Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenbe beleszólni...

Miért kell mindenbe beleszólniuk? Miért nem fogadják el, hogy én így döntöttem?

Figyelt kérdés

Idén fogom elkezdeni az orvosit, azon belül is majd onkológus szeretnék lenni és szüleim folyamatosan tiltakoznak ellene. Pedig ők már 2 évvel ezelőtt is tudták, hogy majd ezt szeretném, és akkor még semmi bajuk nem volt vele. Most meg így hirtelen elkezdték, hogy mégsem lenne jó ötlet, válasszak valami mást, mert én biztos nem fogom bírni. Nagyon zavar, hogy nem akarják elfogadni, amit elhatároztam.

18:/f


2013. jún. 18. 17:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10-es, annyira de annyira értesz a dologhoz...


Feltételezem, hogy elvesztettél valakit rákban, és joggal vagy anélkül, de az orvost hibáztatod. Emberileg egyrészt érthető, másrészt értelmetlen és igazságtalan.

Sokféle rák és ugyanannyi féle orvos van. Van olyan rák, amivel bárki bármit csinál, az első tünettől számított 6-8 héten belül vége. És ezrével gyógyulnak rákos betegek az általad kivégzőosztagnak nevezett orvosok jóvoltából. Meglepődnél, ha ismernéd a gyógyulás/halálozás arányát. Meglepődnél, ha tudnád, mit érez egy-egy orvos, amikor harcol az idővel, mindent megtesz, és a betege élete egyszerűen "kifolyik" a kezéből.


Nem vagyok orvos, kevés dolog áll tőlem messzebb, mint hogy az legyek, de ez a hozzáállás felháborító.


És igen, nem vagyok naiv, én is tudom, hogy vannak köztük, akiket elsősorban a pénz motivál, vannak köztük lelkiismeretlenek és vannak szadisták is, mert mint minden véletlenszerűen kiválasztott embercsoportba, az orvosok közé is kerülnek ilyenek.

2013. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es beletrafáltál... átrágtam magam a rákkal kapcsolatban sok mindenen, kemény másfél évünk volt mert van érintett a családban! Hál istennek él, mert visszautasítottuk a kemot. De nem az orvosoknak köszönhetően, akik a visszautasítást látva elzárkóztak minden további kontroll adás lehetőségétől. Viszont távolabbi rokonságban (ugyan tudták, hogy mi mit csinálunk) volt 3 rákos beteg is, mindenáron a kemot akarták, az orvosnak hittek. Mindhárom embert eltemettük már.

Abban igazad van az orvosok közé is keveredik.... csak rosszul fogalmaztál egy két emberséges is! És most az onkológusokról beszélek! 3/4 évig úgy kezeltük MI anyut, hogy nem volt ellenőrzési lehetőségünk csak háziorvosunk állt mellettünk vérkép és tumormarker ellenőrzésekkel, mert az onkológus meghallotta mit használunk, és bezáródtak a kapuk! Másfél év után találtunk olyan onkológus dokit, aki tiszteletben tartotta az emberi döntést és ott áll mellettünk azóta is (4 éve), kontroll lehetőségével. Hát ennyit az onkológusokról.

2013. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nézd, az egész sztori miatt együttérzésem. DE nem tudhatod, miben különbözött az egyes esetek betegsége, hidd el, sokkal bonyolultabb az egész, mint hogy "a többieket kemozták, őt nem, ő életben maradt, ők meg nem, ergo ha őket sem kemozták vona, ma is élnének". Sokkal. És a véleményed akkor is sértő. Különösen a stílus, ahogy egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak írod, akiről az égadta világon semmit nem tudsz. Kizárólag a saját frusztrációd vezeted le rajta, értelmetlenül, igazságtalanul. Az okot értem, a formát kifogásolom.


Én meg olyat ismerek, aki hasonlóképpen alternatív megoldást keresett, bele is halt, mert nem jött össze, a boncmester meg a haját tépte, hogy egy abszolút gyógyítható kezeletlen tumorral fekszik az asztalán egy többgyermekes családanya. Ez a másik oldal. Onkológusok nélkül százezrek, milliók halnának meg. Onkológusok nélkül pl. azok az alternatív, új gyógymódok sem születhettek volna meg, amelyek ugyancsak az általuk végzett kutatások eredményeit használják.

2013. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!