Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy amerikai barátommal...

Egy amerikai barátommal beszélgettünk a körvér gyerekekről. Ti is e4gyetértetek azzal hogy azokat a szülőket akik meghizlalják gyermekeiket meg kéne alaposan büntetni?

Figyelt kérdés
és persze a továbbiakban szociális munkásnak ellenőriznie hogy a gyerekkel betartatják e a felírt diétát, ellenőrizni havonta a gyerek súlyát, ha nem változik eredmény, és az a szülő hibája, akkor beavatkozni keményebben?
2013. jún. 25. 21:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
26%

tegnap 23:20


Én a helyedben jól elszégyelném magam, hogy dietetikus létedre ilyen hülyeséget mondasz, hogy nincs genetikai oka a hízásra hajlamosságnak.

Én egész életemben küzdöttem a kilókkal, nem vagyok kövér, mert teszek érte, egészségesen eszem és mozog sokat, de ahogy ezeket abbahagyom heti 1-2 kilót is tudok hízni. Vannak akik meg egész életükben zabálnak is nem mozognak semmit és 50 kilósak( szerencsétlenségemre kb minden barátnőm ilyen, férjem ilyen, szüleim ilyenek, csak én örököltem nagymamámtól ezt. )Mások tömik a chipset, kólát, mekit, pizzát és egy dekát nem híznak. Mi ez, ha nem genetika?

2013. jún. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

50% genetika, 50% egyéb. A dienetikusnak abban igaza van, hogy a diéta sokkal fontosabb, mint a sport. Nagyon sok sportoló küzd a kilókkal (focisták, kézisek stb).


Szeritenm a fontossági sorrend a következő: genetika, megfelelő étkezés, megfelelő folyadékbevitel, megfelelő alvás mennyiség biztosítása, mozgás.

2013. jún. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 hollófernyiges ***** válasza:
43%
Jó ötlet, és büntessük meg azokat a szülőket is, akik hagyják hogy a gyerekük túl sokat olvasson és szemüveges legyen. Meg azokat akik nem dicsérik eleget és a gyereknek nem lesz elég önbizalma. Vagy ha szexista vagy rasszista módon beszél a gyerek előtt.
2013. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talan olvasd el a valaszaim.

Leirtam, hogy viszont vannak ch- es zsiranyagcsere-zavarok.


Genetikailag kover ember nincs.

2013. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"egészségesen eszem és mozog sokat, de ahogy ezeket abbahagyom heti 1-2 kilót is tudok hízni"


Azt a mindenit! Tehát ezt jelentené genetikailag kövérnek lenni??? 0_0


Megsúgok neked valamit: ha elengedem magam (szarul étkezem, csak döglök a gép előtt...) rám is rögtön felcuppan pár kiló, mégis vékony voltam egész életemben, soha nem küzdöttem a kilókkal.


Miért? Mi a titok? NEM szabad elengedni magad!

Ahogy felszalad 1-2, észbe kell kapni és nem csak 10-20 kiló feleslegnél kell a fejed csóválva mantrázni magad elé, hogy "jaj, én genetikailag kövér vagyok... most mi legyen? Nem tehetek ellene semmit!".

2013. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
24%

Hááát én itt a GyK-en már hasonló témában kaptam hideget és meleget is. Én gyerekkorom óta kövér vagyok. Ehhez mind a rossz táplálkozás, mind a mozgás - hiánya, mind a lustaságom bőven hozzájárulnak. De főleg a csoki! Férjem sem egy vékony alkat, szereti a hasát és szintén nincs barátságban a sporttal.


Tudom milyen kiközösítve lenni a gyerekek között, tudom milyen nehéz megfelelő ruhákat beszerezni, hogy ne úgy nézzek ki, mint a saját nagyanyám és bizony a vékony, sportos emberek között még mindig sza...rul érzem magam.


Ezek után higyjétek el, hogy a saját gyerekemnek nem kívánom, hogy mindezeket átélje. Ő most lesz két éves és a kezdetektől kis duci. Fél évig csak szoptattam. Azóta pedig csak egészséges kajákat kap. Külön főzök még mindig neki. Csak vizet iszik. Rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszik. Nem kap cukorkát, gumicukrot, chipset, stb. Nagy ritkán túrórudit csoki nélkül. És minden második nap egy joghurtot. Napi kétszer két órát a játszótéren vagyunk, vagy kint motorozunk, sétálunk. Ezek után lift helyett inkább lépcsőzni akar. Egy percre nem áll meg, állandó mozgásban van, igazi kis energiabomba. És mégis rajta a kis hurkák. Tehát ne mondjátok már nekem, hogy nem számít a genetika.


Egyébként doktornénink kivizsgálta, szerencsére teljesen egészséges.


Na ezek után kit kellene megbüntetni?

2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, csak tudod lehet, hogy ami a lányodnak 1 adag, az egy másik kislánynak 2 adagja.

Ezt írtam, hogy a rossz táplálkozási szokásokat "örökölheti", ami nem feltétlen jelenti a chips-hamburger-meki kombót.

Épp elég az, ha többet eszik annál, mint amennyit kéne.

2013. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
19%
Nem hiszem, mert ritkán ugyan, de szoktunk hasonló korú gyerekekkel együtt ebédelni és látom mekkora adagot esznek. Meg azt is látom, hogy mit esznek előtte, meg utánna. Szóval tényleg örökölt tőlünk sok rosszat :-( De nem engedem meg, hogy ez megkeserítse majd az életét. Sportolni fog és amíg csak lehet megpróbálom befolyásolni a táplálkozási szokásait is. Példamutatásban nem vagyok túl jó. De megpróbálom a nagyon gagyi kajákat akkor enni, mikor nem látja...
2013. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, jó, hogy te zabálhatod a csokit meg a többit, de a gyerekednek nem adsz. Csak nekem undorító ez?
2013. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak neked...


Egyébként meg akár már most fel is adhatja! Példamutatás nélkül nem fog menni.

Ahogy a kölykök azt is észreveszik, ha anyuka/apuka stikában bagózik, úgy azt se lehet eltitkolni előlük, hogy a szülő zugevő...


Meg egyébként is.. tegyük fel, hogy nem veszi észre. Akkor úgy fog neki az egész lecsapódni, hogy "anyu-apu sanyargatja magát, mégis két mázsát nyom mindkettő... akkor én minek fogjam vissza magam? Úgy sincs értelme, inkább nasizom egyet...".

2013. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!