vette végleg tudomásul, hogy nem akarok vele lenni. Soha nem volt erőszakos, csak reménykedett. De már tudja azt mondani, hogy szeret annyira, hogy ha én el akarok menni, akkor elenged, mert azt szeretné ha boldog lennék, és megértette, hogy mellette nem vagyok boldog. Na ez az igazi szeretet, ha nem magadat akarod ráerőltetni a szeretett nőre, hanem tényleg azt akarod hogy ő boldog legyen. Amit te csinálsz az színtiszta önzés. Kérdező, örülök, hogy vége a szenvedésednek, jól döntöttél, és tisztellek, amiért kitartottál az álláspontod mellett. Sok sikert a továbbiakra! 38/nö
2013. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én írtam, hogy határozd el magad, mert látja rajtad, hogy bizonytalan vagy és még érzi, hogy van esélye. Örülök én is, hogy úgy néz ki megoldódik a helyzeted. Sok szerencsét a kinti élethez! :) 29/N
2013. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

Kicsit több volt mint 4 hónap, kb fél év. Csak az első 'közös' menstruációnál még nem volt érdekes (előtte még nem voltunk együtt szexuálisan), az utolsót meg már nem is mondtam neki, akkor szakítottam.

Köszönöm még egyszer a segítséget, megértést. Az különösen jól esett, hogy ti legalább nem azzal indítottatok, hogy de egy nőnek más dolga sincs, mint gyereket szülni. Valóban nem szeretnék, sem most, sem később, de ha ez nem így lenne, akkor sem gondolnám, hogy az a helyes és felelősségteljes módja, hogy egy új kapcsolatban durr bele már a 2. hónapban gyereket kell csinálni.

Én is minden jót kívánok nektek! :)

2013. júl. 17. 13:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!