Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjemm halála után a...

A volt férjemm halála után a felesége ki akar rakni a házból. Jogosan csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Amikor a férjemmel elváltunk, én maradtam a gyerekekkel a házban, ami a férjem nevén volt, de a házasság alatt vettük, nekem ezen a házon haszonélvezetem van. Ő beköltözött a lakásomban (haszonélvezete lett rá bejegyezve) és ott élt a mostani feleségével és annak 4 gyermekével. Ilyen esetben hogyan alakul az örökség és az özvegyi haszonélvezet?

A felesége szerint ki kell költöznünk a házból, mert az özvegyi haszonélvezet előnyt élvez.


2013. jún. 24. 11:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekei örökölnek. Az új feleségnek abban igaza van, hogy a törvényes haszonélvezet megelőzi a szerződésest, szóval elvileg kirakhat - bár nem máról holnapra. Bár ez a ház-lakás dolog elég zavaros, nem értem miért nem olvastad el mielőtt elküldted.
2013. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
hulyeseg. Fordulj a birosaghoz
2013. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

már miért költöznél ki a te házadból? ha jól értem, egy lakás is van még a neveden?

Olvasd el a tulajdoni lapot, ami azon van, az a tiéd.

2013. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira zagyva, hogy én ki nem veszem, mit akarsz mondani...

Fordulj ügyvédhez!

2013. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik két ház van... elmondanád kérlek, hogy mi van? Kicsit kuszán fogalmaztál, nem értem melyik lakásba ki költözött be, mikor...
2013. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házasság alatt vettétek, akkor az közös, mindegy kinek a nevére. Csak akkor lehetne külön, ha a férjed a házasság előtt szerzett különvagyonából vagy akár a házasság alatt szerzett örökségéből vettétek volna. Ellenkező esetben közös. A lakásod szintén a tiéd, a haszonélvezeti jog a volt férjedé és nem pedig az özvegyéé. Neki ott semmi keresnivalója, ugyanis a haszonélvezeti jog nem örökölhető.
2013. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nem egyszerű eset.A lakás az mindenképp a tiéd,hiszen egyrészt gondolom házasság előtt vetted/kaptad,másrészt a haszonélvezői jog halállal megszűnik. ház esetében,én a következőt olvastam:

"A leszármazottak által törvényileg örökölt teljes hagyatékra, illetve az ági örökösök által szerzett ági vagyontárgyakra illeti meg az özvegyet a haszonélvezet gyakorlása."

Én ezt úgy értelmezem,hogy ha a feleségnek van közös gyereke a volt férjeddel vagy a nevére vette őket,akkor sajnos gyakorolhatja az özvegyi haszonélvezetet,és sajnos azt nem tudom melyik erősebb.De ha csak a ti egy gyermeketek van,akkor nincs semmi gond.Viszont mindenképp fordulj ügyvédhez.Hagyatéki tárgyalás nem volt?

2013. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

"Szerződéssel kikötött haszonélvezeti jog esetén az özvegyi jog a szerződésben meghatározott határidő lejártát követően kezdődhet csak el."

[link]


Ellenben a haszonélvezeti jog már tovább nem örökölhető, tehát ez alapján szerintem még neki kéne kiköltöznie a Te lakásodból, téged meg nem tud kirakni. Ennyi.

2013. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a ház a volt férjeddel közös gyerekeidé és neked van haszonélvezeted rá.

A te lakásodra pedig a volt férjednek volt haszonélvezete.


Nekem ez innen úgy tűnik, hogy a mostani asszonynak kell elmennie a te lakásodból, a házhoz pedig semmi köze.


De inkább javasolnék ingyenes panasznapot a bíróságon.

2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Az özvegyi haszonélvezet akkor is csak a ház felére illetné meg, hiszen a közösen vásárolt tulajdon fele a volt feleségé továbbra is.
2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!