Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktus az apám velem...

Konfliktus az apám velem egykoru nője és köztem?

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogy oldottátok meg, ha egyáltalán meg lehet?

Pár hónapja vannak együtt, apám elég fiatalon lett apuka, még most is jól tartja magát és elég jóban vagyunk. Az új nője, aki velem egykorú(21) a kezdetek óta ellenséges velem, de nekem sem szimpatikus és ekkor még finoman fogalmaztam. Nem a pénzére hajt, mert elég tehetős a píícsa, elképzelhető, hogy tényleg szereti.

Ami nagyon furcsa és szerintem őt is ledöbbentette, az a hasonlóság. Mintha testvérek lennénk, alak, méretek, stílus, (még a cipőméret is) és elég uralkodó jellem, sajnos beismerem, én is az vagyok. Lehet, ezért is már az elejétő kezdve nem jövünk ki egymással. Kicsit féltékeny vagyok rá, szerintem ő jobban. Állandóan beszól, mindíg (szándékosan) kersztbeszervezi a programjainkat,... elég sok a vita köztünk, többször már ordibáltunk egymással. Apám nem szól bele, nem akar konfrontálodni egyik oldalt sem. Ha magunkra hagynának egy fél órára, biztos, hogy egymás torkának ugranánk, legalábbis többször csak pillanatokon múlt, hogy nem téptük meg a másikat.

Van valkinek hasonó tapasztalata, mert lassan megőrülök!


2013. jún. 13. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele...nézz át rajta!Én legalábbis ezt tettem és bevált.
2013. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig mindenképpen apukáddal kellene beszélned szerintem, és elmondani neki, hogy a barátnője ellenséges veled, beszólogat ha egyedül vagytok, és direkt rászervez a programjaitokra. Mondd el neki, hogy te szeretnél több családi programot, és nagyon rosszul esik, hogy te/ti a háttérbe szorultok a nő miatt.


Sajnos az ilyen nőszeméllyel nem lehet beszélni, tipikus esete amikor összejön egy családos férfival, aztán megpróbálja kitúrni a gyerekeket, mert tudja, hogy egy apának ők fontosabbak, ő meg csak 2. lehet. Az ilyenre ne pazarold az időd, értetlen.


Apukád szemében viszont mindig is a gyerekei lesznek a legfontosabbak, rá lehet hatni, csak ügyesen kell. Ha pár hónapja vannak csak együtt, akkor megkérheted, hogy ne járjon hozzátok annyit a nőszemély, aludjon inkább apukád nála, és probléma megoldva. Egy apától elvárható, hogy figyelembe vegye a gyerekei igényeit is.

2013. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
apukád nagyon jó fej: összejött egy, a lányával egykorú csajjal, és most, amikor ebből érthető módon konfliktus adódott, mossa kezeit, mert ő nem kaar belefolyni a helyzetbe, amit ő teremtett. Márpedig bele kell folynia és neki kell leállítania a barátnőjét ha pl keresztbe szervez. uez vonatkpzik rád is, ha te akarnád meghiusítani a kettejük közös programát, neki kellene nemet mondani is elbeszélgetni veled. nem vagy már annyira fiatal, én a helyedben beszélnék faterral ketteseben és elmondanám neki, h igenis neki kellene a mérleg nyelvének lennie ebben a helyzetben és ezt el is várom tőle...
2013. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mire vagytok féltékenyek? Egyikőtök sem tudja pótolni a másikat.
2013. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Én biztosan anyunak szólítanám, mikor nálunk van. (egyébként faterod jó arc, gyakorlatilag a lánya "hasonmását" kezelgeti...)
2013. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!