Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltak a szüleid,...

Hogyan reagáltak a szüleid, mikor anyósékhoz költöztetek?

Figyelt kérdés

Tervezzük az összeköltözést, a hely még egyelőre bizonytalan. Amennyiben a párom lakhelyén kapunk munkát, valószínűleg az ő szüleinél fogunk lakni, amíg sikerül kicsit talpra állnunk anyagilag. Jó a kapcsolatunk velük, szerencsére nagyon jó természetűek, ezt őszintén mondhatom. Viszont édesanyám nagyon ellenzi az ilyesmit. Nyilván nem fogok tőle engedélyt kérni, ha már lesz önálló keresetem, csak beszélgettünk ilyesmiről korábban és tudom, hogy nagyon elutasító ebben a témában. Ezért sem avatom be egyelőre a terveinkbe, addig legalább nem veszekszik. Valamiféle féltékenységet hallok a hangjában, ugyanakkor tudom, hogy nem szeretné, hogy hozzánk költözzünk, azt sem szereti, ha a párom huzamosabb ideig nálunk van. (A természetéből adódóan ez a variáció meg sem fordult a fejünkben.)

Voltatok már hasonló helyzetben? Hogy reagáltak a szülők?


22L


2013. jún. 24. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Anyukád bizonyára tudja, bár régen divat volt több generációnak együtt élni, nem túl kellemes. Fiatal párnak egyszerűen nem egészséges akármelyikük szüleivel együtt lakni, élni. És ebben nem játszik annyira szerepet a természetük, mint gondolnád. Egyszerűen ilyenekről van szó, hogy ki ette már megint ki a hűtőt, ki fogja televásárolni, hogyan osszuk be a házimunkát, wc, fürdőhasználat, stb. Hogy az intim együttlétekről már ne is beszéljünk.
2013. jún. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az első írta.


És te más házában nem fogod igazán otthon érezni magad. Nem fogod sajátodnak érezni, mivel nem is az.

2013. jún. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Anyukád szerintem is azért ellenzi, mert bármennyire is jó fejek anyósék, ez nem igazán szokott működni. Én is csípem az anyósomat, de teljesen mások a szokásai, mint nekem, éppen ezért egymás agyára mennénk, ha össze kéne költöznünk. A természete neki is jó, és tényleg egy rossz szavam se lehet rá, de nem bírnám náluk sokáig. Az én anyukám se repesne a dologtól, mert ő anno együtt élt az anyósával, és nagyon megromlott az egyébként jó viszonyuk.
2013. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Én 17 éve élek az anyósommal, soha semmi gond nem volt belőle (tudom, lesz vagy nulla % hasznos a válasz azok miatt, akik meg gyűlölik az anyósukat, nem érdekel).


Kérdező, ha jóban vagytok, vágj bele. Amikor több generáció élt együtt, messze jobbak és tartósabbak voltak a házasságok, mint most. Nem volt annyi stressz a kirúgnak, ha beteg a gyerek miatt, könnyebb volt megoldani az iskolai szüneteket, apunak és anyunak könnyebben összejött egy esti színház.

nincs eleve elrendelve, hogy rossz lesz és zűrös, és csak rajtatok múlik, mit hoztok ki belőle.

Nálunk pl nincs én kajám, én mosóporom, én akármim. Én vásárolok mindent, én főzök és mosok, anyósé a teregetés :) Ő az, aki nyugdíjasként ráér akciókat figyelni és el is megy egy-egy arra érdemes dologért. A számlákat is megbeszéltük, ki mit fizet, ebből sincs probléma. De muszáj ilyen kérdéseket az elején tisztázni.

Ne hallgass a károgókra, ha jóban vagytok, olcsóbb és célszerűbb így, akkor hajrá, sok sikert.


Nálunk ráadásul anyu örült neki, hogy nem hajszoljuk magunk adósságba külön lakás miatt, mert van hol laknunk. És az sem volt gond, hogy anyós többet unokázhat, anyu a közelben dolgozik, sokszor jött, amikor Csibe kicsi volt, anyós még dolgozott, sokszor anyu vigyázott rá. Igen, az anyós lakásában és ez sem volt balhé-indok...

2013. jún. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Anyóshoz sem költöznék nem hogy az anyós jelölthöz. Bár tényleg kapcsolatfüggő.
2013. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy müködjön az anyósnál élés, több feltétel szükséges.


A fiatalok is, meg a szülök is értelmes emberek kellenek, hogy legyenek.


Mindenkinek alkalmazkodóképesnek kell lennie.


Mindenkinek kell, hogy legyen privát területe (saját szoba legalább), ahová a másikak csak kopogtatás után, engedéllyel lépnek be.


Tudomásul venni, hogy alapesetben az idösebben vannak "otthon", az ö nyugalmunkat biztosítani kell.


A szülöknek viszont el kell fogadni, hogy a fiataloknak is vannak jogai illetve magánélete.


Mindenkinek tisztelni kell a többieket, és nem saját magát tenni elötérbe.


