Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan reagálnál vagy mit...

Te hogyan reagálnál vagy mit tennél?

Figyelt kérdés
Egy szegény sorban lévő házaspárnak segítettem.Én is szegény vagyok.Adtam nekik multi funkcionális konyhai robotgépet,gőzölős vasalót,ezek vadonatújak voltak és dobozukban még,nagy asztali ventilátort,gurulós utazó bőröndöt és még sok apróságot.Meghívtam ebédre őket több alkalommal is.Aztán közölték,eladják a számítógépüket X forintért,ha akarom én is megvehetem ugyan abban az árban.Ezen megsértődtem.Úgy érzem,adtam annyit,hogy ingyen ide adhatták volna,vagy kevesebb pénzért.Ha viszont pénz kell nekik,akkor meg inkább nem is kellett volna felajánlaniuk.Jogos volt a felháborodásom??

#reagálás #pofátlnság.
2013. jún. 25. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Nekik is kell a pénz.
2013. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy ennyi mindent adtál, nem azt mutatja, hogy annyira szegény vagy. Mi például nem mondhatjuk magunkat szegénynek, mert van lakásunk és hónapról hónapra megélünk, de arra nem telne, hogy ennyi ajándékot adjunk valakinek se családtagnak, se idegennek, sőt azt sem engedhetjük meg magunknak, hogy a feleslegessé vált cuccokat (gyerekrha, játék, bútor stb) elajándékozzuk. El szoktuk adni ezeket, de először megkérdezzük az ismerősöket, hogy kell-e nekik, ha igen, akkor ők veszik meg és nem egy ismeretlen az apróhirdetéses oldalról. Ez működik fordítva is. Eddig nem volt belőle sértődés.

A pénzre szükségük lehet (te írtad, hogy szegények) és csak rendesek akartak lenni, hogy először Neked ajánlották fel. Szóval szerintem nem jogos a felháborodásod.

2013. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is rosszul esne, pláne, ha szükségem van rá.

Mondjuk ha nem is ingyen, de mondhatták volna, hogy pl. 10E-ért áruljuk, de te megkapod 7ért, ha kéred...

2013. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3/3-as válasz adónak.Egyet értek veled,én is így gondoltam.Vagy csak egyszerűen ne is mondja,hogy eladja és engem ezzel nem nevez kimondatlanul Pali madárnak.Mert én úgy érzem,hogy ez már inkább sértés meg lehúzás.Énrajtam ha valaki ennyit segített volna,akkor nem lett volna képem annyi pénzt kérni tőle mint egy vad idegentől.
2013. jún. 25. 16:30
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, szerintem jogos. Éppen eleget adtál nekik ingyen. Elég nagy bunkóság volt ez a részükről.
2013. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
de nagy problémáid vannak.
2013. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6/6 -nak.Azt vártam,hogy a kérdésre válaszolsz ha már írtál,vannak nagyobb gondjaim is,de neked csupán csak annyi,hogy unalom űzésből kritizálod a kérdezőket.Te,gondolom azok közé tartózol,aki más véleményét nem fogadod el,magad vagy a tőkéj.További jó unalom űzést.
2013. jún. 26. 08:32
 8/13 anonim ***** válasza:
nem erről van szó. csak sajnálom, ha valaki az idejét azzal vesztegeti, hogy kicsinyes dolgokon rágódik. szerintem nem egészséges! kár, hogy nem érted. fogadok, hogy valami ingerszegény környezetben élsz, mert akinek van élete, annak nincs ideje ilyen hülyeségeken gondolkodni.
2013. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8/8 - as levelére reagálva.Tényleg kicsinyes dolog ezzel a kérdéssel foglalkozni,és tényleg inger szegény életem lenne szerinte?Létezik,hogy ebben a kérdésben ekkora a vélemény különbség?A válaszokat nagyon várom,kíváncsi vagyok válaszaitokra.Minden általam jónak vélt válaszért megy a zöld.
2013. jún. 26. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Akinek kicsinyes dolog az, hogy kihasználják-e, az elég minimális érzelmi intelligenciával rendelkezhet


3 voltam

2013. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!