Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenbe beleszólni...

Miért kell mindenbe beleszólniuk? Miért nem fogadják el, hogy én így döntöttem?

Figyelt kérdés

Idén fogom elkezdeni az orvosit, azon belül is majd onkológus szeretnék lenni és szüleim folyamatosan tiltakoznak ellene. Pedig ők már 2 évvel ezelőtt is tudták, hogy majd ezt szeretném, és akkor még semmi bajuk nem volt vele. Most meg így hirtelen elkezdték, hogy mégsem lenne jó ötlet, válasszak valami mást, mert én biztos nem fogom bírni. Nagyon zavar, hogy nem akarják elfogadni, amit elhatároztam.

18:/f


2013. jún. 18. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Az orvosira be is kellett kerülni, nyilván ahhoz már le kellett tenni valamit az asztalra. Szóval valószínűleg van szorgalmad, remélem végig tudod csinálni, sok sikert! :)
2013. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.


Talán féltenek attól a hatalmas testi-lelki tehertől, amit a pálya jelent.

Rosszabb esetben féltékenyek arra, hogy te sokra viszed. (Ez ugye így ismeretlenül a kérdés alapján eldönthetetlen.)

Talán csak ijesztőnek találják a leendő foglalkozásod.


Azért szólnak bele, mert a szüleid, ez ilyen... Ha törődnek veled, beleszólnak, ha nem tennék, nem lennél nekik fontos... Viszont valós beleszólásuk nincs. Nyugodtan mondhatod, hogy meghallgatod az érveiket, ha elmondják, de az elhatározásod ez. Beadhatod a jelentkezésedet, az egyetemi felvételihez nem kell szülői hozájárulás.


Szerintem ha látják, hog yigazi éret férfi módra kitartasz a döntésed mellett, akkor elfogadják majd.


Ha egy jótanácsot én is adhatok:

Menj oda, amit választottál. De ha úgy érzed, idővel, hogy mégsem ez a te pályád, akkor merd vállalni azt is, ugyanolyan bátran, mint most ezt a döntést. Csak dacból, azért, hogy ne legyen nekik igazuk, ne maradj ott valahol, ami nem bizonyul alkalmasnak a számodra. Valóban kemény dologra vállalkoztál, és sokan belerokkannak lelkileg. Figyelj magadra, vigyázz a saját testi-lelki egészségedre! Ezt úgy tanácsolom neked, mint egy elég kemény szakma fiatal képviselője, aki most került ki a felsőoktatásból. :) Szóval nem szülői intelem, hanem baráti jó tanács. :)

2013. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Sok oka lehet. Pl. 2 éve figyenek ilyen szempontbol és az a meggyözödésük, hogy erre -valamiért- alkalmatlan vagy. (Pl ez az "igy döntöttem" hozzáállás let, hogy nem egy jo beteg/orvos kapcsolatot vetit elöre!) Pl. Te elhatároztad, de nekik kell mindezt fizetni. Nem lesz tul nagy megterhelés nekik? Vagy tudod magad is finanszirozni?
2013. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

""igy döntöttem" hozzáállás let, hogy nem egy jo beteg/orvos kapcsolatot vetit elöre!"


????


Ez hogy jött össze?

Őszintén, az orvosi pályán kell a legkeményebben és leghatározottabban dönteni. És betegként - mivel nem vagyok orvos, ezt tudom csak írni - nekem sokkal jobb érzés egy olyan orvos keze közt lenni, aki képes dönteni, képes a döntését felvállalni felelősséggel.


A hezitáló, fültövet vakaró, bizonytalan és zavaros tekintető dokiktól mindig elfog az az érzés, hogy igazából akár el se jöttem volna...


A kérdező nagykrú, a pályaválasztás küszöbén van, ha már most bizonytalankodna, ha már most úgy állna hozzá, hogy vagy jó lesz vagy sem, majd meglátjuk, az lenne az aggasztó. Szerintem.

2013. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha úgy alakul, hogy tényleg nem bírod akkor simán otthagyod egy év után és keresel valami mást. Ilyen egyszerű a képlet.
2013. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elöször úgyis az általános orvosi képzést kell elvégezned, a szakosodás csak ezután jön.

A helyedben egyelöre nem vitatkoznék, hanem elvégeznén az általános részt.

Ez idö alatt lehet, hogy te is változol,lehet, hogy a szüleid idöközben megszokják a gondolatot.

De nekik egyáltalán nem kell beleegyezniük a szakosodásba, ez a te dolgod, csak nem MOST, hanem jó pár év múlva.

2013. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Hát figyelj, ha úgy alakul, hogy tényleg nem bírod akkor simán otthagyod egy év után és keresel valami mást. "


Igen ezt így működött addig míg nem volt hallgatói szerződést. Aláírja a hallgató szerződést és megadott időn belül nem szeri meg a diplomáját akkor vissza kell fizetnie a szak önköltséges árának a felét. Ez orvosi egy év 1. millió.

Ma már nem lehet csak úgy otthagyni az egyetemet, következmények nélkül.

2013. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz még családon belül is vannak rosszindulatú emberek aki ha valami siker közelébe kerülsz elkezdenek duruzsolni a füledbe, hogy nem is jó az vagy ők nem csinálnák. Soha ne hallgass másra mindig azt csináld amit te szeretnél, az menyivel lenne jobb ha egy olyan szakmát kezdenél el ami egyáltalán nem érdekel csak hogy anyádéknak megfelelj?
2013. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Igen ezt így működött addig míg nem volt hallgatói szerződést. Aláírja a hallgató szerződést és megadott időn belül nem szeri meg a diplomáját akkor vissza kell fizetnie a szak önköltséges árának a felét. Ez orvosi egy év 1. millió.

Ma már nem lehet csak úgy otthagyni az egyetemet, következmények nélkül."


De ezt most módosították, ha egy év után hagyja ott, akkor még nem kell fizetni. Pont ezért írtam egy évet.

2013. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Atyaég... Onkológus: A kivégzőosztag :-(


Őszintén kíváncsi lennék miért pont onkológus? Honnan jött ez az ötlet? Van rákos a családban? Vagy sok a rákos beteg és pénz reményében? Komolyan érdekelne a motivációd!

2013. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!