Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jól döntöttem?

Szerintetek is jól döntöttem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy anyukámnál lakok, a szüleim 4 éves koromban elváltak, 13 éves vagyok. És nagyon szeretnék apukámhoz költözni (ahol ott van apukám felesége, akivel nagyon jóban vagyok, és a két félhúgom, akiket imádok). Anyukám ezt nem akarja, de nemrég beszéltünk erről először, a beszélgetés közben teljesen úgy tűnt, hogy soha nem fog elengedni, de másnap újra beszéltünk erről, és megkérdezte, hogy akkor abban a másik iskolában átvesznek-e engem (merthogy apukám másik városban lakik, az út a két hely között egy óra), én meg ezután azt kérdeztem, hogy akkor ez most azt jelenti, hogy elenged, erre ő, hogy ha ennyire nem akarsz itt maradni, akkor nincs más választásom. Most az van, hogy már a jövő héten költöznék, és hát mindenki azt mondja, hogy ezt az 8. évet még ki kéne bírnom, meg hogy, hogy hagyhatom itt anyukámat.

2012. okt. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy jól döntöttem, mert nekem így lesz jó, és szerintem nem tartozok felelősséggel anyukámért.
2012. okt. 2. 16:31
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz elköltözni édesanyádtól ennyi év után ? Van valami konkrét oka ?
2012. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Nagyon jól érzem magam apukámnál, van egy testvérem itthon is, nagyon nehéz eset, már pszichiátrián is volt. Hiányzik az ottani légkör a pozitív hangulat, ami ott van, itt meg a folyamatos negatívságot érzem.
2012. okt. 2. 16:34
 4/57 anonim ***** válasza:
77%

Nem KELL feltétlenül ragaszkodnod az anyukádhoz, ha te jobban éreznéd magad az apukádnál.

Te nem vagy felelős az anyukádért, és az otthoni légkörért sem.

Ha ott is tudod folytatni az iskolát, akkor semmi baj nem lesz belőle.

2012. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
92%

Szegény anyukádat azért sajnálom.

ha nem élsz koszba, tisztán tudsz járni, megvan mindened mért hagyod magára? nem lesz senkije. Vagy van élettársa anyudnak?

Nem kötekedésből írom, de hogy lehet hogy anyukáddal éltél eddig, és most ilyen könnyen ott tudod hagyni?

2012. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád nagyon szerethet, hiszen kizárólag a Te érdekeidet tartja szem előtt.


Nem lesz neki egyszerű érzelmileg, nagyon sajnálom.

2012. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
2: Köszi a biztatást. 3: Ne hidd, hogy könnyű, de tudom, hogy jobb lesz ott nekem, anyukámat én si sajnálom, és rengetegszer gondoltam már bele abba, hogy ez neki nem jó, de 13 éves vagyok, mit tudok tenni, szenvedek hónapokon keresztül, az nem lehet jó anyukámnak sem, ha állandóan szomorú vagyok.
2012. okt. 2. 16:43
 8/57 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz neki könnyű. de nekem könnyű lenne hónapokon keresztül, éveken keresztül? Alig eszek egy hónap alatt fogytam 8 kilót, mert nincs étvágyam a rossz kedvtől.
2012. okt. 2. 16:46
 9/57 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell magyaráznod a bizonyítványodat, végtelenül önző vagy, csak azt nézed, neked mi hogy kényelmes, te mit akarsz. Nagyon remélem, hogy anyukád életébe még beköszön az igazi boldogság.
2012. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
Önző lennék? Nem hiszem, rengeteg embert figyelembe veszek. De te erről mit sem tudsz, mert még soha nem voltál ilyen helyzetben.
2012. okt. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!