Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy állnátok hozzá ehhez...

Ti hogy állnátok hozzá ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

Szüleim mindig hangoztatták hogy gyűjtenek nekem induló tőkét, ha építkeznék vagy családi házat vennék, Apámtól ha kérdeztem miért nem vesz magának nagyobb motort vagy más egyebet, azt mondta mert nekem kell gyűjtenek

Múlthéten kibukott a dolog hogy semennyi pénzt nem raktak be, csak mondogatták

1 millió forint van a nevemen értékpapíron, amit annak idején nagyim adott, és ezzel vége is


Nagyon szomorú vagyok hogy át ejtettek, mert így teljesen csak magamra számíthatok ha beruházás lesz majd, mikor kérdeztem tőlük hogy akkor mégis mikor óhajtanak gyűjtögetni? talán 1 hónappal azelőtt mikor meg már kell a lakásra a pénz?

Azt mondta anyu, ne hőbörögjek, miből rakjon félre mikor legalább 40-45 a rezsi pontosan nem tudom, de hozzáteszem a kettejük fizetése 320e ft, ebből kétlem hogy nem lehetne félretenni havonta

Elmegy olyan piti dolgokra a pénzük hogy észre se veszi az ember és következő fizetésig marad a 320-ból kb 30e ft, fater közel 900 ft-os cigit szív meg ilyenek

21/F


2013. jún. 11. 16:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
21 eves vagy, menj el dolgozni, es gyujts magadnak, ahogy anno a szuleid is tettek gondolom, mikor hazat akartak venni.
2013. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
39%
Menj el melózni kiscsávó!! Amúgy meg az nem sok pénz egy hónapra, amit szüleid megkeresnek!!!
2013. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Kedves első,persze ez igaz,de akkor miért hitegették a saját gyereküket azzal,hogy gyűjtenek neki,ráadásul évekig?Most,hogy felhozta,még nekik áll feljebb.Szerintem ez gusztustalan viselkedés a szülők részéről.Ne félj,kedves kérdező,lesz még nekik szükségük rád...
2013. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%

Gondolom, idöközben nekik is kellett a pénz, és az teljesen jogos, hogy a SAJÁT keresetüket arra költik, amire NEKIK szükségük van.


Én a helyedben igencsak szégyellném magam, hogy ahelyett, hogy elkezdenék SAJÁT MAGAM dolgozni és gyüjtögetni, a szüleimen akarnék élösködni.


Mellesleg ha tudnának is félretenni, akkor a helyükben inkább arra gyüjtenék, hogy idös korban is legyen megélhetésem, nem pedig a 21 éves nyavajgós, követelözö gyereknek adjam, aki utána meg kitesz az utcára, ha már nincs szüksége a szülökre, mert nincs pénzük.

2013. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Az nem róható fel nekik, hogy nem gyűjtöttek neked pénzt, de az nagyon csúnya dolog, hogy egyrészt hitegettek vele, másrészt megpróbáltak benned bűntudatot kelteni, hogy miattad nem engedhetnek meg maguknak dolgokat.
2013. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem azza van a baja, hogy nincs pénze, hanem azzal, hogy átvágták. Tanulj már meg olvasni, első. Te meg menj vissza asuliba, szövegértés órára. Rád fér.


Ez tényleg nem volt szép a szüleidtől, kérdező, mertz mindenki megérti, hogy nem tud félrerakni, de akkor ne ígérgessen.És a cigi valóban pénzkidobás, ha egy dobozzal elszív egy nap, akkor az már 30 e/hó, amit a Te számládra is rárakhatott volna.

2013. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%

"miért hitegették a saját gyereküket azzal,hogy gyűjtenek neki,ráadásul évekig"


Mert eleinte tettek félre, utána viszont nekik volt szükségük erre a pénzre, többek közt ahhoz, hogy a kérdezöt eltartsák.

2013. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék dolgozom 19 éves korom óta, tehát én is rakok félre magamnak, de ők előadták már fiatalabb koromban hogy spórolnak, persze nem miattam
2013. jún. 11. 16:41
 9/23 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem Apu külföldön is volt, és hozott haza valamennyit, de azt is felélték szerintem mert az ég adta világon semennyi nincs az 1M ft-on kívül a bankban
2013. jún. 11. 16:43
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem igaz. Ennyi ember megbukott általánosban? Az első 4 igen.


Amúgy negyedik: Anyád nyavalyog, ha keféled. A kérdezőnek csak nem teszik, hogy becsapták.

2013. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!