Ha bármilyen kicsi probléma is felmerül, azt kultúráltan megbeszélni és valamiféle kompromisszumot kötni.

2013. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
4-es! 7-33! Végre ilyet is hallok, nem pedig azt, hogy az anyós szóra mindenki ugrik! Örülök, hogy ilyenek vagytok!
2013. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egy ideig ki lehet írni az anyóssal együtt élést, azért, hogy a jövőtök minél előbb biztosítva legyen. Persze biztos sokat kell majd nyelni, de valamit valamiért.

Büszkeségből nem lehet megélni!

Anyukád valószínüleg féltékeny, mert nem tudott olyan kapcsolatot kialakítani a vejével, mint Te az anyósoddal.

Egyszerűen ha eljön az ideje, csak közöld vele hol tud meglátogatni, ha akar.

Nagyon nem tud ellene tenni, felnőtt nő vagy!

A sirámai pedig egyik füleden be, másikon ki, ne törődj vele

2013. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem egészséges dolog, csak ha akkora a ház, hogy külön szinten vagytok.


Ha kaptok munkát, tudtok lakást bérelni is. Jó, sokba kerül, értem én.


Mindenki érzi, mi az, ami neki még belefér.

Nekem, így 30 felett nem férne bele. Kicsit olyan, mintha újra gyerek lennél.


Barátokat, haverokat hogyan hívtok meg? Hogy rendeztek hajnalig tartó bulit?


1 WC és fürdő van a házban?

Ezeken biztos nem akarnék reggelente osztozni.

2013. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok megint.

Lehet, lepontoztok majd. Nagyon becsülöm, tisztelem, aki képes normális együtt élést kialakítani a szülőkkel. Én a saját anyámmal nem jöttem ki, pedig nagyon szeretjük egymást, de két dudás egy csárdában, hát... azon kívül konvencionális, én meg nem. Ha nekem este 7-kor jutott eszembe paprikás krumplit főzni, akkor megcsináltam, neki viszont ez nem tetszett, csak, mert ilyenkor már nem szokás főzni. De senkit nem zavart, se szomszédot, mert nem voltam hangos, sem őket, mert elszeparált részen van a konyha. Sokkal jobb a viszonyunk, mióta elköltöztem, és hadd mondjam el, 70e nettóból költöztem albérletbe, cicával, nem volt egyszerű, de megoldottam - ahogy valaki itt már említette, valamit valamiért. Most a férjemmel és a kislányommal vagyunk albérletben, nehéz, de soha nem költöznék szülőkhöz, pedig tudom, hogy lenne hely, örülnének is neki, és olcsóbb is lenne. Csakhogy nem azért költöztem külön, és küzdök azóta is a fennmaradásért, hogy végül visszakullogjak valamelyik szülő nyakára. Mondjuk úgy, hogy én korlátozva érezném a szabadságom, meg a legjobb viszony esetében is.

Éltem 6 évig lelki terrorban is, amikor nevelőapám anyjához költöztünk ,és soha semmi nem volt jó, kommunikálni nem lehetett vele, nevelőapám lett volna a kommunikációs csatorna, de ő rendkívül konfliktuskerülő ember, így rendre elhallgatta, amit meg kellett volna beszélni, és folyamatosan botrány volt, mi meg sosem tudtuk, mi a baj. Anyámat és öcsémet is tönkretette ez a helyzet. Nyilván nem mindenki ennyire kommunikációképtelen, de sajnos bármikor, és bármiből adódhatnak olyan helyzetek, ami nézeteltérést eredményez, és nehéz, vagy lehetetlen rendezni. Én mondjuk olyan típus vagyok, hogy, ha a gyerekeim a párjukkal nálam laknának, örömmel gondoskodnék róluk, de lehet, hogy a gyermekem párjának ez kényelmetlen lenne, ha viszont átengedném a feladatokat, akkor én érezném haszontalannak magam.

Szóval 16 éves koromig az anyai nagyszüleimnél laktunk anyukámmal, és ott sem volt fényes a helyzet. Vagy az volt, mit miért nem csináltunk meg, ha meg megcsináltuk, akkor meg az, hogy miért úgy, ahogy, miért nem úgy, ahogy ők szokták. Nagyon-nagyon nehéz!

És tényleg, mi van, ha a barátaitokkal akartok egy kicsit ünnepelni, szülinapozni, kerti partit csinálni, egyéb hasonló dolgok, de ti nem otthon vagytok, azt azért nehéz összehozni.

És még egy példa, ami persze nem törvényszerű, ahogy semmi sem, amit leírtam (az én tapasztalataim és véleményem), egy rokon soha nem művelte a kertet, amíg az anyjával élt és gondoskodott róla, a házat sem nagyon tartotta karban. Elköltözött, láss csodát, akkor kertet művel, hogy az elejéből nem látni a végét, és mintaszerű a háztartása. Tényleg nem mindegy, hogy a sajátomnak érzem-e, vagy sem. Még akkor sem, ha mondjuk engem, és remélhetőleg még sok mást is, úgy neveltek, jobban becsüljem a másét, mint a sajátomat.

2013. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!