Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül élő, dolgozó fiatalok,...

Egyedül élő, dolgozó fiatalok, ti mennyi pénzt költötök havonta megélhetésre? Lakbér, étel, egyebek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Én kezdő mérnökként dolgozom, nem mondtam, hogy mennyit keresek, de nem titkos infó. Nettó 150-et hozok haza, illetve kapok étkezési támogatást, némi erzsébet utalványt és a bkv bérletet. Ajánlottak céges autót, de erre egyelőre nem tartottam igényt. Negyed óra villamossal minden, így egyelőre nem lenne értelme.

Ebből költök 65 ezret kb havi szinten, olykor kicsit többet, néha kevesebbet, a maradék megy a megtakarításba (saját lakásra gyűjtünk). Szóval ha szükségem van egy pár cipőre, akkor sincs gáz, de nincs rá minden hónapban szükségem, ahogy új ruhára sem feltétlenül. Ha van, akkor sem kell márkás. :) Ennyi a titka, így pedig szerencsésnek érezzük magunkat, hogy félre tudunk tenni ennyit, mégsem kell nélkülöznünk.

Olyan értékrenddel rendelkezem, amit otthonról hoztam mérnök szülők gyerekeként, nem kell mindenből a legjobb és legdrágább és így az ég világon semmi okom panaszra, mindenre jut, amire szeretnénk hogy jusson.

2013. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy ez így teljesen jó (jó lehetne kicsit több is), de így álmodni sem álmodhatok lakásról pl. vagy arról, hogy félretegyek. Sajnos, nem sajnos a családom nem támogat anyagilag.
2013. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Lakás önerőből sajnos tényleg nagyon hosszú évek munkája :( Ha az ember egyedül szeretne, nincs párja, akkor még nehezebb, de bízom benne, hogy nem lehetetlen :)
2013. jún. 22. 12:04
 14/17 A kérdező kommentje:
De nem a fizetésetekről szerettelek volna faggatni titeket :D csak gondolom a szükséges dolgokat mindenki próbálja a legkevesebből kihozni :)
2013. jún. 22. 12:05
 15/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok ismét. Nem is azért mondtam, mert kérdezted, csak itt a saját vállalkozásból élő fiatal kérdezte, hogy hogyan lehet ennyi pénzből kijönni. :) Erre volt a válaszom, hogy nem lenne kötelező hál'isten ennyiből kijönni, de simán kitudunk, így nincs értelme többet elverni SZERINTEM. Így van esélyünk egy reális alaphoz, hogy néhány év múlva kisebb hitellel saját lakáshoz tudjunk jutni a párommal, máshogy sajnos nem lenne nekünk sem.
2013. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is remélem, hogy lehetséges. :) Tudom, hogy sose lehet tudni, és akármikor előbukkanhat a herceg. De egyelőre úgy készülök, hogy egyedül leszek.


23/N

2013. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha a nagyon minimumot nézzük, akkor 50-ből ki lehet jönni, próbáltam :D na jó, szűkösen :) ezen felül a többi mehet a megtakarításba, abba sosem lehet elég :) Igaz, ha valaki segítene nem utasítanám vissza, de próbáljuk a legjobbat kihozni abból, ami van ;)
2013. jún. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!