Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az exem újranősül, akkor...

Ha az exem újranősül, akkor az új feleségének joga van elszámoltatni a gyerektartással? Mondvá, hogy onnantól közösek a bevételeik és a kiadásaik, ugyanolyan joga van ehhez mint az exemnek.

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 09:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nincs joga!
2013. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem! Semmi köze hozzá!
2013. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

Már hogyne lenne joga!

Ugyanis abban a tudatban megy hozzá, hogy gyerektartást fizet, és bár minden meglévő tartozás a házasságkötés előttről különtartozásnak minősül egy kivétellel, a törvényen alapuló tartást kivéve!!! Ez ugyanis közös tartozás lesz!

2009. évi CXX. tv.

"40. § [A különvagyon terhei és tartozásai]


(1) A házastárs különvagyonát terheli - a törvényen alapuló tartás kivételével - az a tartozás, amely a házassági életközösség megkezdése előtt keletkezett jogcímen alapul."

2013. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De milyen tartozás? NEm tartozik, fizet minden hónapban.


Tehát akkor az esküvő után nekem el kell számolnom a nő felé? Milyen módon?

2013. jún. 17. 09:46
 5/25 anonim ***** válasza:
25%

Teher, nem tartozás.

Nem kell elszámolnod felé, de a gyerektartásért az új feleség is felel! Mivel a vagyonuk közös vagyon!

2013. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Már nem azért, DE az exednek sincs joga elszámoltatni a gyerektartással!
2013. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag csak akkor kötelezhető, ha bírósági ítélet van róla. Összegyűjtesz pár számlát, iskolai könyvet árát, ebéd pénzt és már meg is van, ha ettől boldog én megcsinálnám.
2013. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell elszámolnia. Az exednek fizetnie kell a gyerektartást, és a maradék a közös bevétel.
2013. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne bárkinek is elszámolnia? Akár papíron van meghatározva az összeg, akár megbeszéltétek, ha az exednek van egy kis esze, akkor nem hagyja magátbefolyásolni, hiszen az a pénz a gyereknek jár!

És igen... ha hepciáskodik, összeírnám neki, hogy mibe van a gyerek havonta és abból apuka mennyit áll. Nem bírom az olyan nőket, akik sajnálják a párjuk gyerekétől azt a kevéske kis pénzt.


Nálunk megvan határozva papíron a gyerektartás összege, sosem vasaltam be rajta, jól megvagyunk a gyerekemmel, de az új nő nála is szervezkedik.

Eddig mindig annyit adott az exem, amennyit jónak látott. Volt olyan hónap, hogy egy 10 ezrest adott a gyerek kezébe, volt olyan, hogy nekem utalt iskolakezdésnél 40-et, avagy csak vett neki új ruhát, cipőt, bármit. A lényeg, hogy mindig ott segített, ahol tudott. Az új nő már kiakadt, hogy miért kell a gyereknek márkás cipőt vennie, majd vesz az anyja, azért van... Miért kell neki ennyi pénzt utalnia, majd fizeti a könyveket az anyja...

Teszem hozzá nekem is viszonylag jó fizetésem van és a volt férjemnek is, én nem véletlenül nem követelem rajta, amíg foglalkozik a gyerekével, ő pedig nem véletlenül ad tényleg mindig annyit, amennyit csak tud. Hálát adok azért, hogy olyan az ex férjem amilyen és nem engedi, hogy ez a maca irányítsa a pénzügyeiket, amiből a gyerekem nyilván kimaradna.

2013. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az exen kívül másnak nincs köze hozzá, hogy a gyerektartásból mire mennyit költesz.

A volt férj is szerintem akkor kérhet tételes elszámolást, ha úgy látja, hogy a gyerek nincs megfelelően ellátva (pl. ad havi 60 ezret de a gyereknek nincs egy rendes nadrágja se).


Én megmondanám az új asszonkának, hogy semmi gond, adja be a bíróságra AZ APUKA, hogy tételes elszámolást kér. Neki ehhez csak annyi köze van, hogy havonta X ezer Ft kiadásuk van.

2013. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!