Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a dolgozó felnőttekről, akik a szüleikkel élnek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Semmi különös, ha megtehetik jól teszik. Sokkal több pénzt tudnak spórolni saját lakásra mint albérletben.
2013. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Okosan teszik. Ha van elég hely a szülői házban, akkor sokat megtudnak így spórolni. Nem kell fenntartani, berendezni egy külön lakást, külön rezsit fizetni, külön háztartást vezetni. Ha hozzájárulnak az otthoni költségekhez, akkor nincs ezzel semmi baj.

Régen sem mentek külön az egyedülálló felnőttek a szülőktől. Csak ma tartják ezt annyira rossznak.

2013. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmi. Miért kéne képmutatóan különköltözni akkor is, ha otthon minden rendben van? Azért, mert ez a divat? Komcsidivat.
2013. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is ilyen vagyok.

Hiába dolgozom, nem tudnék egy kis bérlakást sem fenntartani. Sajnos, ilyen a mai helyzet - szerintem nem vagyok egyedül.


Itthon viszont megvan a régi szobám, sőt, az egész emelet az enyém. Nem zavarjuk egymást, és teljesen jóban vagyunk édesapámmal. Ketten lakunk a nagy házban. Abszolút nem is látom értelmét, miért kellene nekem külön fenntartani egy lakást (még, ha tegyük fel, menne is), neki meg itt lenni teljesen egyedül a nagy házban. Szerintem így gazdasági és emberi szempontból is sokkal logikusabb.


27/N

2013. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Én olyan felnőtt vagyok. Nem vagyok rossz véleménnyel magamról, bár jól esne ha fent tudnék tartanui egy lakást és még magamra is tudnék költeni na meg félre is tudnék tenni. Ez a mai átlagkereset mellett pedig kb. lehetetlen. Közalkalmazottként dolgozom. Amennyit csak tudok félreteszek: nem tervezek örökké a szüleimmel élni, mert idővel majd szeretnék különmenni, de előtte spórolok valamennyit. Lehet sokan felháborodtok de még a rezsibe se kell beleadnom, így a fizetésem egyben félre tudom tenni. A szülem megmondták, hogy 22 éven át se jelentett problémát nekik eltartani engem, ezután se kérik el a pénzem, hiába dolgozom. Persze ha úgy látnám szükséges , hazaadnék belőle. Elmehetnék én is albérletbe, mint a munkatársam, de akkor én is csak egy szobát tudnék kivenni, és már hónap közepén vállalhatnék alkalmi munkákat, hogy a lakbérrel, rezsivel és az étkezéssel szűkösen kijöjjek. Akkor már amig nincs saját lakásra lehetőségem, vagy nem lesz olyan párkapcsolatom akivel együtt el tudok költözni, sokkal jobb igy!
2013. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom nincs párkapcsolatuk, egyedül nem akarnak lakni, így meg kényelmes, mert anyagilag is jobban kijön, és a házimunkát is meg lehet osztani.
2013. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Majd akkor költözök külön, amikor keresek annyit, hogy rendesen el tudjam tartani magam és persze családalapítás céljából, egyedül számomra semmi értelme.
2013. ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Párom is így tesz. Így hamarabb lesz saját lakásunk, szülők pedig szívesen látnak, kiegészítjük egymást. :)
2013. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Én dolgozó felnőtt férfi vagyok (22 éves) Szüleimmel élek. Pénzt sem kell leadnom (de ettől függetlenül mindig beszállok a kaja költségekbe, bár sosem kérték) Az én szüleim mindig azt mondják, hogy amíg otthon élek velük, gyűjtsem a pénzt, hogy később ha úgy döntök hogy önállósodni akarok akkor legyen tőkém az induláshoz. Szerintük amíg nincs kimondott oka a költözéshez addig felesleges pénzkidobás lenne az egész. Eddig is elvoltunk, most is elvagyunk..

Végül is igazuk van. Minek költöznék el amikor meleg lakásban van külön szobám (ahová sosem jönnek be kopogás nélkül) van mindig kaja itthon. van tévé, net, telefon, meleg víz, minden. Anyám és nevelőapám meg lökötten jófejek...Vita nem nagyon van. Anyámra néha rájön az 5 perc, és morog, de többször röhögünk mit veszekszünk.. Így maradok, és spórolok.. Majd ha lesz miért elköltözni, elköltözöm..

22/F

2013. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

ma 16:07

attól hogy valaki a szüleivel él, még lehet párkapcsolata. Nekem is van. Sokszor alszik nálam a barátnőm, sőt sokszor én alszom nála( ő is a szüleivel él)

22/F

2013. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!