Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha otthonról sehogy nem...

Ha otthonról sehogy nem támogatnak egy párt, akkor mennyi fizu szükséges ahhoz, hogy saját lakást vegyenek, babákat vállaljanak és ne kelljen hó végén kaja és ruhagonddal küzdeni?

Figyelt kérdés
Körülöttünk mindenki kapott lakást, vagy legalább 6-9milliót, ezért nem tudom, hogy enélkül hogyan lehet....
2009. okt. 12. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha fizuból akarod összegyűjteni a lakásra valót, akkor nem árt, ha havonta milliókat keresel, ellenkező esetben huszon évig gyűjtögethetsz, ha egyébként nincs megtakarításod. Mi 3-an vagyunk a havi bevételünk 220 ezer forint, ebből kell gazdálkodnunk, igaz, lakásunk már megvan és van egy gyerkőcünk is. Ruhára nincs gondunk, ritkán veszünk magunknak, kajával és egyébbel kb. pont kijövünk, de ha volna váratlan kiadás, bizony bajba lennénk. Szegény magyar emberek, minimum 6-9 millió a kisgyerek segge alá.... Aztán majd nem becsüli meg a pénzt. Láttam már ilyet.
2009. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy ruhára nincs gondotok?

A lakást ti hogyan tudtátok megvenni?

Gratulálok a kicsitekhez!

2009. okt. 12. 14:26
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Számoljunk.

Vehettek egy 40 m2 garzont.

/Új építésű kell, mert csak arra van 10% önrész, a sima jelzáloghitelnél legalább 50% önrész kell./

Tehát egy ilyen garzon átlagosan 15 millió. Kell 150 ezer önrész és még 100 ezer ügyintészésre.

A törlesztés 130 körül lesz havonta

A rezsi 50, a kaja másik 50 egyéb mégegyszer 50


Tehát kell havonta 130+150=280 ezer forint


A baba az később jöhet.

2009. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem akarlak elkeserítei de az első válaszolónak igaza van. Szülői segítség nélkül nem nagyon lehet boldogulni csak ha tényleg több százat kerestek :(((
2009. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Úgy érti, hogy ritkán vesznek, tehát nem költenek arra.
2009. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Első válaszoló!

Engem is érdekelne: albérletben laktok, vagy van már ház/lakás?

Azért én a 220-nak örülnék, ha a párommal együtt ennyit keresnénk :S Nem rosszindulatból írom, csak vannak, akik még kevesebből élnek...

2009. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15milliónak mióta 150 ezer a tíz százaléka? Az egy százaléka talán. 1.5millió a tíz százalék. Én momentán úgy látom, hogy átlagos fizetésből majd akkor lesz esély önrészekre meg ilyenekre, ha örökölök valamit, vagy elmegyek külföldre és csak a kajára, meg a lakhatásra költök, aztán haza jövök valamennyi spórolt pénzzel.
2009. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én 14.27


Bocs, én nem tudok számolni.

2009. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem elég korán meghaltak a szülim, így örököltem egy 1/3-ad lakást. Ez volt az összes támogatás otthonról. (Bár inkább ne lett volna, és élnének még a szüleim) Ebből lett nekem egy pici garzonom, ott kezdtük a közös életet a férjemmel. kb. 6 évig éltünk ott, majd 2004-ben vásároltunk egy fél házat, elég jó áron, hitelre. Mindketten átlagos keresettel rendelkezünk, havi bevételünk kb. 250 ezer ft. Ebből 40 ezer a lakáshitelünk, a többiből élünk, már két gyerekkel. Mindig ki kell, hogy tartson a pénzünk hónap végéig, mert a férjem szülei sem élnek már, tehát támogatást semmilyen formában sem kapunk. Ha becsúszik valami váratlan kiadás, én a csekkek befizetésével trükközök. Annyi könnyebbségünk volt a hitel felvételekor, hogy én köztisztviselő vagyok, és abban az időben úgy kaphattunk hitelt, hogy nem kellett kezest odacibálnunk a bankhoz, és nem nézték, hogy mekkora a jövedelmünk, ettől függetlenül mi "csak" négy millió forint hitelt vettünk fel.
2009. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi Bp-en lakunk. Egy másfél szobás lakást vettünk a férjemmel hitelre. Van egy kisfiunk is. Így a lakáshitel és a rezsi kb. 170.000 Havonta, a gyerkőcre átlagban havi 50.000-et költünk, plusz a havi egyéb dolgokra 50.000 (kaja, pipere cuccok, stb.). Szóval kb. 270.000 Ft-ból jövünk ki havonta és nem nagy lábon. De még így is vannak ruhagondok. Nagy ritkán engedhetünk meg magunknak 1-2 darabot. Ha az is nagyon fontos és nem esztek meg akármit, akkor legalább havi 300.000 Ft-ra szükség lehet.
2009. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!