Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom mindenbe beleköt mióta...

Párom mindenbe beleköt mióta dolgozom. Mondjak fel a munkahelyemen, hogy itthon újra béke legyen?

Figyelt kérdés

Dolgozom, ha hazaértem főzök-mosok-takarítok. Ha napi 2x porszívóznék, akkor is koszosnak találná a lakást.

Az étel amit főzök nem lég fűszeres, a sütemény nem elég édes, a ruhák nem elég illatosak.

Bármit csinálok, neki soha nem lesz jó. Az utóbbi 6 hónapban csinálja ezt, mióta dolgozom.

Amikor itthon voltam, minden tökéletes volt, akkor nem volt semmi baja. De az ő fizetése nem volt elég, ezért mentem el dolgozni. Most mindenre van pénzünk, csak sokat veszekszünk.


Már elegem van a napi vitákból. Beszéltem vele százszor is, ezerszer is.

Azt mondta, szerinte újra rendbejönne köztünk mindent, ha felmondanék. De akkor meg eladósodunk, nem lesz pénzünk semmire. :(


2013. jún. 14. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan kell neked egy ilyen ember? Egyszerűen vagy féltékeny, hogy kikerültél a hatósugara alól, vagy zavarja őt, hogy neked is van kereseted, így nem függsz tőle teljes mértékben. Elég sok ilyen férfi létezik sajnos. .
2013. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A drága párod éppen megpróbál "gazdaságilag bántalmazni". Lehet, hogy nincs tudatában, hogy ez bizony az erőszak egy formája. Ha értelmes ember, próbálj erre rávilágítani.
2013. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ne hagyd ott a munkahelyedet. Ha a férjednek nem tetszik, hogy dolgozol, akkor mond meg neki, hogy keresse meg a te fizetésedet is és akkor nem kell dolgoznod. Ha meg nem megy neki, akkor örüljön hogy van munkád. Az meg hogy nem elég illatosak a ruhák és nem elég fűszeres neki a akkor, akkor mosson ő és főzze meg saját magának az ebédjét. Ne hagyd, hogy teljesen hülyét csináljon belőled.
2013. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Szervusz!


Attól függ, hogy érzed. Ha tényleg csak a pénz miatt dolgozol, akkor megpróbálhatod pl. négy órában is. Vagy megbeszélni vele, hogy ő mondjon le bizonyos dolgokról (ha dohányzik, akkor ez pl. jó ötlet lenne szerintem).


Én biztosan ragaszkodnék a munkámhoz, mert nekem fontos, hogy dolgozhassak. Nem érezném jól magam háztartásbeliként, bármennyi pénzünk lenne is. Ha a férjem nehezményezi, hogy dolgozom, azt úgy élném meg, hogy a szabadságra, önállóságra való törekvésemet kifogásolja, és nagyon rosszul érintene. Úgy érezném, hogy a rabszolgájává akar tenni (éspedig úgy, hogy ő ezt nem kölcsönösen gondolja).


Nálatok lehet, hogy egészen más a helyzet, és tényleg a felmondás lenne jó, de ezt csak te tudod átgondolni, te tudod, hogy neked mi a fontos igazán.

2013. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első és főleg a második válaszoló nagyon jól leírta, hogy én hogy élnék meg egy ilyen helyzetet.
2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a munkahelyed! Terrorizál. Ez is a bántalmazás egyik fajtája. Legközelebb ha kritizálja amit csinálsz, mond neki, hogy csinálja meg ő.
2013. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1. A munkahelyedet ne hagysd ott, mert csak kiszplgáltatott leszel meg nem is tudtok megélni.


2. Ha a férjednek nem tetszik, hogy nincs "elég" rend, akkor közöld vele, hogy mivel ugyanúgy dolgozol, mint ö, ezentúl a házimunka fele az ö feladata.


3. Ha nem elég füszeres az étel, akkor tedd a keze ügyébe a füszertartót (só-bors-csipöspaprika, stb) és tegyen magának bele annyit, amennyi szerinte hiányzik belöle.


4. Ha továbbra is hözöng, akkor a férjet hagyd ott, ne a munkádat.

2013. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szeretem a munkám, és a pénz is jól jön.

Annyira viszont nem magas, hogy egyedül fenn tudjak tartani egy albérletet.. :(

2013. jún. 14. 21:23
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten dolgoztok, a házimunka is felesben kéne menjen. Ha nem elég tiszta, porszívózza fel, ha nem elég fűszeres, sózza meg, ha nem elég illatos, mossa ki.
2013. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj fel, ha szereted és főleg ne hagyd magad terrorizálni.

Nekem egyszer beszólt párom, a steakre, amit külön neki vettem és készítettem, mert nem jó a hús hozzá. Persze arról lövése sem volt, hogy milyen kéne azon felül, hogy marha, szóval igazán ki voltam vele segítve.

Én a következőt mondtam neki: Még egy ilyen beszólás a steakre és legközelebb ő megy el vásárolni és ő is süti meg magának. Érdekes módon rögtön finom és tökéletes volt... Én ezt akkor komolyan gondoltam és ezt ő is pontosan érezte. Legközelebb, ha nem elég illatos a ruha, akkor közöld vele, hogy a következő ilyen beszólás után ő fog mosni. Ha még egyszer beszól, akkor onnantól kezdve ne mosd ki az ő cuccait. Mondjuk azt sem értem, hogy miért csinálod ezeket egyedül, de hogy még kritizálja is a munkád az végképp felháborító.


Ne hagyd magad, mert a hatalma alá akar vonni téged. :( Ha most feladod a munkahelyed, akkor anyagilag kiszolgáltatott leszel neki. Gondolj arra, hogy mit mondana most neked a 18-20 éves önmagad? Erre vágyott az a lány?

2013. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!