Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarnak tiltani a barátnőmt...

El akarnak tiltani a barátnőmtől a szülei. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eléggé vallásosak (a barátnőm nem, utálja az egészet) és már alapból nem tetszettem nekik a korom miatt de azt mondták, hogy elfogadnak. Most az a bajuk, hogy csúnya szám van (ami igaz de mindig kicsúszik) többször szidtam már véletlenül előttük istent és most elegük lett és nem engedik, hogy találkozzon velem a barátnőm. Titokban úgyis fogunk de szeretném ha nálam aludna néha csak így titokban nem lehet megoldani. Mit tegyek?

Ő 16/L, én 22/F


2013. jún. 15. 18:57
1 2 3 4
 32/38 A kérdező kommentje:

Ennyi utolsó! Szeretlek titeket. Nem próbáltam még leülni velük azóta de azelőtt igen amikor csak a korom zavarta őket.


Úgy látom törölgetik a hozzászólásaimat... ezaz!

2013. jún. 17. 22:18
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom és a szülei is nagyon vallásosak. Mikor meg ismerkedtünk én tudtam róla, hogy Ő nagyon vallásos az elején mondtam neki, hogy én nem hiszek ilyen "hülyeségekben", mert annyi mindenen mentem keresztül eddigi életem során, hogy nem hiszem el, hogy Isten létezik. Amikor meg ismertem a szüleit egy vasárnap nap volt, a párom és a szülei templomba a templomból hazafele jövet el jött értem és el mentünk a szüleihez. Kérdezték, hogy mért nem mentem a templomba velük, ott rögtön el mondtam nekik is azt amit a páromnak a kapcsolatunk kezdetén. Ők ezt el fogadták, és meg értették, azt mondták attól, hogy most még nem hiszek Istenben, de az idő változásával lehet ez is változni fog (nem változott semmit 5 év elteltével). A pár azóta is el jár templomba, nem fogom meg akadályozni ebben, nagyon jól megvagyunk a szüleit is szeretem Ők is szeretnek engem.

24/L

2013. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem mi bajotok van a korával. A lány szüleit mondjuk egy picit megértem, hogy először nem tetszett nekik az a 6 év korkülönbség, de szerintem ez tényleg nem nagy dolog. Nekem több velem egykorú (18-19 éves) lány ismerősöm jár minimum 25 éves fiúkkal.

Én tisztelem a kérdezőben azt, hogy tiszteli és szereti annyira a barátnőjét, hogy érdekli, hogy mit gondolnak róla a lány szülei.


A kérdésre rátérve: megváltoznod nem kell, csak bizonyítanod a szüleidnek, hogy nem vagy rossz hatással a lányukra (ami gondolom igaz is), nagyon szereted őt (ez is biztosan igaz), nem szoktál káromkodni, csak amikor nagyon ideges vagy és kicsúszik (előttük próbáld meg visszafogni magad), esetleg mondd el nekik, hogy egyszer szívesen elmennél velük a templomba, hogy hátha nem is olyan rossz (mondjuk a lány szülei azért remélem, hogy nem hiszik azt, hogy a gyerekük miattad utasítja el a vallást...). Szóval az a lényeg, hogy lássák rajtad az igyekezetet.


Mondjuk azért a korod és a káromkodás szerintem még nem elég indok az eltiltásra, lehet, hogy van valami más problémájuk is...


18/L

2013. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Ha nem náluk történt a káromkodás, akkor hogyan jutott a fülükbe?

Volt egy jóakaród?

2013. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Előttük mondtam de nem náluk voltunk.
2013. jún. 18. 11:59
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy káromkodsz a vallásos család előtt, azzal tkp. megsérted őket. ha azt szeretnéd, hogy tiszteletben tartsák, hogy te nem hiszel, akkor tartsd tiszteletben azt, hogy ők meg igen. Szerintem kérjél bocsánatot, és mondd el, hogy bár te nem hiszel, tiszteletben tartod őket, és igyekszel a jövőben erre jobban figyelni. Értelmes szülők ezt elfogadják.
2013. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kérj bocsánatot a barátnőd szüleitől, és mondd el nekik, hogy szereted a lányukat. De ha olyan nagyon vallásosak, amúgy sem fogják engedni, hogy nálad aludjon a lány.

Egyébként tök jó, hogy ezen az oldalon pár ember megmondta neked ismeretlenül, hogy nem illetek össze a barátnőddel. :D

2013. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!