Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemet előléptették,...

A férjemet előléptették, mialatt itthon voltam gyed-en. Szeretné ha itthon maradnék, míg befejezem az egyetemet, hogy továbbra is ellássam a háztartást és a gyerekeket. Ti belemennétek?

Figyelt kérdés

A nagy gyerekek előtt dolgoztam, ők most 5 évesek. A kicsi 2, szeptemberben mennék vissza dolgozni ő meg bölcsibe. De közben elkezdtem egy egyetemet, ebből még 1,5 év van vissza.


Mit gondoltok?


2013. jún. 14. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Ez annyira szubjektív, mások vagyunk, más az elképzelésünk az életről, családról, munkáról...


Van,aki karrierista van, aki inkább család párti stb.

Sok mindent kell átgondolnod pl:


- mit jelent neked a munka, szereted-e csinálni, szeretsz-e bemenni?


- rászorultok-e? Mert azért 3 kisgyerek meg 2 felnőtt az sokba kerül és nem árt gondolni a nehezebb napokra is és gyűjtögetni, amikor lehetőség van rá mert az bizony nem mindig van.


- biztos vagy benne, hogy visszavesznek a munkahelyedre?


Szerintem ez a legfontosabb kérdés mert munkanélküliként tudom, milyen gyalázatos a helyzet a munkaerőpiacon.

Nekem nincs gyerekem az egyetlen bűnöm, hogy elértem a 40-et. Ez már elég ahhoz, hogy ne kelljek. A kisgyerekes anyukáktól -pláne 3!- sikítófrászt kapnak a munkáltatók. Akárhány diplomája van! Ezzel számolni kell.


Tehát én mindenképp megtartanám a helyemet. És igen, ahogy írták fontos a függetlenség.


Ha tutira visszavárnak és meglesz a munkahely csak akkor maradnék otthon és kihasználnám az időt.


Ha kukacoskodnak és bírod a munkát suli és gyerekek mellett akkor visszamehetsz dolgozni.


De ezt neked kell eldöntened.

2013. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%
Én elmondom miért is mennék vissza dolgozni. Sajnos családi példát láttam és szerintem egy nőnek fontos hogy a saját lábán is meg tudjon állni. A testvéremék válnak. Ő is igen jól keresett és a sógornőm szintén otthon volt, mondjuk nála nem pár évről volt szó hanem mindig. Mindig azt mondta , hogy neki így is mennyi dolga van otthon. Most, hogy különköltöztek lejjebb kellett adnia a megszokott szintnél. Olyan munkát is elkell vállalnia amit előtte nem vállalt volna soha. Neki is ajánlottak kb 2 éve egy viszonylag rugalmas, viszonylag jó munkát. Akkor nem fogadta el, most meg mikor kellene nem talál megfelelőt. Én a lehető legjobb indulattal mondom, hogy ha most vissza tudsz menni dolgozni, normális a munkahelyed, akkor tedd meg és menj vissza. Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz az élet, lehet az egy válás, vagy baleset, táppénz. Én a helyedben visszamennék. Szerintem jobb beletenni abba a kasszába, és valljuk be a háztartás ellátása nem kihívás. Mármint nem úgy értem hogy könnyű, hanem szellemileg, nincs olyan sikerélmény. És bevallom őszintén, hogy nem szeretném hallani a férjem szájából ( most úgy gondolom hogy soha nem mondaná, de ki tudja) hogy ő tart el, vagy valami hasonló megjegyzést. Én azt mondom ha van lehetőséged egy normális munkára akkor vállald el.
2013. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen, a munkahelyemre most visszavesznek, ez 99%. Már megvannak a papírok, igazolás a bölcsi felé hogy mikor kezdek, bölcsibe is felvették a kicsit.


A férjem fizetése nagyon jó, tudunk félrerakni, szépen megélünk belőle.


Igazából attól félek, hogy mindig lesz valami "kifogás" hogy miért maradjok otthon. Ha a nagyok iskolába mennek jobban oda kell figyelni rájuk, ha a férjemet előléptetik sokat kell dolgoznia, ha a kicsi is fog járni szakkörre még bonyolultabb lesz a délután stb.

2013. jún. 14. 15:44
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetem elvégzéséig maradnék otthon, utána mindenképp dolgoznék vagy munkát keresnék, ha az egyetem elvégzése után nem mész el dolgozni, akkor szerintem tuti, hogy háztartásbeli maradsz. Sógornőm is az volt (most is az), de miután lejárt a GYET-e még utána se ment vissza dolgozni. Férjének mindig minden napra friss kaját kell csinálni, elé kell tenni. Mondjuk neki érettségije sincs sajnos, de szakmája van. Mikor otthon volt a gyerekekkel, le akarta tenni az érettségit, de a férje nem engedte, teljesen ki van szolgáltatva a férjének! Most már 43 éves, már 8 éve nem dolgozik, pedig szeretne, de nem engedik neki, bár szerintem kicsit örül, hogy nem kell dolgoznia. De gondolj bele, egyre nehezebben is talál munkát, ugye minél idősebb, annál nehezebben veszik fel, ha lesz nyugdíja, vajon milyen nyugdíja lesz?
2013. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
Másfél évről van szó. Igen, belemennék. Utána is találsz munkát, és ha nem azonnal, csak pár hónap múlva, esetetekben az se tragédia. Viszont munka és három gyerek mellett csinálni az egyetemet nagyon meredeknek hangzik.
2013. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is rögtön ez jutott eszembe, hogy mindig lesz kifogás. Most ez, ha elvégzed az egyetemet, akkor más.

Több ismerősöm is tanult munka és gyerek mellet.

AHogy gondolod. Másfél év jól jöhet még otthon, de utána mindenképpen keres munkát, mert kiszolgáltatott helyzetben találhatod magad.

2013. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!