Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy amerikai barátommal...

Egy amerikai barátommal beszélgettünk a körvér gyerekekről. Ti is e4gyetértetek azzal hogy azokat a szülőket akik meghizlalják gyermekeiket meg kéne alaposan büntetni?

Figyelt kérdés
és persze a továbbiakban szociális munkásnak ellenőriznie hogy a gyerekkel betartatják e a felírt diétát, ellenőrizni havonta a gyerek súlyát, ha nem változik eredmény, és az a szülő hibája, akkor beavatkozni keményebben?
2013. jún. 25. 21:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem ilyen egyszerű! Szerintem éheztetni a gyereket hülyeség. A jó megoldás az egészséges étrend és a megfelelő testmozgás kellene, hogy legyen. Ezzel csak az a probléma, hogy a szegényebb családok nem biztos, hogy tudnak a gyereknek egészséges és változatos étrendet biztosítani (most tekintsünk el attól, hogy akkor minek szültek, meg senki ne mondja, hogy szegény családban nem hízik a gyerek, mert pont itt eszik a legtöbb tésztát, meg zsíros kaját).

A mozgásról pedig annyit, hogy én a legtöbb sporthoz borzasztó béna vagyok és ezzel vagyunk így egy páran. Az iskolában majdnem sikerült is a tesiórákkal megutáltatni velem a mozgást egy életre. Amíg a mozgáskultúra abból áll, hogy fiúknak foci, lányoknak kézilabda, vagy kosár, addig itt csak a gyerekek töredéke szeret majd mozogni és pont nem a duci gyerekek.


Szóval nem kéne elbagatellizálni annyival, hogy "kövér a gyerek? Bírságoljuk meg a szülőt!"

Főleg azért, mert még az is elképzelhető, hogy egyes családokban a gyerek húzza majd a rövidebbet.

A probléma valós, de nem hiszem, hogy ez hatékony megoldás lenne.

2013. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

Ehhez inkább meg kéne változtatnod az egész világot.


Mondjuk hogy a sovány húsok és halak olcsóbbak legyenek, a teljes kiőrlésű kenyér legyen az olcsóbb, ne a fehér, tiltsuk be az olajsütőt (azt hiszem, ez a deep-fryer), a hozzáadott sót, cukrot, stb.


Az étrend sokkal fontosabb, mint a testmozgás. Mert mi az elhízás? Több kalóriát eszel, mint amennyit elégetsz. Ha nem eszel felesleges kalóriát, nem kell pluszban mozogni, hogy elégesd. És nemcsak a chips a felesleges kalória, de pl. a rántott husin a bunda is.


Persze a mozgás jó, csak pozitívuma van, de ha az elhízásról van szó, egyszerűbb és egészségesebb lenne diétát megváltoztatni.

2013. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

"Az étrend sokkal fontosabb, mint a testmozgás."


Biztos nem sokkal fontosabb, esetleg kissé fontosabb.

De én a sportot is nagyon fontosnak tartom, mert az ideális súly megőrzésén kívül még rengeteg pozitív hatása van.

Ha egy ember egészségesen étkezik, de mellette semmit nem sportol, akkor az az ember bizony nem lesz egészséges.

2013. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%
Az ötlet amúgy jó, bár sajnos kivitelezhetetlen.
2013. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem teljesen jogos, amit a kérdező ír. A most súlyosan elhízott gyerekek felnőtt kori (5-10-20 év múlva) kezeléseit nekünk kell majd fizetni. (És akkor ez most a szívtelen gazdasági és társadalmi szempont volt a gyerek érdeke pedig egyértelmű).
2013. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
53%

9. válaszoló vagyok.

Nyugodtan le lehet pontozni, de semmi értelme, hiszen értek ehhez a területhez - ez a szakmám. :) Dietetikus vagyok, kövér gyermekekkel foglalkozom. Akik a genetikával jönnek, azok is mind kövérek. Maximum a rossz táplálkozási szokásokat lehet örökölni.

2013. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy ember egészségesen étkezik, de mellette semmit nem sportol, akkor az az ember bizony nem lesz egészséges."


70%-30% a diéta javára, van, aki többet mond.


Az az ember, aki sportol, de mellette egészségtelenül eszik, sokkal egészségtelenebb lesz, mint az, aki egészségesen eszik, de nem mozog.


A mozgás is nagyon fontos, de önmagában kevesebbet ér, mint a helyes táplálkozás.

2013. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ugyanannyira fontos a táplálkozás és a mozgás.

Hiszen le lehet fogyni mozgás nélkül, de lógni fog a bőr, na meg le lehet fogyni rossz táplálkozással is, csak hiánybetegségek alakulhatnak ki.

2013. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%

"Az az ember, aki sportol, de mellette egészségtelenül eszik, sokkal egészségtelenebb lesz, mint az, aki egészségesen eszik, de nem mozog."


Leszögezem, nem vagyok szakember, de én ezzel nem értek egyet. Maximum egy 60-40 %-ot tudok elfogadni az étkezés számára.

Az oké, hogy egészségesen étkezik, de mellette a szíve, a tüdeje, a keringése, az izmai minimálisan dolgoznak, és ez később komoly egészségügyi problémákat okozhat.

Míg, ha mondjuk az egészségtelen étkezés abban merül ki, hogy sok cukros ételt eszik/iszik, megfelelő mennyiségű sporttal azt le lehet dolgozni.

2013. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát én láttam 5 éves 40 kg-os gyereket, levegőt venni sem bírt normálisan, mégis anyukáékkal együtt tolta be az arcába a nagy hamburgereket. Úgy tolták babakocsival, mert már járni sem bírt a hájtól. Ha a kérdező ilyen szélsőséges esetekre gondol, akkor simán büntetni kéne az ilyen szülőket. Ebben az esetben valóban a kedves szülei a felelősek a gyermek elhízásáért.
2013. jún. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!