Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a párommal a...

Hogyan tudnék a párommal a pénzügyeinkről beszélni? Egy éve vagyunk házasok.

Figyelt kérdés
Közös a kasszénk, de ha már kevés a pénz, akkor nagyon nehéz ezt neki elmondani, mert nem tudom milyen reakciója lesz. Amúgy mindketten tudjuk, hogy mire költünk. Mit tanácsoltok, hogyan kezdjünk el ilyesmiről többet beszélni?
2009. okt. 13. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem egészen értem. Miről kell beszélni? Tudjátok, mire költ a másik, gondolom, azt is, mennyi van még a közösben.

Miről szeretnél beszélni?

2009. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Közöld, hogy kevés a pénz, vagy lenullázódott a számla, nem tudom pontosan hol tartjátok. Mi még házasok sem vagyunk, de egy év együttélés után már rég nem körítünk hülyeségekkel, mert hiába raksz rá cukormázat, akkor is ugyanolyan szar, amit le kell nyelni.
2009. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mégis miért kell tartanod a reakciójától?Miért nem Ő tart a tiédtől?Én sem értem amúgy a kérdésedet,hogy ebben mi a kérdés amikor mindketten tisztában vagytok az anyagi helyzetetekkel,a bevételekkel és a kiadásokkal is.Mit van ezen mit magyarázni mit kell neki elmondani?Hiszem közös kasszán vagytok,gondolom közösen is kezelitek.
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
1éve már házasok is vagytok és nem tudtok ilyet megbeszélni???Hát azért ez fura...
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

szia!


Ha nem írtad volna oda azt, hogy egyébként mindketten tudjátok, h mire költ a másik, az első gondolatom az lenne, hogy rengeteget költesz és nem mered neki bevallani. de így és ráadásul 1 év házasság után...? egy család vagytok, együtt kell döntenetek mindenről. Ha pénz kell, szólj nyugodtan neki, ő a férjed!

2009. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Én sem igazán értem a kérdésedet...? Ha tudjátok, hogy ki, mire költ, akkor valószínűleg megbeszélitek, hogy te figyelj, hazafelé veszek egy nemtommit. Akkor azt is nyilván a férjed is tudja, ahogy te tudod, hogy kevés van a számlátokon. VAgy vannak olyan kiadások, amikről nem szólsz esetleg neki és emiatt kellemetlen? Egyébként egy házasságban pénzügyekről (is) gond nélkül kell, hogy tudjatok beszélni.
2009. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Drágám/Édesm/Mucuskám/Hé,Józsi (ez szabadon választható), észrevetted, hogy megcsappant a pénz a számlánkon? Szerinted is? Mit csináljunk? Hogy húzzuk kicsit összébb magunkat? (és ezután nyugodt hangon megbeszélitek, hogy ki miről tudna esetleg lemondani, ha szükséges). Csak bátran és kedvesen!
2009. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. okt. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!