Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánnak úgy velem mint...

Miért bánnak úgy velem mint egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Én vagyok a legfiatalabb a családban, és a nagynéném, meg nagyanyám, meg a rokonok, sőt, néha még anyám is úgy kezelnek mint egy kisgyereket. De komolyan, pl. mondok valamit nagynénémnek aztán visszakérdez hogy "Igeeen?:O" De olyan hangnemben, mint amikor egy kisgyerek mesél a kedvenc játékáról, szóval annak megfelelően kérdez vissza. De nem csak ő, velem a családban minden néni ezt csinálja. Én vagyok nekik a kis tutyi-mutyi "kisbaba", a kis picurka, akit fojtogatnak a szeretettel. Gondolom ez azért van, mert én vagyok a legfiatalabb mint már említettem (15 vagyok). Ha mondok valamit akkor "jaj de ügyesz vagy". Komolyan mondom már néha azt hiszem hogy halálos beteg vagyok, vagy valami értelmi fogyatékos, emiatt sajnálnak, és ezért beszélnek velem így. Nem lehet megérteni, hogy nem 15 hónapos vagyok, hanem éves. Néha-néha "jólesik" meg vicces, de azért egy idő után ez kiborító. Anya is "babám"-nak szólít, multkor kérdezte valaki hogy tudom e már mi leszek ha nagy leszek, erre anyám: "Neeeem, ő még kicsi" .... No komment. Hogy értessem meg velük hogy ne beszéljenek meg bánjanak így velem? Nem akarom őket megsérteni.
2013. jún. 16. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Most jönnek olyan válaszok, hogy örülj amíg tudnak szólítani, de ez messze nem erről szól.
2013. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt velem még 21 évesen is csinálták. Nem tudsz vele mit csinálni.
2013. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem változtathatod meg a rokonaidat, csak azt, ahogyan te kezeled őket! Nem is kérdés, hogy nagyon szeretnek, ezért babusgatnak. DE! Alkalmanként, pár szóval lehet érzékeltetni, hogy bánt. Pl. a jövőddel kapcsolatos kérdésre annak ellenére, hogy anyukád azt mondta, hogy kicsi vagy, kedvesen mondhattál volna annyit: "Az igazat megvallva már gondolkodtam rajta. Érdekel a ..., kacsintgatok a ...suli/szakok felé." Ne hagyd magad, de maradj kedves! (Mellesleg 100%-ig átérzem a helyzeted, legkisebb vagyok, 22 éves, most diplomázom, de rendszeresen hívnak serdülőnek...fárasztó)
2013. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor legközelebb mondanak valami tyutyi-mutyi szöveget, akkor integess nekik, és mondd azt, hogy:

- Hahó, ébresztő, 15 éves vagyok, nem ovis.

2013. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hable! (Nem a kérdező vagyok, csak egy mélyen együtt érző) Az ilyen megnyilvánulásokból lesz az: "Óóó hogy kinyílik a kis csipája a Tündérkémnek!" vagy a "De te attól még az kicsikém maradsz! Akkor is, ha 70 éves leszel Nyuszóka."
2013. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!